Wolontariusze "Szlachetnej Paczki" widząc, w jak trudnych warunkach żyje pan Józef spod Piecek, nie mogli przejść obok niego obojętnie. Wraz z grupą ludzi wielkiego serca, odremontowali pomieszczenie, w którym mężczyzna będzie mógł bezpiecznie przezimować. 

Dla pana Józefa będzie to wyjątkowy czas. Ludzie krzątający się po jego podwórku, samochody dowożące materiały budowlane i dobroczyńców, którzy pomogą w remonie. Od długiego czasu osamotniony, 59-letni mężczyzna zmuszony był żyć w zrujnowanym domu swoich zmarłych rodziców. Wolontariusze "Szlachetnej Paczki" skontaktowali się z nim i znaleźli darczyńcę, który zapewnił paczkę dla potrzebującego, widząc jednak warunki mieszkalne pana Józefa, zorganizowali kolejną inicjatywę.

Zawalony dach domu w pomieszczeniu, w którym spał pan Józef przeciekał, na ścianach zamarzała woda, a wszędzie unosił się zapach pleśni. Trudno byłoby tam przetrwać zimę, a co dopiero spędzać święta - czas kojarzący się z ciepłem ogniska domowego i bliskością. Wolontariuszki - Dorota Żuwalska i Paula Skorska postanowiły wyremontować pomieszczenie gospodarcze, do którego pan Józef mógłby się przenieść. Nie były same! Zapraszamy do obejrzenia reportażu z postępów dobroczynnej pracy. Obiecujemy powrócić to tematu Pana Józefa w okresie świątecznym.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Ela 2018-12-18 20:45
Ten Pan wyprzedał cały majątek po rodzicach. Dom, ziemię. Przetwornił wszystko. Pięknie, że się staracie, ale On ma to co ma na własne życzenie.... obwiniać teraz wszystkich to przesada. Warto spojrzeć prawdzie w oczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Adam 2018-12-19 13:29
Ela Ty tak nie fisuj bo Ty nie lepij robisz. I zajmij się swoją rodziną i mężem a nie latasz po krzakach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Paula 2018-12-19 12:28
Szanowna Pani. My nikogo nie obwiniamy i wiemy jak wyglądało zycie Pana Józefa. Staramy się pomóc mu w tym trudnym czasie, chcemy sprawić by poczuł sie człowiekiem wartosciowym i zaczął działać sam. Pierwsze kroki są najtrudniejsze. Rzeczą ludzką jest błądzić i ten Pan zabłądził w pewnym etapie swojego życia. My z całych naszych sił pomożemy mu wrócić na właściwą ścieżkę. Serdecznie pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# stary 2018-12-18 19:23
wiem ,co to znaczy bieda , ale zastanawiam sie kto temu panu tak zrujnowal lokum , jak on mogl dopuscic do takiej sytuacji ,ze caly dom jest w ruinie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij