Na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych zagrali także mieszkańcy Mikołajek i Sorkwit. Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze z Mikołajek zebrali 34,5 tys. zł, a na koncie sorkwickiego OSP znalazło się 1,5 tys. zł, co okazało się podwojeniem kwoty sprzed roku.

W Mikołajskim sztabie padł rekord

Orkiestra Serc zagrała w Mikołajkach w kilku miejscach. Na rzecz WOŚP mikołajczanie kwestowali w Centrum Kultury, ale także na hali sportowej oraz na plaży miejskiej. W finałową niedzielę można więc było obejrzeć występy lokalnych artystów, pokibicować podczas turnieju halowej piłki nożnej, wziąć udział w licytacjach, a nawet wejść do jeziora z Mikołajskimi Morsami.  
Po raz kolejny mieszkańcy Mikołajek pokazali, jak wielkie mają serca. Udało się pobić rekord z ubiegłego roku. Mikołajski sztab zakończył granie z kwotą 34,5 tys. zł. To prawie 10 tys. zł więcej niż w 2018 roku.

Zobacz video i zdjęcia z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mikołajakch.

 

Tak kwestowali mikołajczanie - fot. Mateusz Klimek

Sorkwity podwoiły kwotę sprzed roku

Była to druga i jakże udana edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sorkwitach. W zbiórkę zaangażowali się strażacy z OSP oraz dzieci i młodzież z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Wolontariusze mają powody do zadowolenia. Na koncie sorkwickiego sztabu znalazło się 1,5 tys. zł, a przypomnijmy, że w 2018 roku udało im się zebrać jedynie nieco ponad 800 zł.

– Orkiestra serc zagrała u nas po raz drugi. Cieszymy się, że mieszkańcy tak chętnie zaangażowali się w naszą akcję. Dużą popularnością cieszyła się serduszkowa kawiarenka, w chłodną niedzielę zestaw gorąca herbata czy kawa plus ciasteczko okazał się strzałem w dziesiątkę. Najmłodsi mieszkańcy wzięli udział w konkursach, zagadkach i pojedynkach strażackich – podsumowuje Marta Kopaniec, prezes OSP Sorkwity.

Zobaczcie na zdjęciach, co działo się podczas finału WOŚP w Sorkwitach.

WOŚP zagrał też w Sorkwitach - fot. OSP Sorkwity


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij