To będzie weekend orkiestrowych serc. W sobotę i niedzielę w Mrągowie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zagramy dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Sprawdźcie, co będzie się działo podczas tegorocznego finału WOŚP w naszym mieście.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Mrągowie zacznie grać nieco wcześniej. W przeddzień wielkiego finału zaplanowano dwa koncerty, oba rozpoczną się o godz. 19:00. W Kościele Ewangelicko-Augsburskim odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Wokalnego Schola Vocale, a w Klubie Ceglana w „Koncercie bez focha” usłyszeć będzie można Laketones, Pulse Generation i Smokin' Rose. Wejść na te wydarzenia będziecie mogli za symboliczne serduszko wstępu.

W finałową niedzielę już od godz. 9:30 na ulicach Mrągowa kwestowanie rozpoczną wolontariusze, którzy przejdą przez miasto z charakterystycznymi puszkami, a za okazałą pomoc wręczać będą znane wszystkim serduszka. W tym roku w szeregach orkiestrowych pomocników znalazło się aż 200 wolontariuszy, a kwestować będą oni nie tylko w naszym mieście.

Artystyczna część mrągowskiego finału rozpocznie się o godz. 12:00. W sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki zobaczyć będzie można występy artystyczne i wziąć udział w licytacjach, a w holu CKIT czekać będą na Was kiermasz orkiestrowy przygotowany przez Bibliotekę Miejską oraz kiermasz ciast upieczonych przez Mrągowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Nieodłącznym elementem orkiestrowego grania jest charytatywna licytacja. Na liście fantów, które pójdą pod młotek podczas finału w Mrągowie znalazły się m.in. aparat analogowy ''PENTAX MZ-50'', plakat z autografami gwiazd KSW, voucher na sesję zdjęciową, japoński masaż twarzy czy przejazd gokartem.

Wielki finał to także tradycyjne Wielkie Granie z DJ-ami i Laserowe Światełko do Nieba, które rozbłyśnie o godz. 18:00 w sali widowiskowej CKiT i zakończy 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wstęp na wydarzenia za symboliczne serduszko oraz datek do orkiestrowej puszki. Dodatkowo na placu Piłsudskiego przez całą niedzielę odbywać się będą pokazy wozów strażackich.

W zbiórkę Jurka Owsiaka, po raz trzeci, zaangażowały się także mrągowskie Morsy. W niedzielę na o godz. 11:00 wystartuje „Bieg do przerębla”. Uczestnicy wybiegną z placu przy Straży Pożarnej w Mrągowie i promenadą udadzą się na plażę miejską, gdzie punktualnie w południe zaplanowano wejście morsów do wody. Pierwszych 200 uczestników na mecie otrzyma pamiątkowy medal. Piętnaście minut po 12:00 rozpocznie się piknik „Gramy dla WOŚP”, podczas którego nie zabraknie aukcji charytatywnych, rodzinnego pikniku, muzyki i ogniska, przy którym będzie można się ogrzać. Planowane zakończenie o 16:00.

Dla małych dzieci zagrają także w hali sportowej przy ul. Bohaterów Warszawy, która w niedzielę zmieni się w pole gry. Wszytko za sprawą lokalnej firmy eventowej, która zaprasza na paintball laserowy oraz na walki gladiatorów na specjalnej dmuchanej arenie z użyciem plastikowych lanc. Serduszko wstępu to jedyne 10 zł, ale można podarować więcej. Bawić się w szczytnym celu będziemy mogli od 14:00 do 17:00.

Szczegółowy program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mrągowie znajdziecie tu.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij