Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kozłowie i ich rodzice mają powody do zadowolenia. Po wielu staraniach szkolnego środowiska placówka przeniosła się do wyremontowanego budynku po byłej Szkole Zawodowej w Rybnie. Intensywne prace budowlane trwały od września ubiegłego roku, a ich koszt to ponad 350 tys. zł.

Zakończył się trwający od września intensywny remont budynku po byłej Szkole Zawodowej w Rybnie. Teraz będzie on służył uczniom Szkoły Podstawowej w Kozłowie. W miniony weekend odbyło się oficjalne otwarcie, a efekt przerósł oczekiwania rodziców.

– W porównaniu do budynku w Kozłowie zyskaliśmy dużo miejsca, cztery dodatkowe sale lekcyjne. Punkt przedszkolny ma nowe toalety, specjalnie dostosowane dla najmłodszych i w bezpośrednim sąsiedztwie sali, w której odbywają się zajęcia. Dzieci mają także stołówkę. Chociaż w budynku w Kozłowie było nam bardzo dobrze, to jednak ograniczona powierzchnia użytkowa, nie pozwoliłaby na rozwijanie działalności edukacyjnej placówki – powiedziała nam Iwona Kropiwnicka, przewodnicząca Rady Rodziców.

Dodatkowo zakupione zostały nowe meble, pomoce dydaktyczne, tablice multimedialne, a także wyposażona pracownia biologiczno-chemiczna.

Poprawa warunków była potrzebna, co wykazywały kontrole i niejako wymuszała wprowadzająca 8-klasowe podstawówki reforma oświaty. Budynek szkoły w Kozłowie nie nadawał się do remontu, więc szukano innego rozwiązania. Rozmowy z lokalnymi władzami zaowocowały użyczeniem Stowarzyszeniu „Edukator” na 10 lat budynku po byłej Szkole Zawodowej w Rybnie, która od stycznia nosi nazwę Szkoły Podstawowej w Kozłowie z siedzibą w Rybnie.

Przypomnijmy, że w 2011 roku ważyły się losy Szkoły podstawowej w Kozłowie, kiedy to decyzją Rady Gminy Sorkwity placówka została zlikwidowana. Dla mieszkańców była to wiadomość nie do przyjęcia i dzięki ich ogromnej determinacji udało się szybko rozwiązać problem. Dalszego prowadzenia szkoły podjęło się Stowarzyszenie „Edukator” w Łomży, więc, co najważniejsze, bez przerwy w nauczaniu szkoła mogła dalej funkcjonować.

mb


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Karolina (IP: 188.146.*.108) 2019-01-15 20:30
Nauczyciele którzy kiedyś pracowali w Kozłowie sami wybrali pracę poza miejscem zamieszkania nikt ich do tego niezmusza.Popro stu żal wam dupy sciska z naszego sukcesu i tak wymyślacie i piszecie jakieś beznadziejne posty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Edyta (IP: 217.238.*.111) 2019-01-15 17:43
A moze jest ta Pani uest już spalona w Mrągowie i poznali się na nie.!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Agata (IP: 31.0.*.83) 2019-01-15 22:56
Zamiast krytykować to radzę się zapisać do jakiejkolwiek szkoły (Mrągowo,Kętrzy n, Sorkwity) w celu popracowania nad budową zdań Pani Edyto.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# rodzic (IP: 83.6.*.3) 2019-01-15 16:58
Skoro tak dobrze to dlaczego n-le z kozłowa i Rybna tu nie pracują a mają bardzo wysokie kwalifikacje i doświadczenie bo pracowali w Kozłowie. A kadra dojeżdzająca skoro taka wykształcona to dlaczego nie ma pracy w np.w Sorkwitach , Mrągowie czy Kętrzynie a przecież nauczycieli brak no i p.dyrektor czyżby z jej kwalifikacjami w Mrągowie nie było pracy ??????????????? ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jurek (IP: 77.253.*.163) 2019-01-15 09:12
nauczyciele wykwalifikowani a do tego z pasją i zaangażowaniem, dlaczego??? Szanują nasze dzieci i swoją pracę, dziękuję im, że są razem z nami ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec Rybna (IP: 83.14.*.116) 2019-01-15 08:47
Bardzo dobra i inwestycja szkoda było pustego budynku popieram !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mieciu (IP: 185.246.*.39) 2019-01-14 20:38
ja też gratuluję pani dyrektor, w dwa lata wreszcie uratować tę szkołę, skoro w kozłowie było kiepsko i prawie upadła, a tu taki ratunek ... powodzenia i oby tak dalej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tata (IP: 37.47.*.239) 2019-01-14 20:30
Gratulacje Pani dyrektor,nauczy cielom no i nam rodzicom. Polecam dzieci zadowolone, douczone, nakarmione. Pani z przedszkola super naprawde bardzo inteligentna osoba. Z czystym sumieniem polecam szkołę i przedszkole.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Beata (IP: 77.242.*.18) 2019-01-14 20:12
Gratuluję Pani Justynie ,która włożyła w tę szkołę całe serce,po to by nasze dzieci miały lepiej . Moje dziecko chodzi do tej szkoły. Jestem zadowolona,nauc zyciele są naprawdę wymagający . A Pani z przedszkola super naprawdę poprostu trzeba zobaczyć jak dzieciaczki za nią przepadają. Moje młodsze dziecko też nie długo będzie pod tej Pani opieka ,i się wogóle nie wącham je puścić do przedszola. Krytykujących tę szkołę poprostu może zaprosić do szkoły żeby zobaczyły jak się lekcje odbywają . I jak Pani z przedszkola sobie radzi z maluszkami. Może przestaną obrażać że ktoś jest niewykształcony itd itp. to ludzie co to piszą ciekawe jakie mają wykształcenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mieciu (IP: 185.246.*.39) 2019-01-14 19:45
jak dobrze to źle, jak źle to też źle..... Ludzie - ta szkoła przetrwała po likwidacji lata bez środków .... nikt o tym nie pamięta... kwalifikacje kadry... tylko hipotezy... jak komuś przeszkadza to niech wozi do mrągowa, przecież sorkwity też do d..., a może do choszczewa albo warpun ... wszyscy tylko narzekają i krytykują innych, a co sami zrobiliście dla innych?????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karolina@@@ (IP: 83.6.*.188) 2019-01-14 18:19
Cytuję Karolina@@@:
Pani Izo, jak może Pani tak bez podstawinie osadzać inne osoby. Do przedszkola została zatrudniona nauczycielka z tytułem magistra ze specjalnością wczesnego rozwoju dziecka, a niedość tego jest terapeuta Integracji Sensorycznej. Te dwie specjalności pomagają wcześniej wykryć zaburzenia u dzieci i pracować nad nimi. Ale dla Pani widocznie najważniejsza jest krytyka i „rozsiewanie plotek”. Przed napisaniem następnego postu proszę zasięgnąć prawdziwych informacji.

Cytuję Iza:
Szkoła wygląda super. Szkoda tylko że do pracy z maluchami została zatrudniona pani która kiedyś ledwo skończyła podstawowke i przyszła z przedszkola owianego zła sławą. Chyba do pracy z dziećmi potrzebne jest jakieś wykształcenie. Bo czego ta pani nauczy tych maluchów. Miejmy tylko nadzieję że tu będzie inaczej traktować dzieciaczki. Ale szkoła robi wrażenie. Dzięki tym którzy wykonali kawał dobre roboty.

