Seniorzy z gminy Sorkwity mają już swoje miejsce. Za ponad 150 tys. zł kilka pomieszczeń w Gminnym Ośrodku Kultury zaadaptowano na Klub Seniora. Będzie to miejsce spotkań, integracji i rozwoju pasji.

Najstarsi mieszkańcy gminy Sorkwity mają już gdzie spędzać wolny czas. Dzięki rządowej dotacji kilka pomieszczeń w Gminnym Ośrodku Kultury zaadaptowano na Klub Seniora.

– Bardzo się cieszę, że w końcu w Sorkwitach też powstał taki klub. Nie tylko ja, ale także moi sąsiedzi. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, bo będziemy mieć zajęcie. Człowiek będzie mógł wyjść do ludzi, a nie siedzieć w czterech ścianach. Z pewnością skorzystam z organizowanych w klubie zajęć czy warsztatów, już nawet zadeklarowałam chęć – z radością przyznaje Danuta Kozak-Ławińska, radna i seniorka z gminy Sorkwity.

Adaptacja i remont pomieszczeń kosztowały ponad 150 tys. zł. Pomógł program „Senior plus”, z którego dofinansowanie wyniosło 120 tys. zł. Z budżetu gminy zakupiono meble i sprzęt AGD.

Jak podkreśla wójt gminy Sorkwity, nowo powstały Klub Seniora jest odpowiedzią na potrzeby starzejącego się społeczeństwa. – Na ponad 4,5 tys. mieszkańców gminy Sorkwity ponad 800 osiągnęło już wiek emerytalny. Nie ma więc wątpliwości, że taki obiekt był potrzebny w naszej gminie. Cieszę się, że udało nam się na ten cel pozyskać środki ministerialne, co pomogło w realizacji zadania – powiedział nam Józef Maciejewski, wójt gminy Sorkwity.

Oficjalne otwarcie Sorkwickiego Klubu Seniora odbyło się w minioną sobotę. Teraz seniorzy będą mogli z niego korzystać dwa razy w tygodniu. Jak podkreślają władze gminy, działalność klubu nie będzie ograniczać się jedynie do tego miejsca. Wydarzenia dla seniorów mają być organizowane także w szkolnych świetlicach.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

X Zamknij
X Zamknij