W Mrągowie ruszyła akcja „Wymiana Ciepła”. Specjalny wieszak stanął na przystanku autobusowym naprzeciwko mrągowskiego ratusza. Mrągowianie mogą na nim wieszać ciepłe ubrania, które przydadzą się potrzebującym.

Akcja „Wymiana ciepła” polega na zapełnianiu przez mieszkańców specjalnego wieszaka ciepłą odzieżą, z której będą mogli skorzystać ubodzy i bezdomni. W Mrągowie pierwszy wieszak ciepła już stanął, znajdziemy go na przystanku autobusowym naprzeciwko mrągowskiego ratusza. Jak widzimy pierwsi dobroczyńcy zostawili już na nim zimową odzież, a spotkani na ulicach mrągowianie akcję odbierają pozytywnie. Posłuchajcie naszej sondy.

Zasady akcji są bardzo proste. Wielu z nas ma w szafach kurtki, płaszcze, swetry, czapki, rękawiczki czy szale, które od lat wiszą nieużywane. Teraz mogą pomóc potrzebującym przetrwać zimę. Wieszaki ciepła są świetnym sposobem, by móc przekazać taką odzież w ręce ubogich i bezdomnych.

Organizatorzy zachęcają nie tylko do dzielenia się odzieżą, ale także do korzystania z niej przez potrzebujących. Szkoda, by ubrania się marnowały, to dobre rzeczy i mogą jeszcze komuś posłużyć, a o to przecież chodzi w tej akcji.

red.


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij