Tradycyjnie w ostatni dzień mijającego roku prezentujemy Wam nasze podsumowanie, w postaci najchętniej czytanych przez Was artykułów. I chyba nikogo nie zaskoczymy, pisząc, że pięć spośród dziesięciu informacji dotyczyło tegorocznych wyborów samorządowych w powiecie mrągowskim. Nie zdradzamy więcej szczegółów, zobaczcie sami!

1. Wybory 2018. Kto kandyduje na burmistrzów, wójtów i radnych?

Najchętniej czytanym w 2018 roku był wrześniowy artykuł, w którym zdradzaliśmy Wam nazwiska kandydatów na burmistrzów, wójtów i radnych w poszczególnych gminach powiatu mrągowskiego. Ten fakt nas nie dziwi, w końcu 2018 był rokiem wyborów samorządowych i wszyscy śledziliśmy, to co dzieje się w lokalnej polityce.

Kliknij i przejdź do artykułu.


2. Parada Country na zdjęciach

Relacje z najważniejszych wydarzeń w mieście zawsze cieszą się Waszym ogromnym zainteresowaniem. Podobnie było w przypadku tegorocznej Parady Country, bo artykuł z lipca, w którym zaprezentowaliśmy Wam obszerną galerię zdjęć, znalazł się na drugim miejscu.

Kliknij i przejdź do artykułu.


3. Stanisław Bułajewski wygrywa wybory na burmistrza Mrągowa!

Informacja o zwycięstwie Stanisława Bułajewskiego w drugiej turze wyborów samorządowych w Mrągowie zamyka pierwszą trójkę naszego zestawienia. Spoglądając na nasze statystyki i słuchając, o czym w jesienne dni mówiło się w Mrągowie, stwierdzamy, że mrągowianie bardzo uważnie śledzili walkę o fotel burmistrza.

Kliknij i przejdź do artykułu.


4. Będzie zmiana w Radzie Miejskiej. Ponownie przeliczono głosy w jednej z komisji

Przeliczanie głosów przez komisje wyborcze do najlżejszych prac nie należy, a do pomyłek dochodziło w całej Polsce. W Mrągowie po ponownym przeliczeniu głosów w jednej z obwodowych komisji okazało się, że do Rady Miejskiej nie dostał się radny poprzednich kadencji Leon Żbikowski. Jego miejsce zajął 31-letni Jakub Doraczyński, nowa twarz w lokalnej polityce.

Kliknij i przejdź do artykułu.


5. Kolejne rodziny otrzymały klucze do mieszkań komunalnych

Pierwszą piątkę naszego zestawiania zamyka informacja o przekazaniu dwudziestu rodzinom kluczy do mieszkań komunalnych położonych w Mrągowie. Inwestycja przy ulicy Kolejowej kosztowała ponad 3 mln zł. Informacja ucieszyła szczególnie tych mieszkańców, których nazwiska znajdują się na listach oczekujących.

Kliknij i przejdź do artykułu.


6. 200 lat Powiatu Mrągowskiego. Zapraszamy na obchody!

Mijający rok to także jubileusz powiatu mrągowskiego. W pierwszy dzień lipca samorząd świętował 200-lecie istnienia, a kilka dni wcześniej informowaliśmy Was, jak wyglądać będzie program dwudniowych obchodów.

Kliknij i przejdź do artykułu.

7. Znamy nowy skład Rady Miejskiej w Mrągowie. Dla kogo mandat radnego?

Podczas tegorocznych wyborów samorządowych staraliśmy się na bieżąco dostarczać Wam informacji, często prosto z lokali wyborczych. Spore grono naszych czytelników zajrzało do artykuł z października o tym, kto zasiadł na stołkach w Radzie Miejskiej w Mrągowie. Kliknij i przejdź do artykułu.

Kliknij i przejdź do artykułu.

8. Wspólne kibicowanie: Gdzie w Mrągowie można obejrzeć mecz?

Rok 2018 to także Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Przed pierwszym meczem Orłów Nawałki informowaliśmy Was, gdzie możecie w większym gronie kibicować naszej reprezentacji. Mimo, że oficjalnej strefy kibica w naszym mieście nie było, to w sześciu lokalach mogliśmy oglądać występ polskich piłkarzy.

Kliknij i przejdź do artykułu.


9. Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na Moniuszki

Wieści z dróg to zawsze dobrze się „sprzedają”, czego przykładem jest artykuł o zmianie organizacji ruchu w Mrągowie. Szczególnie kierowcy z uwagą czytali o tym, że ulica Moniuszki na odcinku od pawilonów do ulicy Mazurskiej i 8-go Maja stała się jednokierunkowa.

Kliknij i przejdź do artykułu.


10. Gmina Mrągowo zmienia wójta. Stanowisko obejmie Piotr Piercewicz

Tak jak już podkreślaliśmy 2018 rok kojarzyć będziemy z wyborczym maratonem, a informacja o ty, że po 28 latach rządów Jerzego Krasińskiego gmina Mrągowo zmieni wójta zamyka nasze zestawienia najchętniej przez Was czytanych informacji. My z ogromną dumą informowaliśmy Was, że urzędującego włodarza ze sporą przewagą głosów pokonał nasz redakcyjny kolega Piotr Piercewicz – obecnie Wójt Gminy Mrągowo.

Kliknij i przejdź do artykułu.

 

Cieszymy się, że jest Was tak wielu. Średnio w każdym miesiącu mijającego roku odwiedzało nas około 37 tysięcy unikalnych użytkowników, to wzrost o 3,5 tysiąca w porównaniu z rokiem 2017. Na koniec chcielibyśmy podziękować Wam za zaufanie i złożyć najserdeczniejsze życzenia, aby 2019 rok przyniósł Wam, to co najpiękniejsze.

Redakcja portalu Mrągowo24.info


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij