Od 1 lutego obsługę komunikacji miejskiej w Mrągowie przejmie nowy przewoźnik – Faster. Ceny biletów pozostają bez zmian, a udogodnieniem dla pasażerów ma być zwiększona liczba połączeń. Dodatkowo, uruchomione zostanie bezpośrednie połączenie osiedli Nikutowo z Mazurskim, a do sieci komunikacji miejskiej włączona zostanie ulica Piaskowa.

W ostatnich latach komunikacja miejska obsługiwana była przez PKS Mrągowo Sp. z o.o. (grupa Mobilis). Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie miejskim, w ubiegłorocznym przetargu nie złożyła ona oferty, a Miasto Mrągowo w porozumieniu z Gminą Mrągowo dokonało wyboru nowego operatora linii autobusowych w samym mieście oraz z Mrągowa do Marcinkowa, Polskiej Wsi i Nikutowa.

Umowę z wybranym operatorem – firmą Faster z Olsztyna podpisano na najbliższe 7 lat. Wraz z przejęciem obsługi miejskiej komunikacji przez nowego operatora, podróżni mają otrzymać wysoką jakość usług. Jak zapewnia nowy operator, pojazdy wykonujące transport miejski będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz będą wyposażone w nowinki techniczne istotne dla młodszej grupy podróżnych.

Jak już pisaliśmy, bilety mają zostać w niezmienionych cenach, a będzie można je kupić od 29 stycznia w punkcie sprzedaży operatora (ul. Królewiecka 41/19 a). Szczegóły odnośnie cen biletów i tras linii autobusowych znajdziecie tu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Mania 2019-02-12 20:02
Autobusy miejskie powietrze wożą.gospodarno sc na calego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Janval 2019-03-06 10:59
Czy to znaczy, że sugerujesz likwidację miejskiej komunikacji autobusowej?
Bardzo dziwne...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kierowca 2019-02-16 12:37
To prawda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gość 2019-02-11 22:17
Przydałoby się połączenie po godzinie 22.00 z ulicy Giżyckiej na ulicę królewiecką, oś. Brzozowe, oś. Mazurskie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jerzy 2019-02-08 19:19
Wiem, że kierowcy musza mieć toaletę. Na ul. Leśna Droga postawiony został toy-toy na pętli prosto przed balkonami osiedla. Czy o jeden przystanek bliżej, gdzie nikt nie mieszka nie byłoby rozsądniej, gdyż teraz widok z okna jest paskudny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Olo 2019-02-06 12:10
7.48 był z osiedla Mazurskiego pod szkołę specjalną i zlikwidowali .A co tam niepełnosprawni .Stasiek nie tak miało być.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xxx 2019-01-30 11:28
W piątek ruszaja a przystanku na piasowej nie ma wyznaczonego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# allleee !!! 2019-01-30 09:02
Mam pytanie , czy autobus z Leśnej Drogi przed godz. 14-tą nie mógłby poczekać 10 minut i zabrać pracowników mleczarni po pierwszej zmianie ? Kto ma jeździć tymi autobusami , bo okaże się że jeżdżą puste i są nie potrzebne , za pół roku zostaną całkowicie zlikwidowane ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# KTOSIEK 2019-01-29 20:52
Świetnie , gratulacje ... Nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej pięknie opracowany , nowe przystanki ... CUDO !!!
Tylko ja się pytam po co komu to wszystko ...?
Godziny jazdy autobusów najbardziej dopasowane dla emerytów chcących pojechać na działki lub na cmentarz . O ludziach pracujących niestety znów nie pomyślano !!!
Autobusy jeżdżą tylko do godz. 20-tej z minutami , my pracujemy do 22-giej ( po pracy w ramach relaksu piechotka ? ) Powrót z pracy po godz. 14-tej z "mlekpolu" i "adamsa" też jak wyżej . Dziękujemy pięknie !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bożena 2019-01-29 14:37
Dzień 29.01.2019, godz. 14.00. Lokal podany jako miejsce nabycia biletów miesięcznych zamknięty. Zero informacji. Pięknie się zaczyna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# W 2019-01-29 09:01
Gdzie można znaleźć nowy rozklad komunikacji miejskiej ?Na której str. internetowej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Citizen 2019-01-31 19:07
http://www.mragowo.pl/komunikacja-miejska/rozklad-jazdy-komunikacji-miejskiej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Aga 2019-01-26 17:41
A co z połączeniami do miejscowosci oddalonycho od Mrągowa,dalej żadnego autobusu?dalej dzieci do szkół i z powrotem na okazję?Tragedia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Damian 2019-01-26 15:53
Pan burmistrz obiecał. Darmowa komunikacja dla mieszkańców. Nie korzystam ale obserwuję realizację obietnic. Minęły trzy miesiące od wyborów. Jeszcze nie czas na rozliczanie. Ale z uwagą będę obserwował. Na razie firma która będzie wozić mieszkańców Mrągowa pewnie jeszcze za Otolii kadencji była wybrana. Fakt, autobusy Mobilis to tragedia. Nie wiem kto dopuścił je do ruchu pasażerskiego. Pewnie ta sama stacja co jest przy Mobilis. Inspektor transportu drogowego mógłby się zainteresować tym przypadkiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tadeusz 2019-01-29 16:49
He he he, nie zdąży zrealizować, prędzej go odwołają
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mietek 2019-01-26 14:59
Czemu nie ma nic na temat likwidacji straży miejskiej którą chce wprowadzić Bułajewski. Pani Zofia wielokrotnie zgłaszała się do burmistrza, aby jej pomóc i co - w zamian poprawy bezpieczeństwa będzie likwidacja straży miejskiej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Abc 2019-01-26 09:09
Jeśli to ta sama firma która wozi dzieci po terenie gminy Sorkwity, no to tabor będzie w 'super stanie'
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# MH 2019-01-26 00:22
Tylko że ten rozkład nie dopasowany do powrót z pracy np z mleczarni i jazda do pracy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bolo 2019-01-25 21:14
Szkoda że to wszystko tak późno
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Krzych 2019-01-25 19:55
A ktura linia jedzie Skłodowską bo nie widzę w tych tabelkach???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# SENIOR Z O/ BRZOZOWE 2019-02-22 15:51
Cytuję Krzych:
A ktura linia jedzie Skłodowską bo nie widzę w tych tabelkach???


Taka i przykra jest prawda, że na 2- przystanki przy Skłodowskiej przed przejazdem kolejowy nie zajeżdża żaden autobus kom.miejskie. Zapomniano o mieszkańcach oś.Brzozowego, szczególnie o NIEPEŁNOSPRAWNY CH I SENIORACH, którzy najbardziej potrzebują tej komunikacji.Do miasta mogą wsiadać przy os.Parkowym a z miasta muszą wysiadać przy b. PKP. CI LUDZIE SIEDZĄ i PŁACZĄ, ŻE TAKIE UDOGODNIENIA IM ZAFUNDOWAŁA . Wystarczyło tylko skierować autobus od PKP przez plac dworca PKS do ul.przy WARMII do przystanku na SKŁODOWSKIEJ i dalej Brzozową do os.Mazurskiego i z powrotem-koszte m kilku minut czasu. Co za gamonie opracowali taki rozkład jazdy- na pewno nie z Mrągowa a na zlecenie - za ile ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ela 2019-01-29 11:15
Krzychu KTÓRA nie ktura
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marika 2019-01-25 14:18
Mam nadzieję ,że mozna będzie nabyć bilet w autobusie u kierowcy także niż tylko w punkcie na królewieckiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Śmiechu warte 2019-01-25 13:28
Program wyborczy Bułajewskiego: "bezpłatne dla mieszkańców autobusy komunikacji miejskiej" - realizacja: "bilety mają zostać w niezmienionych cenach". Cieszcie się, że podwyżki nie ma? Miało być bezpłatnie. Obietnica wyborcza nie spełniona. Jaki będzie tabor firmy Faster? Sami zobaczycie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Olo 2019-01-25 20:15
Domiś wyluzuj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Olo 2019-01-26 08:14
Stasiu wyluzuj, realuzuj obietnice wyborcze i nie podpisuj się Olo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xyz 2019-01-26 14:52
Zażarta walka Stasia i Dominisia trwa. Szkoda tylko, że wszystko odbywa się kosztem mieszkańców
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# M 2019-01-25 13:03
Oby w końcu jakość była lepsza. Patrząc do tej pory na rozpadające się autobusy robiło się niedobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mała 2019-01-25 12:38
Może wkoncu XXI wiek dotrze do Mrągowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij