Od 1 lutego obsługę komunikacji miejskiej w Mrągowie przejmie nowy przewoźnik – Faster. Ceny biletów pozostają bez zmian, a udogodnieniem dla pasażerów ma być zwiększona liczba połączeń. Dodatkowo, uruchomione zostanie bezpośrednie połączenie osiedli Nikutowo z Mazurskim, a do sieci komunikacji miejskiej włączona zostanie ulica Piaskowa.

W ostatnich latach komunikacja miejska obsługiwana była przez PKS Mrągowo Sp. z o.o. (grupa Mobilis). Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie miejskim, w ubiegłorocznym przetargu nie złożyła ona oferty, a Miasto Mrągowo w porozumieniu z Gminą Mrągowo dokonało wyboru nowego operatora linii autobusowych w samym mieście oraz z Mrągowa do Marcinkowa, Polskiej Wsi i Nikutowa.

Umowę z wybranym operatorem – firmą Faster z Olsztyna podpisano na najbliższe 7 lat. Wraz z przejęciem obsługi miejskiej komunikacji przez nowego operatora, podróżni mają otrzymać wysoką jakość usług. Jak zapewnia nowy operator, pojazdy wykonujące transport miejski będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz będą wyposażone w nowinki techniczne istotne dla młodszej grupy podróżnych.

Jak już pisaliśmy, bilety mają zostać w niezmienionych cenach, a będzie można je kupić od 29 stycznia w punkcie sprzedaży operatora (ul. Królewiecka 41/19 a). Szczegóły odnośnie cen biletów i tras linii autobusowych znajdziecie tu.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij