Szlachetne paczki po raz kolejny trafiły do potrzebujących rodzin z powiatu mrągowskiego. Przez cały weekend wolontariusze akcji rozwozili kartony z prezentami od darczyńców. To były dni radości, łez wzruszenia i spełnienia marzeń.

Setki uśmiechów i łez radości, ponad 200 paczek na łączną kwotę blisko 40 000 zł i 2 tysiące pomocnych dłoni. Wczoraj w Mrągowie zakończył się weekend cudów. „Szlachetna Paczka” pomogła i dała impuls do działania 19 rodzinom w trudnej sytuacji materialnej.

Jedną z nich była rodzina Pani Joanny, która zdradziła nam, że sama w młodości była wolontariuszką i uczestniczyła w różnego rodzaju akcjach. Teraz to ona potrzebowała pomocy i los się do niej uśmiechnął. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, zaskoczyła nas ilość wnoszonych do naszego domu paczek, nie przypuszczaliśmy, że jest tyle ludzi chcących nam pomóc. Trafiło do nas wszystko, o co poprosiliśmy, to wspaniałe uczucie.

Magazyn „Szlachetnej Paczki”, który mieścił się w Mrągowskim Centrum Aktywności Społecznej przez cały weekend zapełniał się pięknie opakowanymi kartonami. W paczkach znalazły się ubrania, obuwie, produkty żywnościowe, środki czystości, zabawki dla dzieci, a nawet łóżka, kuchenki czy pralki.

– Miniony weekend był cudowny, udało nam się, mi.n. z pomocą strażaków, rozwieźć wszystkie paczki, rodziny były zaskoczone. Na ich twarzach było widać szczęście, nie obyło się także bez łez wzruszenia. Każdy wolontariusz wracał od rodzin z poczuciem, że warto było poświęcić swój czas. Wszyscy wolontariusze, darczyńcy i ludzie zaangażowani w akcję mają wielkie serca, cieszę się, że miałam okazję ich poznać i za waszym pośrednictwem im dziękuję – powiedziała nam Dorota Żuwalska, liderka akcji „Szlachetna Paczka” w Mrągowie.

W akcje zaangażowały się nie tylko jednostki, ale także uczniowie szkół z powiatu mrągowskiego, Nadleśnictwo Mrągowo, Państwowa Straż Pożarna w Mrągowie i lokalne firmy.

– W naszej szkole nie po raz pierwszy angażujemy się w tę akcję. W tegoroczną „Szlachetną Paczkę” zaangażowali się uczniowie i wychowawcy klas piątych. Muszę przyznać, że w pomoc bardzo mocno włączyli się także rodzice, a paczkę razem z naszą szkołą przygotowali Straż Pożarna i Nadleśnictwo w Mrągowie. Sami jesteśmy zaskoczeni, że udało nam się zebrać tak dużą sumę pieniędzy i tak wiele rzeczy przygotować dla tej jednej rodziny. Wartość naszej paczki przekroczyła 7 tys. zł – z radością przyznała Dorota Roszkowska, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Mrągowie.

Szlachetną załogą w tym roku kierowała Dorota Żuwalska. Trzynastu wolontariuszy i pięciu pomocników od września poświęcało każdą wolną chwilę, by dotrzeć z pomocą do wszystkich potrzebujących rodzin z naszego powiatu i znaleźć dla nich darczyńców. Udało się, co mogliśmy na własne oczy zobaczyć w miniony weekend.

– To uczucie, które towarzyszyło nam przez cały weekend ciężko opisać słowami. Kiedy widzi się dziecko płaczące ze szczęścia, bo dostało nowe buty zimowe, to płacze się razem z nim. Radość rodzin i ich szczerość uczuć to dla nas największe podziękowanie – wyznała nam Gabriela Cios, wolontariuszka „Szlachetnej Paczki”.

mb

Weekend akcji "Szlachetna Paczka" w Mrągowie - fot. Marlena Bieleninik


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

X Zamknij
X Zamknij