Z każdego wyjazdu na zawody taneczne wracają z kolejnymi sukcesami na koncie. Młodym tancerzom z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie talentu odmówić nie można. W minioną sobotę swoje taneczne umiejętności zaprezentowali w Białymstoku podczas Ogólnopolskich Zawodów Tanecznych Free Mind.

– Widziałam emocje, czasem stres, ogromną motywację i chęć pokazania siebie i tego, co każdy tancerz już osiągnął, a ich rozwój nie ma końca. Jestem bardzo dumna z każdej startującej w zawodach osoby – tak udział tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Ogólnopolskich Zawodach Tanecznych Free Mind ocenia Ewa Gnoza. To grupa pod jej kierownictwem po raz kolejny pokazała „taneczną klasę”.

Poziom uczestników takich zawodów, jak te w Białymstoku, jest zawsze bardzo wysoki. Zjeżdżają się tancerze z różnych zakątków Polski. Wszyscy chcą się sprawdzić, podpatrzeć innych i co najważniejsze stanąć na podium. Tancerze z MDK w Białymstoku reprezentowali nasze miasto na wysokim poziomie.

– Nasze Mrągowo skupia wielu uzdolnionych tancerzy oraz dzieci, które stawiają swoje pierwsze taneczne kroki w takich miejscach jak nasz Młodzieżowy Dom Kultury. Efekty bardzo wzruszają, bo rosną nam talenty i wyjątkowe osobowości. Taniec nie jest tylko tańcem, to również wychowanie, rozwój i nauka. Sukcesy wymagają ogromu pracy i zaangażowania – dodaje Ewa Gnoza.

Gratulujemy wszystkim tancerzom z mrągowskiego MDK i życzymy kolejnych sukcesów. Warto wspomnieć o debiutujących w Białymstoku – 7-letnich Mai i Nadii z grupy Agaty Goszczyńskiej i wolontariuszki Martyny Gnozy. Brawa należą się także ich rodzicom, bo to oni wspierają swoje dzieci w ich pasji i znajdują czas, by młode pokolenie rozwijało się na zajęciach, treningach, a później sprawdzało na zawodach.

Wyjazd do Białegostoku nie zakończył się na trudzie związanym z występami na zawodach. W niedzielę tancerze, mimo zmęczenia, stawili się na warsztatach z tancerką z Katowic, by dalej szlifować swoje taneczne umiejętności.

WYNIKI naszych tancerzy w Free Mind w Białymstoku:

w kategorii Hip Hop 1vs1 do 9 lat: 

  • 2 miejsce - Misia- Michasia Janeca 
  • 3 miejsce - Klaudia Świąć
  • TOP 16 - Asia Maliniewicz

w kategorii 1 vs1 do 12 lat:

  • TOP 16 - Hela Rakowska 

w kategorii hip hop do 16 lat:

  • TOP 16 Tina - Martyna Gnoza

Źródło: MDK Mrągowo, oprac. mb

Tancerze z MDK podczas Free Mind w Białymstoku

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij