Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kozłowie i ich rodzice mają powody do zadowolenia. Po wielu staraniach szkolnego środowiska placówka przeniosła się do wyremontowanego budynku po byłej Szkole Zawodowej w Rybnie. Intensywne prace budowlane trwały od września ubiegłego roku, a ich koszt to ponad 350 tys. zł.

Zakończył się trwający od września intensywny remont budynku po byłej Szkole Zawodowej w Rybnie. Teraz będzie on służył uczniom Szkoły Podstawowej w Kozłowie. W miniony weekend odbyło się oficjalne otwarcie, a efekt przerósł oczekiwania rodziców.

– W porównaniu do budynku w Kozłowie zyskaliśmy dużo miejsca, cztery dodatkowe sale lekcyjne. Punkt przedszkolny ma nowe toalety, specjalnie dostosowane dla najmłodszych i w bezpośrednim sąsiedztwie sali, w której odbywają się zajęcia. Dzieci mają także stołówkę. Chociaż w budynku w Kozłowie było nam bardzo dobrze, to jednak ograniczona powierzchnia użytkowa, nie pozwoliłaby na rozwijanie działalności edukacyjnej placówki – powiedziała nam Iwona Kropiwnicka, przewodnicząca Rady Rodziców.

Dodatkowo zakupione zostały nowe meble, pomoce dydaktyczne, tablice multimedialne, a także wyposażona pracownia biologiczno-chemiczna.

Poprawa warunków była potrzebna, co wykazywały kontrole i niejako wymuszała wprowadzająca 8-klasowe podstawówki reforma oświaty. Budynek szkoły w Kozłowie nie nadawał się do remontu, więc szukano innego rozwiązania. Rozmowy z lokalnymi władzami zaowocowały użyczeniem Stowarzyszeniu „Edukator” na 10 lat budynku po byłej Szkole Zawodowej w Rybnie, która od stycznia nosi nazwę Szkoły Podstawowej w Kozłowie z siedzibą w Rybnie.

Przypomnijmy, że w 2011 roku ważyły się losy Szkoły podstawowej w Kozłowie, kiedy to decyzją Rady Gminy Sorkwity placówka została zlikwidowana. Dla mieszkańców była to wiadomość nie do przyjęcia i dzięki ich ogromnej determinacji udało się szybko rozwiązać problem. Dalszego prowadzenia szkoły podjęło się Stowarzyszenie „Edukator” w Łomży, więc, co najważniejsze, bez przerwy w nauczaniu szkoła mogła dalej funkcjonować.

mb


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

X Zamknij
X Zamknij