Na początku była wystawa fotograficzna ”Mrągowo w detalu – zabytkowe drzwi”, która stała się inspiracją do wydania przewodnika „Mrągowo...od drzwi do drzwi”. W publikacji mieszkaniec gminy Mrągowo Bartosz Hellis odkrywa tajemnice trzydziestu mrągowskich drzwi. W przewodniku możemy przeczytać także pięć wywiadów z mieszkańcami, opowiadających historie „kryjące się za drzwiami”.

Secesyjne, renesansowe czy o motywach barokowych – o zachowanych w XIX i XX-wiecznych kamienicach Mrągowa drzwiach możecie już przeczytać w wydanym w ramach Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego przewodniku „Mrągowo...od drzwi do drzwi”. Autorem publikacji jest mieszkaniec gminy Mrągowo Bartosz Hellis, którego prace mogliśmy już poznać podczas wystawy "Mrągowo w detalu", o czym pisaliśmy tu.

W przewodniku znajdziecie nie tylko fotografie czy opisy zabytkowych mrągowskich drzwi, ale także historię związane z naszym miastem. Przygotowanie i wydanie przewodnika o Mrągowie, prezentującego piękno architektury miasta, zostało sfinansowane z miejskiej kasy w ramach MBO 2017.

Już jutro będziecie mogli porozmawiać z autorem przewodnika, dowiedzieć się, jak powstawała publikacja, a nawet otrzymać ją zupełnie za darmo. O 17:30 w mrągowskim muzeum rozpoczną się „Mrągowskie pogaduszki”, a gościem będzie właśnie Bartosz Hellis.

Jeśli interesuje Was lokalne dziedzictwo kulturowe, to nie może Was jutro zabraknąć. Polecamy!

red.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij