Centrum Kultury i Turystyki szykuje się do kolejnej edycji Jarmarku Świętego Mikołaja, który odbędzie się już w najbliższą sobotę. Na ulicy Sobczyńskiego stanie kiermasz ze świątecznymi produktami i scena, na której w bożonarodzeniowy klimat wprowadzać będą m.in. przedszkolaki i uczniowie mrągowskich szkół. Całe wydarzenie zakończy Świąteczny Koncert Studia Wokalnego SUKCES.

Bożonarodzeniowy klimat poczujecie w sobotę 8 grudnia w Mrągowie. Od 10:00 na ul. Sobczyńskiego będziecie mogli przejść się po Jarmarku, na którym nie zabraknie ozdób choinkowych, upominków dla najbliższych, oryginalnych stroików, słodkości, domowych przetworów i świątecznych wypieków. Kiermasz zakończy się o 16:00.

Tego dnia nie zabraknie także występów kolędników. Na scenie zaprezentują się Bajka, Nasze Pociechy i Kubuś, podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Fundacji Elf, uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Technikum nr 2 CKZiU, ZHP i Orkiestry Dętej Mrongovia. Tegoroczny Jarmark zakończy się Świątecznym Koncertem Studia Wokalnego SUKCES.

Prócz występów zaplanowano także wiele innych atrakcji. Jak co roku, największą atrakcją dla dzieci będzie spotkanie ze św. Mikołajem. Przez cały czas trwania jarmarku będzie on spacerował i częstował najmłodszych słodkimi upominkami, a także pozował do zdjęć. To jednak nie wszystko. Podczas tegorocznego jarmarku zostanie uruchomiona najprawdziwsza poczta św. Mikołaja. Najmłodsi z pomocą elfów będą mogli nadać list prosto do Laponii ze specjalną pieczęcią samego Mikołaja. Całości klimatu dopełnią zabawy ze św. Mikołajem i animatorami.

Podczas mikołajkowego święta nie zabraknie także konkursów, tak jak tradycyjny już „Bieg po wypiek”. Aby wziąć w nim udział musicie dobiec ze swoim świątecznym ciastem do godz. 12:00. Wasze umiejętności oceni profesjonalne jury, w skład którego wejdą mrągowscy cukiernicy i św. Mikołaj.

W sobotę kontynuowana będzie także akcja adopcyjna zwierzaków ze Schroniska w Bagienicach. Psiaki będą gościć na jarmarkowej scenie o godz. 11:30. Do dyspozycji zainteresowanych adopcją będzie bus schroniska, przy którym będzie może uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Zachęcamy również do wsparcia schroniska! Od 8 do 22 grudnia w Centrum Kultury i Turystyki trwać będzie zbiórka karmy i artykułów dla psiaków - misek czy materiałów na legowiska.

Organizatorem Jarmarku Świętego Mikołaja jest Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

mb


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij