I LO w Mrągowie to jedyna szkoła w powiecie mrągowskim, która znalazła się w tegorocznym rankingu miesięcznika „Perspektywy”. Mrągowskie liceum uplasowało się na 20. miejscu w województwie i 568. w Polsce. Niestety, w tym roku w zestawieniu szkół ponadgimnazjalnych nie znalazło się Technikum nr 1 w ZS nr 2.

Każdego roku o tej porze publikowany jest ranking liceów i techników miesięcznika „Perspektywy”. W tegorocznym zestawianiu, po kilkuletniej przerwie, znalazło się I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie. I LO zajęło 20. miejsce w województwie i 568. w Polsce, tym samym zdobywając tytuł Brązowej Szkoły 2019.

Trzy najlepsze licea w województwie to: XII LO im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie, II Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Kętrzynie (89. miejsce w Polsce) oraz LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie. Wysoko w zestawianiu uplasowało się także Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie - 10. miejsce w wojewódźtwie. Zobaczcie, jak wypadły inne licea z naszego województwa.

– Głównym kryterium oceny były wyniki matur osiągnięte w 2018 roku przez naszych uczniów. W rankingu uwzględniane zostały także wyniki konkursów i Olimpiad, niestety nie wszystkich. W katalogu nie ma Olimpiad, w których w ubiegłym roku nasi uczniowie osiągnęli sukcesy na szczeblu centralnym, są to: Olimpiada Statystyczna oraz Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy, ale tegoroczny wynik i uzyskanie tarczy Brązowej Szkoły bardzo nas cieszy – podkreśla dyrektor I LO w Mrągowie Jan Parda.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy tak wysoki wynik mrągowskiego liceum w rankingu „Perspektywy”. W 2014 roku placówka znalazła się na 18. miejscu w województwie, w 2012 na 23. pozycji, a najlepszy w historii I LO wynik osiągnięto w 2011 roku – było to 16. miejsce w województwie.

Pozostałe dwa licea z powiatu mrągowskiego - III Liceum Ogólnokształcące w ZOS "Baza" oraz Społeczne Liceum im. Marion Danhoff w Mikołajkach, nie znalazły w rankingu najlepszych liceów w naszym kraju.

Niemałym zaskoczeniem jest fakt, że w rankingu techników nie znalazło się I Technikum w ZS nr 2 im. Władysława Jagiełły, które w tegorocznym zestawieniu zajęło 22. miejsce w województwie. Placówka przez kilka lat wiodła prym wśród szkół z powiatu mrągowskiego, zajmując naprawdę wysokie miejsca.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# wiedzacy 2019-01-23 17:18
Bo I LO do upadku doprowadził Pan dyrektor Sławomir Rudnicki wespół ze swoją zastępczynią. Zatrudnianie kolegów tylko po to aby nie musiał płacić ZUSu albo znajomych znajomych dało swoje efekty. Faworyzowanie uczniów i gnębienie nauczycieli też dumy nie przynosi!!!
Nowy dyrektor może jest trochę bardziej ogarnięty ale dalej panuje kumoterstwo.
Wynik taki "dobry" bo wyleciało Technikum z zestawienia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# feliks iksinski 2019-01-18 09:38
Oj słabiutko. Wcześniej było lepiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEW STALIN-iec 2019-01-17 17:18
W MOICH CZASACH, LATACH 70-80-TYCH WIEKU POPRZEDNIEGO, LICEUM NASZE ZAJMOWAŁO CZOŁOWE MIEJSCA W RANKINGU KRAJOWYM. WYKSZTAŁCIŁO MASĘ LUDZI , KTÓRZY SĄ PO ZNANYCH UCZELNIACH . UCZĄ ,LECZĄ KIERUJA DUŻYMI PRZEDSIĘBIORSTW AMI, PODRÓŻUJĄ I NA SCENACH WYSTĘPUJĄ ITD ITD. ŻYCZĘ PODOBNYCH SUKCESÓW.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jan Musztarda 2019-01-17 17:06
Slabo, slabo. Janku, przemów! Prosimy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gosc 2019-01-17 22:14
A moim zdaniem to bardzo dobry wynik.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij