Policjanci z Warmii i Mazur zainaugurowali w Mrągowie akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Dziś na Górze Czterech Wiatrów spotkali się policjanci, wśród nich policyjni narciarze, władze samorządowe i uczniowie szkół z powiatu mrągowskiego, by oficjalnie otworzyć sezon zimowy w województwie. 

Zakładając na nogi narty czy deskę snowboardową, nie możemy zapominać o zasadach bezpieczeństwa i odpowiedzialności za siebie i innych, podkreślali dziś policjanci z Warmii i Mazur. Na mrągowskiej Górze Czterech Wiatrów odbyła się wojewódzka inauguracja sezonu zimowego i ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Jej celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów.

Jednym głosem, wspólnie z policjantami, o bezpieczeństwie na stokach Warmii i Mazur mówili także samorządowcy. W wydarzeniu udział wzięli wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, wicestarosta mrągowski Paweł Długoborski, burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski, wiceburmistrz Tadeusz Łapka oraz wójt Gminy Mrągowo Piotr Piercewicz.

Takie spotkania, jak dzisiejsza inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, to także okazja, by edukować najmłodszych. W pokazach, prelekcjach i konkursach, przygotowanych przez policjantów, udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Mrągowa i Mikołajek. Dzieci miały także okazję obejrzeć policyjne samochody oraz sprzęt wykorzytywany w codziennej służbie.

O tym, że na stoku powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie zarówno swoim, jak i innych narciarzy czy snowboardzistów, przypomina asp. szt. Szymon Wiśniewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. – Odpowiednie zachowanie na stoku i odpowiednio dopasowany sprzęt narciarski, to gwarancja, że ani nam ani innym użytkownikom nie stanie się krzywda.

O bezpieczeństwo narciarzy i snowboardzistów na Warmii i Mazurach dbać będą policyjni narciarze, którzy dziś oficjalnie rozpoczęli służbę na stokach. Patrole policji na nartach spotkać będzie można także na G4W. Zadaniem patroli narciarskich będzie nie tylko podejmowanie interwencji wobec narciarzy naruszających przyjęte zasady zachowań na stokach, ale także edukowanie dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie bezpiecznych zachowań podczas uprawiania sportów zimowych.

Wojewódzka inauguracja akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" - fot. Marlena Bieleninik

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij