Budextan Oficerska

W powiecie mrągowskim kończą się przygotowania do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla organizatorów to ostatnia prosta, bo do finału pozostały trzy dni. W niedzielę ulicami Mrągowa, Mikołajek, Sorkwit i Piecek przejdą wolontariusze z charakterystycznymi puszkami i za okazałą pomoc wręczać będą znane wszystkim serduszka. Lokalne sztaby zapraszają mieszkańców do wspólnego kwestowania.

Już w niedzielę Orkiestra Serc zagra dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Mieszkańcy powiatu mrągowskiego będą bawić się nie tylko w Mrągowie, o czym pisaliśmy tu, ale także w Mikołajkach, Sorkwitach i Pieckach.

Mikołajskie orkiestrowe granie

W finałową niedzielę w mikołajskim Centrum Kultury „Kłobuk” wielkie orkiestrowe granie ruszy o godz. 15:30, a scenę przejmą młodzi i zdolni wykonawcy, których w Mikołajkach nie brakuje. Podczas 27. finału WOŚP w sali widowiskowej swoje umiejętności taneczne i muzyczne zaprezentują uczniowie gminnych szkół, zagra także zespół młodych muzyków z Baranowa. Usłyszmy najmłodszy band „Aniołków Magnusa” oraz nieco starsze solistki, nie zabraknie także zespołu „Mikołajki”. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Mikołajkach wspiera Roman Tkaczyk, muzyk wielokrotnie nagradzany na festiwalach szantowych. Podczas tegorocznego orkiestrowego grania wystąpi także wielopokoleniowy zespół muzyków z Mikołajek, a mianowicie „Three Generations”.

Tradycyjnie w Mikołajkach będzie można nie tylko dobrze się bawić, ale także wylicytować cenne fanty i tym samym wspomóc szczytny cel. Podczas aukcji charytatywnych wylicytować będzie można m.in. kolację z Miss Polski Magdaleną Bieńkowską.

Orkiestra Serc zagra także w Sorkwitach

W zbiórkę Jurka Owsiaka zaangażowała się także Ochotnicza Straż Pożarna i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Sorkwitach. W niedzielę w remizie strażackiej o godz. 12:00 rozpocznie się finał WOŚP. W programie m.in. serduszkowe animacje, pojedynki strażackie, pokój gier planszowych, zagadek i niespodzianek, mini konkursy oraz serduszkowa kawiarenka. Jeżeli chcecie wspomóc Orkiestrę Serc, wystarczy przyjść w niedzielę do remizy strażackiej w Sorkwitach.

Dziać się będzie także w Pieckach

Orkiestrowych atrakcji nie zabraknie także w Pieckach. W niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji „Pegaz” 27. Finał WOŚP rozpocznie się pokazem filmu animowanego „Hotel Transylwania 3”. Seans zaplanowano na godz. 14:00. Występy artystów rozpoczną się o 15:50. Na scenie zobaczymy wokalistów GOKSiR i Szkoły Podstawowej w Pieckach, zespół „Wibramfon”, zespół „PEGAZ”, grupy „Intro” i „Happy Kids” oraz „Sukcesik” pod kierunkiem Agaty Dowhań. O godz. 18:30 zaplanowano drugi seans filmowy, a obejrzeć będzie można film familijny „Zamiana z Księżniczką”.

Także w Pieckach nieodłącznym elementem orkiestrowego grania są licytacje, podczas których można wylicytować ciekawe gadżety i wspomóc akcję. Dodatkowo od 15:00 do 17:00 odbywać się będą pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwa medycznego.

mb


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij