Mrągowscy policjanci podsumowali działania „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie” prowadzone od piątku do środy. W okresie świątecznym na drogach naszego powiatu widać było nasilony ruch pojazdów. Nad bezpieczeństwem pieszych i kierujących czuwało więcej niż zwykle policyjnych patroli.

W trakcie minionych świąt mrągowscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie”. Trwały one w dniach 21-26 grudnia br. W tym czasie funkcjonariusze skontrolowali 208 pojazdów, nakładając 75 mandatów karnych, w tym 23 za przekroczenie prędkości. Dodatkowo ujawniono 11 pieszych, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego nie dbając o swoje bezpieczeństwo.

W trakcie działań „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie” policjanci zatrzymali 21 dowodów rejestracyjnych i ujawnili 1 kierującego, który zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu i tym samym popełnił wykroczenie.

W okresie świąt na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do 10 kolizji. Boże Narodzenie to czas spotkań w gronie najbliższych. Niestety nie wszędzie panowała rodzinna atmosfera. Wiele interwencji dotyczyło konfliktów w rodzinach.

KPP Mrągowo

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# MM 2019-01-09 01:20
A policją interesują się ci ze spodków latających, Parę dni temu zauważyłam późnym wieczorem dziwne rzędy światełek nad budynkiem policji. Po uważnym przyjrzeniu się zobaczyłam typowy spodek latający. Stał tam dosyć długo. Potem znikł powoli. To nie żart.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ????? 2018-12-30 22:15
Więcej patroli???? To na święta zatrudnia się więcej policjantow? Nie dajcie się oszukiwać!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEW STALIN-iec 2018-12-28 16:05
JAK MINĘŁY ŚWIĘTA NA DRODZE I W DOMU TO TYLKO ZASŁUGA OBYWATELA. I PROSZE REDAKCYJI NIE PRZYPISYWAC SUKCESU POLICYJI. NASTĘPNYM RAZEM PROSZĘ ZASIĘGNĄĆ INFORMACJI O TYCH SPRAWACH W SWOICH ŹRÓDŁACH I NAPISAĆ INFORMACJĘ OD REDAKCJI , A NIE OD POLICYJI. JAK CHŁOPCY STALI W ŚWIĘTA NA DRODZE TO ZNACZY SĄ MOCNO PRACOWICI DLA BUDŻETU PAŃSTWA I NADAL OBDZIERAJA OBYWATELA Z OSTATNIEGO GROSZA. ZATEM, CZY ONI SĄ CZY ICH NIE MA, SYTUACJĘ NA DRODZE WYZNACZA OBYWATEL. A ONI KORZYSTAJA Z WIĘKSZEGO RUCHU I ŁUPIĄ. NIETYKALNE KAŻDĄ OKAZJĘ WYKORZYSTUJĄ, ABY PRZYPISAĆ SOBIE SUKCES. TEN NA DRODZE TAKŻE. I ZŁUPANY I ZŁAPANY. NIKT NIE WIE GDZIE NIETYKALNI CZATUJĄ, WIĘC KAŻDY JEDZIE I ROBI SWOJE. W KRAJACH ROZWINIĘTYCH ZA NIEUZASADNIONĄ INTERWENCJĘ MOŻNA DAĆ TAKIEMU W MORDĘ I ŻĄDAĆ ODSZKODOWANIA. U NAS NIESTETY NIE. NIE ROZUMIEM DLACZEGO. PRZECIEŻ TO PRAWO REGULUJE NASZE ZACHOWANIE.. A NIE NASTRÓJ, SUBIEKTYWNA OCENA I INTERPRETACJA PRAWA PRZEZ NIETYKALNEGO. WIĘC POWIEM TAK OBYWATELU JAK ZOSTANIESZ POBITY, ZNIEWAŻONY ITD. NIE PRÓBUJ IŚC PO SPRAWIEDLIWOŚC DO SĄDU. BO ŚWIĘCI ZANIM TO UCZYNIESZ OSKARŻĄ CIE O ZNIEWAŻENIE MUNDURU I NARUSZENIE NIETYKALNOŚCI CIELESNEJ. SZKODA SŁÓW I CZASU. EHHH. MIAŁA BYĆ DEMOKRACJA , A WYSZEDŁ REŻIM. MOJE DANE SĄ EWENTUALNIE DO WIADOMOŚCI REDAKCYJI. A POTEM DLA ZAINTERESOWANEG O ORGANU. CHYBA, ŻE MAJA OCHOTE MNIE SAMI NAMIERZYĆ. MAM TO W D-E. POZDRAWIAM UCZCIWYCH I HONOROWYCH FUNKCJONARIUSZY W SŁUŻBIE NARODU. MEDYCYNĘ, OŚWIATĘ I INNE SŁUŻBY OCZYWIŚCIE NA 1-SZYM MIEJSCU.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mur 2018-12-29 15:27
Popieram Pana poglądy w całości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# JUZEW STALIN-iec 2018-12-29 19:56
PANIE
MUR.
TO NIE CAŁOŚĆ .
TO NIE MOJE POGLĄDY
TO SĄ FAKTY.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij