Po raz trzeci w zbiórkę Jurka Owsiaka włączają się mrągowskie morsy i klub biegacza. W najbliższą niedzielę o 11:00 wystartuje „Bieg do przerębla”, który zakończy się wspólną kąpielą w jeziorze Czos i kwestowaniem na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Już w niedzielę orkiestra serc po raz 27. zagra w całej Polsce. W zbiórkę angażują się nie tylko miasta czy instytucje, ale także stowarzyszenia. Jednym z takich przykładów jest inicjatywa od trzech lat organizowana przez dwa mrągowskie kluby.

Biegacze i Morsy z Mrągowa w niedzielę o godz. 11:00 zapraszają na „Bieg do przerębla”. Wydarzenie rozpocznie się rozgrzewką, a następnie uczestnicy wybiegną z placu przy Straży Pożarnej w Mrągowie i promenadą udadzą się na plażę miejską, gdzie punktualnie w południe zaplanowano wejście morsów do wody. Pierwszych 200 uczestników na mecie otrzyma pamiątkowy medal. Piętnaście minut po 12:00 rozpocznie się piknik „Gramy dla WOŚP”, podczas którego nie zabraknie aukcji charytatywnych, rodzinnego pikniku, muzyki i ogniska, przy którym będzie można się ogrzać. Planowane zakończenie o 16:00.

Głównym celem jest zbiórka pieniędzy, a całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Program wydarzenia:

  • 11:00 zbiórka na placu przy Straży Pożarnej (ul. Oficerska)
  • 11:10 rozgrzewka i start wspólnego biegu promenadą do mety umiejscowionej w Ekomarinie
  • 12:00 wejście morsów do wody (Plaża Miejska)
  • 12:15 rozpoczęcie pikniku „Gramy dla WOŚP” – aukcje charytatywne, piknik rodzinny, muzyka, ognisko
  • 16:00 zakończenie

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij