W poniedziałek ruszają ferie zimowe w naszym województwie. Dwa tygodnie od zajęć szkolnych, to zaraz po wakacjach, najbardziej wyczekiwany przez uczniów czas w roku. Jakie oferty na ferie przygotowały mrągowskie placówki?

Ferie to okazja do relaksu po ciężkiej nauce i nabrania energii do dalszej pracy. Centrum Kultury i Turystyki, Biblioteka Miejska, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Muzeum w Mrągowie, jak co roku, przygotowały ciekawą ofertę zajęć. Do dyspozycji macie także taflę lodowiska na ulicy Bohaterów Warszawy.

Centrum Kultury i Turystyki przygotowało bogaty program zajęć. Do wyboru macie różnego rodzaju warsztaty – animacji poklatkowej, plastyczne i leśne, spotkanie z mistrzem kostki rubika Adamem Polkowskim czy z aktorem Jarosławem Rosińskim. W programie znalazły się także pokaz freestyle football, salon gier planszowych oraz seanse filmowe w Kinie Zodiak – obejrzeć będzie można m.in. film animowany Grinch, Królowa Śniegu czy musical Mary Poppins Powraca. Pełen program zajęć znajdziecie tu.

Swoją propozycje dla najmłodszych mrągowian ma także Biblioteka Miejska Placówka zaprasza na warsztaty kodowania i zabawy literacko-plastyczne, które odbywać się mają w czasie ferii, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-14:00.

Od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-14:00 odbywać się będą także otwarte zajęcia na Lodowisku.

Na nudę w ferie zaradzi także Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie. W szerokiej gamie zajęć oferowanych na czas ferii z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia odbywać się będą codziennie od 10:00 do 14:00. Tematyka będzie bardzo różnorodna – od zajęć plastycznych, tanecznych, warsztatów naukowo-technicznych, robotyki po kulinarne. W programie także wyjścia na G4W i do kina oraz bal karnawałowy. Być może będzie to okazja, by odkryć w sobie nowy talent. Wpisowe na jeden tydzień zajęć to 20 zł, a szczegóły znajdziecie na stronie MDK.

Okazją do poszerzania horyzontów i zdobycia nowych doświadczeń są także zajęcia w Muzeum w Mrągowie. Pod nazwą „Świat zwierząt Warmii i Mazur” kryje się nie tylko zwiedzanie muzealnych wystaw, ale także lekcja z prezentacją przybliżającą faunę regionu warmińsko-mazurskiego. Zapisy i informacje odbywają się pod numerem telefonu 89 741 28 12.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

X Zamknij
X Zamknij