Pani Izo, jak może Pani tak bez podstawinie osadzać inne osoby. Do przedszkola została zatrudniona nauczycielka z tytułem magistra ze specjalnością wczesnego rozwoju dziecka, a niedość tego jest terapeuta Integracji Sensorycznej. Te dwie specjalności pomagają wcześniej wykryć zaburzenia u dzieci i pracować nad nimi. Ale dla Pani widocznie najważniejsza jest krytyka i „rozsiewanie plotek”. Przed napisaniem następnego postu proszę zasięgnąć prawdziwych informacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rodzic (IP: 37.47.*.232) 2019-01-14 17:06
Tak sie zastanawiam , czy osoby krytykujace nasza szkole sa zadowolone z poziomu nauczania swoich niedouczonych dzieci w obecenej szkole , I czy maja jakiekolwiek osiagniecia ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Edyta (IP: 217.238.*.111) 2019-01-14 16:57
Szkoda tylko że co innego piszecie A co innego mówiliscie jak było otwarcie szkoly. Załamany naród
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rodzic (IP: 37.47.*.232) 2019-01-14 17:10
Co takie mowione bylo , co by sie nie zgadzalo z tym co jest th napisane ? A skoro tak Ci sie nie podobalo to trzeba bylo zabrac glos I wyrazic swoje zdanie !! Tylko takie puste osoby jak Ty wypowiadaja sie tutaj a nie prosto w oczy!!! Wspolczuje !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rodzic (IP: 37.47.*.142) 2019-01-14 16:43
Tak czytam te Wasze komentarze i z całego serca życzę tym krytykującym osobom, których dzieci uczyły się w naszej szkole, aby w innych szkołach bylo im naprawdę lepiej.Ja nie wyobrażam sobie innego miejsca dla mojego dziecka niż przedszkole i szkola w Rybnie. Krytykujecie gabinet Pani Dyrektor, a nikt nie wspomniał o tym, że równie piękne są wszystkie sale lekcyjnej wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne, których pozazdrościć mogą pobliskie placówki. My nie narzekamy na kompetencje nauczycieli i pracowników bo wiemy że każdy z nich jest odpowiednio wykfalifikowany . Osoby, które przeniosły dzieci do innych szkół zajmijcie się edukacją własnych dzieci,a nie naszych. Gdyby ktoś nie zauważył to do naszej szkoły także przeniosły się dzieci z innych placówek i każdego roku jest nas więcej, tylko różnica tkwi w tym, że my nie krytykujemy innych szkół. Jesteśmy szczęśliwi, że nasze dzieci mają blisko szkołę, w której oprócz tego, że zdobywają wiedzę to czują się jak w domu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karolina (IP: 188.146.*.108) 2019-01-14 16:10
Zazdrość ludzka niezna granic.Czytajac te komentarze jestem w szoku jak można tak pisać jeśli się nie przebywa w środowisku naszej szkoły. Nasze dzieci zdają z czerwonymi paskami., otrzymują stypendia naukowe od Wójta,a Wy piszecie że nauczyciele niepotrafia nauczyć, że mamy niski poziom?Co do komentarza na temat Przedszkolaki. To naucza dzieci Pani Magister.To tak do waszej wiadomości. Dzięki Pani Dyrektor ta szkoła została wyremontowana i nasze dzieciaki maja godne warunki do nauki.Pozdrawia m.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rodzic z Rybna (IP: 94.254.*.10) 2019-01-14 12:59
Co do konkurencji. Ona była od samego początku. Przecież pani od pomocy dla przedszkolaków po tym jak Stowarzyszenie przejęło szkołę w Kozlowie ze złości że jest darmowe przedszkole i jest ono dużą konkurencją dla przedszkola gdzie ona wówczas pracowała przeniosła swoją córkę do Sorkwit. Dosłownie po miesiącu nauki wylewajac przy tym kubeł pomyj na szkołę i nauczycieli. Że źle uczą, że niski poziom itd
i itp. Później głośno mówiła że chciałaby aby ta szkoła upadła. Przecież wszyscy to wiedzą bo Kozłowo czy Rybno to małe miejscowości.
A teraz co? Pracuje w tym niskim poziomie. Powinna mieć odrobinę wstydu i honoru. Tak więc konkurencja była od początku. A czy tam jest niski poziom -niewiem. Wiem jedno szkoła wygląda ładnie. I wiem że jak do tej pory uczniowie chwalą sobie nauczycieli a czarna owca co źle życzy zawsze się znajdzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Edyta (IP: 217.238.*.111) 2019-01-14 11:46
Zgadzam się z rodzicem który to napisał nie mury zdobią ale moje dziecko też chodziło do Kozłowa i bez komentarza to zostawię tak jak postawa Pani Dyrektor mysli że gabinet to wszystko A może by przeznaczyła dla dzieci byłam na rozpoczęciu i widziałam to nie zazdrość tylko szkoła jest dla dzieci .Niech się zastanowi nad sobą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pracownik (IP: 94.254.*.138) 2019-01-14 10:02
Konkurencja działa:-) Poręcze zostały dostosowane do potrzeb uczniów.Dziecia ki z klas I-III mają klasy na parterze.Wszysc y zatrudnieni nauczyciele mają odpowiednie kwalifikacje.W oddziale przedszkolnym jest zatrudniony pedagog z wysokimi kwalifikacjami ,do tego pomoc.Zapraszam y w nasze progi,wtedy można oceniać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Edyta (IP: 217.238.*.111) 2019-01-14 11:49
Cytuję Pracownik:
Konkurencja działa:-) Poręcze zostały dostosowane do potrzeb uczniów.Dzieciaki z klas I-III mają klasy na parterze.Wszyscy zatrudnieni nauczyciele mają odpowiednie kwalifikacje.W oddziale przedszkolnym jest zatrudniony pedagog z wysokimi kwalifikacjami ,do tego pomoc.Zapraszamy w nasze progi,wtedy można oceniać.

Wszyscy tacy wykształceni A poziom nauczania bez komentarza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rodzic (IP: 37.47.*.232) 2019-01-14 16:01
Poziom nauczania w tej szkole jest na bardzo wysokim poziomie , dzieciaczki sa dopatrzone I nie ma takiej mozliwosci, ze ktorys sie nie nauczy jak w klasach 30-osobowych . Dzieci sa traktowane na rowni a nie tak jak za starych czasow ,,po nazwisku,, . Co do kadry nauczycielskiej to sa to osoby wykrztalcone I do nauczania podchodza z sercem a dzieci traktuja jak wlasnie!!! Oddajac dziecko pod opieke w tej szkole jestem pewna , ze nie zostanie tam skrzywdzone I ze wroci do domu Zadowolona!!! A nie tak jak u konkurencji gdzie kazdy wie jak dzieci byly traktowane I na co sa w szkole nararzone , u NAS jest rodzinna atmosfera I nie ma zmuszania do jedzenia , nie ma narkotykow , sa tylko szczesliwe dzieci !!! A nasza kochana p.dyrektor poswiecila bardzo duzo swojego wolnego czasu aby ta szkola mogla istniec I za to jej dziekujemy !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# rodzic (IP: 83.6.*.3) 2019-01-14 09:49
Zgadzam się z opinią p.Edyty i p.Izy.Moje dzieci chodziły tam do szkoły i mogę coś napisać na ten temat Jak można mówić o dobrym przygotowaniu merytorycznym gdzie w klasie były dwie osoby z których jedna nie zdaje do następnej klasy/zaznaczam w całej klasie 2 osoby , co robi nauczyciel , przysłowie mówi że nawet świnię można nauczyć??????.A jak wygląda w.f i gdzie się odbywa /a dzieci mają wady podstawy i inne/.Jak by było tak wspaniale to dlaczego dobrzy nauczyciele z Kozłowa i Rybna dojeżdzają do pracy /Sorkwity , Mrągowo/.Moje dzieci jak poszły dalej się uczyć to miały duże zaległości /matematyka , historia/.A więc nie mury zdobią szkołe tylko jej pracownicy.A co do p.dyrektor to nie warto komentować z czasem każdy się przekona .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Natalia (IP: 37.47.*.22) 2019-01-13 21:29
Cytuję Bartek:
Jeszcze brak poręczy dla dzieciaczków takie strome schody dzieciom ciężko będzie wchodzić i schodzić to schody były dla ZSR Ale trzeba się zająć tym

Codziennie chodzę po tych schodach i nie uważam aby były one strome .... Może Pan zechce sam spróbować przejść się?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Natalia (IP: 37.47.*.22) 2019-01-13 20:58
Pani Edyto nie widzę żadnego problemu aby nauczyciel uczył paru przedmiotów. .. a jeżeli chodzi o kwalifikacje to niech Pani będzie spokojna nauczyciele są przygotowani metodycznie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Natalia (IP: 37.47.*.22) 2019-01-13 20:45
Wielkie brawa dla Pani Dyrektor! !!!! Za wytrzymałość i zawzietosc aby dzieci mogły uczyć się w dobrych warunkach !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Edyta (IP: 217.238.*.111) 2019-01-13 20:02
Dużo Pan pracuje bez odpowiednich kwalifikacji zawodowych A nawet potrafią jedna osoba uczyc 5 różnych przedmiotów to o jakim poziomie my mówimy. A Jak wygląda wychowanie- fizyczne?????? E
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bartek (IP: 188.146.*.222) 2019-01-12 10:55
Jeszcze brak poręczy dla dzieciaczków takie strome schody dzieciom ciężko będzie wchodzić i schodzić to schody były dla ZSR Ale trzeba się zająć tym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bartek (IP: 188.146.*.222) 2019-01-12 10:55
Jeszcze brak poręczy dla dzieciaczków takie strome schody dzieciom ciężko będzie wchodzić i schodzić to schody były dla ZSR Ale trzeba się zająć tym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bartek (IP: 188.146.*.222) 2019-01-12 10:41
Witam a co ze Szkoło w Kozłowie terz Gmina Sprzeda jak i małą szkołę chcielibyśmy Gmino żeby piniądze z tych budynków szły na Kozłowo anie w innym kierunku drogi oblodzone z Rybna do Kozłowa wstyd nogi połamać można ciężko posypać samo odgarnianie nie starczy .W Rybnie po drugiej stronie budynek szkoły straszy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Joanna (IP: 153.92.*.237) 2019-01-12 09:07
Sama chodziłam do ZSZ był to wspaniały czas ,gdy zamknięto szkołę to przykro było patrzeć na zabite okna. Teraz po kilku latach nadszedł nowy czas i serce się raduje widząc tak piękne sale wyposażone w nowoczesne sprzęty oby służyły dzieciom jak naj dłużej...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Iza (IP: 37.47.*.213) 2019-01-13 17:43
Szkoła wygląda super. Szkoda tylko że do pracy z maluchami została zatrudniona pani która kiedyś ledwo skończyła podstawowke i przyszła z przedszkola owianego zła sławą. Chyba do pracy z dziećmi potrzebne jest jakieś wykształcenie. Bo czego ta pani nauczy tych maluchów. Miejmy tylko nadzieję że tu będzie inaczej traktować dzieciaczki. Ale szkoła robi wrażenie. Dzięki tym którzy wykonali kawał dobre roboty. Cytuję Joanna:
Sama chodziłam do ZSZ był to wspaniały czas ,gdy zamknięto szkołę to przykro było patrzeć na zabite okna. Teraz po kilku latach nadszedł nowy czas i serce się raduje widząc tak piękne sale wyposażone w nowoczesne sprzęty oby służyły dzieciom jak naj dłużej...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karolina@@@ (IP: 83.6.*.188) 2019-01-14 17:11
Pani Izo, jak może Pani tak bez podstawinie osadzać inne osoby. Do przedszkola została zatrudniona nauczycielka z tytułem magistra ze specjalnością wczesnego rozwoju dziecka, a niedość tego jest terapeuta Integracji Sensorycznej. Te dwie specjalności pomagają wcześniej wykryć zaburzenia u dzieci i pracować nad nimi. Ale dla Pani widocznie najważniejsza jest krytyka i „rozsiewanie plotek”. Przed napisaniem następnego postu proszę zasięgnąć prawdziwych informacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij