Od 1 lutego obsługę komunikacji miejskiej w Mrągowie przejmie nowy przewoźnik – Faster. Ceny biletów pozostają bez zmian, a udogodnieniem dla pasażerów ma być zwiększona liczba połączeń. Dodatkowo, uruchomione zostanie bezpośrednie połączenie osiedli Nikutowo z Mazurskim, a do sieci komunikacji miejskiej włączona zostanie ulica Piaskowa.

W ostatnich latach komunikacja miejska obsługiwana była przez PKS Mrągowo Sp. z o.o. (grupa Mobilis). Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie miejskim, w ubiegłorocznym przetargu nie złożyła ona oferty, a Miasto Mrągowo w porozumieniu z Gminą Mrągowo dokonało wyboru nowego operatora linii autobusowych w samym mieście oraz z Mrągowa do Marcinkowa, Polskiej Wsi i Nikutowa.

Umowę z wybranym operatorem – firmą Faster z Olsztyna podpisano na najbliższe 7 lat. Wraz z przejęciem obsługi miejskiej komunikacji przez nowego operatora, podróżni mają otrzymać wysoką jakość usług. Jak zapewnia nowy operator, pojazdy wykonujące transport miejski będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz będą wyposażone w nowinki techniczne istotne dla młodszej grupy podróżnych.

Jak już pisaliśmy, bilety mają zostać w niezmienionych cenach, a będzie można je kupić od 29 stycznia w punkcie sprzedaży operatora (ul. Królewiecka 41/19 a). Szczegóły odnośnie cen biletów i tras linii autobusowych znajdziecie tu.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Mania (IP: 83.9.*.190) 2019-02-12 20:02
Autobusy miejskie powietrze wożą.gospodarno sc na calego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kierowca (IP: 87.205.*.229) 2019-02-16 12:37
To prawda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gość (IP: 77.114.*.0) 2019-02-11 22:17
Przydałoby się połączenie po godzinie 22.00 z ulicy Giżyckiej na ulicę królewiecką, oś. Brzozowe, oś. Mazurskie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jerzy (IP: 83.9.*.48) 2019-02-08 19:19
Wiem, że kierowcy musza mieć toaletę. Na ul. Leśna Droga postawiony został toy-toy na pętli prosto przed balkonami osiedla. Czy o jeden przystanek bliżej, gdzie nikt nie mieszka nie byłoby rozsądniej, gdyż teraz widok z okna jest paskudny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Olo (IP: 89.229.*.97) 2019-02-06 12:10
7.48 był z osiedla Mazurskiego pod szkołę specjalną i zlikwidowali .A co tam niepełnosprawni .Stasiek nie tak miało być.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xxx (IP: 176.221.*.46) 2019-01-30 11:28
W piątek ruszaja a przystanku na piasowej nie ma wyznaczonego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# allleee !!! (IP: 195.20.*.253) 2019-01-30 09:02
Mam pytanie , czy autobus z Leśnej Drogi przed godz. 14-tą nie mógłby poczekać 10 minut i zabrać pracowników mleczarni po pierwszej zmianie ? Kto ma jeździć tymi autobusami , bo okaże się że jeżdżą puste i są nie potrzebne , za pół roku zostaną całkowicie zlikwidowane ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# KTOSIEK (IP: 195.20.*.253) 2019-01-29 20:52
Świetnie , gratulacje ... Nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej pięknie opracowany , nowe przystanki ... CUDO !!!
Tylko ja się pytam po co komu to wszystko ...?
Godziny jazdy autobusów najbardziej dopasowane dla emerytów chcących pojechać na działki lub na cmentarz . O ludziach pracujących niestety znów nie pomyślano !!!
Autobusy jeżdżą tylko do godz. 20-tej z minutami , my pracujemy do 22-giej ( po pracy w ramach relaksu piechotka ? ) Powrót z pracy po godz. 14-tej z "mlekpolu" i "adamsa" też jak wyżej . Dziękujemy pięknie !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bożena (IP: 188.147.*.190) 2019-01-29 14:37
Dzień 29.01.2019, godz. 14.00. Lokal podany jako miejsce nabycia biletów miesięcznych zamknięty. Zero informacji. Pięknie się zaczyna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# W (IP: 89.229.*.92) 2019-01-29 09:01
Gdzie można znaleźć nowy rozklad komunikacji miejskiej ?Na której str. internetowej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Citizen (IP: 5.172.*.10) 2019-01-31 19:07
http://www.mragowo.pl/komunikacja-miejska/rozklad-jazdy-komunikacji-miejskiej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Aga (IP: 37.47.*.245) 2019-01-26 17:41
A co z połączeniami do miejscowosci oddalonycho od Mrągowa,dalej żadnego autobusu?dalej dzieci do szkół i z powrotem na okazję?Tragedia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Damian (IP: 5.173.*.91) 2019-01-26 15:53
Pan burmistrz obiecał. Darmowa komunikacja dla mieszkańców. Nie korzystam ale obserwuję realizację obietnic. Minęły trzy miesiące od wyborów. Jeszcze nie czas na rozliczanie. Ale z uwagą będę obserwował. Na razie firma która będzie wozić mieszkańców Mrągowa pewnie jeszcze za Otolii kadencji była wybrana. Fakt, autobusy Mobilis to tragedia. Nie wiem kto dopuścił je do ruchu pasażerskiego. Pewnie ta sama stacja co jest przy Mobilis. Inspektor transportu drogowego mógłby się zainteresować tym przypadkiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tadeusz (IP: 31.0.*.182) 2019-01-29 16:49
He he he, nie zdąży zrealizować, prędzej go odwołają
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mietek (IP: 88.156.*.215) 2019-01-26 14:59
Czemu nie ma nic na temat likwidacji straży miejskiej którą chce wprowadzić Bułajewski. Pani Zofia wielokrotnie zgłaszała się do burmistrza, aby jej pomóc i co - w zamian poprawy bezpieczeństwa będzie likwidacja straży miejskiej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Abc (IP: 94.254.*.215) 2019-01-26 09:09
Jeśli to ta sama firma która wozi dzieci po terenie gminy Sorkwity, no to tabor będzie w 'super stanie'
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# MH (IP: 94.254.*.204) 2019-01-26 00:22
Tylko że ten rozkład nie dopasowany do powrót z pracy np z mleczarni i jazda do pracy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bolo (IP: 5.60.*.137) 2019-01-25 21:14
Szkoda że to wszystko tak późno
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Krzych (IP: 89.229.*.73) 2019-01-25 19:55
A ktura linia jedzie Skłodowską bo nie widzę w tych tabelkach???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ela (IP: 77.113.*.196) 2019-01-29 11:15
Krzychu KTÓRA nie ktura
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marika (IP: 88.98.*.4) 2019-01-25 14:18
Mam nadzieję ,że mozna będzie nabyć bilet w autobusie u kierowcy także niż tylko w punkcie na królewieckiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Śmiechu warte (IP: 188.146.*.193) 2019-01-25 13:28
Program wyborczy Bułajewskiego: "bezpłatne dla mieszkańców autobusy komunikacji miejskiej" - realizacja: "bilety mają zostać w niezmienionych cenach". Cieszcie się, że podwyżki nie ma? Miało być bezpłatnie. Obietnica wyborcza nie spełniona. Jaki będzie tabor firmy Faster? Sami zobaczycie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Olo (IP: 89.229.*.97) 2019-01-25 20:15
Domiś wyluzuj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Olo (IP: 188.146.*.76) 2019-01-26 08:14
Stasiu wyluzuj, realuzuj obietnice wyborcze i nie podpisuj się Olo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# xyz (IP: 88.156.*.215) 2019-01-26 14:52
Zażarta walka Stasia i Dominisia trwa. Szkoda tylko, że wszystko odbywa się kosztem mieszkańców
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# M (IP: 89.64.*.194) 2019-01-25 13:03
Oby w końcu jakość była lepsza. Patrząc do tej pory na rozpadające się autobusy robiło się niedobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mała (IP: 46.77.*.114) 2019-01-25 12:38
Może wkoncu XXI wiek dotrze do Mrągowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij