27. stycznia to Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W mediach społecznościowych ruszyła już kampania społeczna, która ma na celu solidarne oddanie hołdu ofiarom, a do akcji robienia sobie zdjęć z napisem #WeRemember - „Pamiętamy” dołączyła także młodzież z Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie.

Uczniowie z mrągowskiego Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły pamiętają i przyłączają się do kampanii społecznej #WeRemember, zorganizowanej przez Światowy Kongres Żydów.

– Akcja stara się wykorzystać moc mediów społecznościowych w celu rozpowszechniania wiedzy i świadomości na temat Holokaustu, przekazując lekcję młodszym pokoleniom, po to by zapobiec przyszłym ludobójstwom i zbrodniom – tłumaczy Magdalena Lewkowicz, nauczycielka historii w ZS nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie.

W najbliższą środę uczniowie i nauczyciele tej szkoły solidarnie oddadzą hołd ofiarom Zagłady. Młodzież z Generation Europe na dwóch przerwach lekcyjnych zachęcać będzie do wykonania zdjęć z kartką ze znakiem akcji. Wykonane fotografie zostaną zamieszczone na szkolnym facebooku, a dodatkowo każdy, kto tylko zechce będzie mógł opublikować je na swoim profilu – na Facebooku, Twiterze czy Instagramie.

W akcji może wziąć udział każdy z nas. Wystarczy przygotować kartkę, napisać na niej „We Remember” i zrobić sobie zdjęcie, a następnie opublikować je na portalu społecznościowym z hasztagiem #WeRemember. Jeśli nie posiadacie konta na Facebooku, Twiterze czy Instagramie, to nic straconego. Możecie wziąć udział w akcji, wysyłając swoje zdjęcie na adres mailowy weremember@wjc.org. Wszystkie zdjęcie, które do 27 stycznia zamieszczone z odpowiednim hasztagiem na facebookowych profilach lub przesłane na wspomniany wcześniej adres wezmą udział w akcji i zostaną wyświetlone na ścianie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

My również zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Puście w świat swoje zdjęcia z napisem „We Remember” i pokażcie, że pamiętacie!

mb


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij