Wolontariusze "Szlachetnej Paczki" widząc, w jak trudnych warunkach żyje pan Józef spod Piecek, nie mogli przejść obok niego obojętnie. Wraz z grupą ludzi wielkiego serca, odremontowali pomieszczenie, w którym mężczyzna będzie mógł bezpiecznie przezimować. 

Dla pana Józefa będzie to wyjątkowy czas. Ludzie krzątający się po jego podwórku, samochody dowożące materiały budowlane i dobroczyńców, którzy pomogą w remonie. Od długiego czasu osamotniony, 59-letni mężczyzna zmuszony był żyć w zrujnowanym domu swoich zmarłych rodziców. Wolontariusze "Szlachetnej Paczki" skontaktowali się z nim i znaleźli darczyńcę, który zapewnił paczkę dla potrzebującego, widząc jednak warunki mieszkalne pana Józefa, zorganizowali kolejną inicjatywę.

Zawalony dach domu w pomieszczeniu, w którym spał pan Józef przeciekał, na ścianach zamarzała woda, a wszędzie unosił się zapach pleśni. Trudno byłoby tam przetrwać zimę, a co dopiero spędzać święta - czas kojarzący się z ciepłem ogniska domowego i bliskością. Wolontariuszki - Dorota Żuwalska i Paula Skorska postanowiły wyremontować pomieszczenie gospodarcze, do którego pan Józef mógłby się przenieść. Nie były same! Zapraszamy do obejrzenia reportażu z postępów dobroczynnej pracy. Obiecujemy powrócić to tematu Pana Józefa w okresie świątecznym.

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij