I LO w Mrągowie to jedyna szkoła w powiecie mrągowskim, która znalazła się w tegorocznym rankingu miesięcznika „Perspektywy”. Mrągowskie liceum uplasowało się na 20. miejscu w województwie i 568. w Polsce. Niestety, w tym roku w zestawieniu szkół ponadgimnazjalnych nie znalazło się Technikum nr 1 w ZS nr 2.

Każdego roku o tej porze publikowany jest ranking liceów i techników miesięcznika „Perspektywy”. W tegorocznym zestawianiu, po kilkuletniej przerwie, znalazło się I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie. I LO zajęło 20. miejsce w województwie i 568. w Polsce, tym samym zdobywając tytuł Brązowej Szkoły 2019.

Trzy najlepsze licea w województwie to: XII LO im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie, II Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Kętrzynie (89. miejsce w Polsce) oraz LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie. Wysoko w zestawianiu uplasowało się także Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie - 10. miejsce w wojewódźtwie. Zobaczcie, jak wypadły inne licea z naszego województwa.

– Głównym kryterium oceny były wyniki matur osiągnięte w 2018 roku przez naszych uczniów. W rankingu uwzględniane zostały także wyniki konkursów i Olimpiad, niestety nie wszystkich. W katalogu nie ma Olimpiad, w których w ubiegłym roku nasi uczniowie osiągnęli sukcesy na szczeblu centralnym, są to: Olimpiada Statystyczna oraz Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy, ale tegoroczny wynik i uzyskanie tarczy Brązowej Szkoły bardzo nas cieszy – podkreśla dyrektor I LO w Mrągowie Jan Parda.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy tak wysoki wynik mrągowskiego liceum w rankingu „Perspektywy”. W 2014 roku placówka znalazła się na 18. miejscu w województwie, w 2012 na 23. pozycji, a najlepszy w historii I LO wynik osiągnięto w 2011 roku – było to 16. miejsce w województwie.

Pozostałe dwa licea z powiatu mrągowskiego - III Liceum Ogólnokształcące w ZOS "Baza" oraz Społeczne Liceum im. Marion Danhoff w Mikołajkach, nie znalazły w rankingu najlepszych liceów w naszym kraju.

Niemałym zaskoczeniem jest fakt, że w rankingu techników nie znalazło się I Technikum w ZS nr 2 im. Władysława Jagiełły, które w tegorocznym zestawieniu zajęło 22. miejsce w województwie. Placówka przez kilka lat wiodła prym wśród szkół z powiatu mrągowskiego, zajmując naprawdę wysokie miejsca.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

X Zamknij
X Zamknij