Mrągowscy policjanci podsumowali działania „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie” prowadzone od piątku do środy. W okresie świątecznym na drogach naszego powiatu widać było nasilony ruch pojazdów. Nad bezpieczeństwem pieszych i kierujących czuwało więcej niż zwykle policyjnych patroli.

W trakcie minionych świąt mrągowscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie”. Trwały one w dniach 21-26 grudnia br. W tym czasie funkcjonariusze skontrolowali 208 pojazdów, nakładając 75 mandatów karnych, w tym 23 za przekroczenie prędkości. Dodatkowo ujawniono 11 pieszych, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego nie dbając o swoje bezpieczeństwo.

W trakcie działań „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie” policjanci zatrzymali 21 dowodów rejestracyjnych i ujawnili 1 kierującego, który zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu i tym samym popełnił wykroczenie.

W okresie świąt na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do 10 kolizji. Boże Narodzenie to czas spotkań w gronie najbliższych. Niestety nie wszędzie panowała rodzinna atmosfera. Wiele interwencji dotyczyło konfliktów w rodzinach.

KPP Mrągowo


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij