Po rocznej przerwie, w tym sezonie ponownie zobaczymy narciarzy i snowboardzistów na stoku Góry Czterech Wiatrów. Gmina Mrągowo, która jest właścicielem ośrodka, wydzierżawiła teren prywatnemu inwestorowi na najbliższe 3 lata.

Góra Czterech Wiatrów w Mrągowie działała od 2005 roku. Po ponad 10 latach funkcjonowania, w 2016 roku właściciel nieruchomości czyli gmina wiejska Mrągowo podjęła próbę sprzedaży ośrodka. Niestety, bezskutecznie. W ubiegłym roku nie udała się także próba wydzierżawienia, stąd też ośrodek był zamknięty, aż do teraz. Gmina podpisała umowę dzierżawy z prywatnym inwestorem na najbliższe 3 lata. Obecnie na terenie G4W trwają intensywne prace przygotowujące obiekt do zimowej obsługi turystów.

- Jak wiadomo, jeśli coś stoi nieużywane przez rok, to niszczeje i wymaga ponownego sprawdzenia. Wszystkie wyciągi muszą być sprawne i bezpieczne na 100 % - mówi Tomasz Gintowt, nowy kierownik ośrodka. - Do 6 grudnia powinniśmy uporać się z urządzeniami i wszelkimi pozwoleniami, potem pozostaną nam prace porządkowe i przygotowanie się do sezonu zimowego.  Góra zostanie uruchomiona, gdy tylko pojawią się korzystne dla nas prognozy pogody.

- To dla nas doskonała informacja, bo ośrodek na trwałe wpisał się w ofertę turystyczną naszej gminy. Niestety, ze względów finansowych samorząd nie był już w stanie prowadzić tego rodzaju działalności – mówi Piotr Piercewicz, wójt Gminy Mrągowo. - Jestem przekonany, że oddajemy G4W w dobre ręce, bo nowy kierownik ośrodka ma wieloletnie doświadczenie w tej branży. Umowa została podpisana na 3 lata jeszcze przez mojego poprzednika, ale mam nadzieję, że współpraca na linii samorząd - dzierżawca będzie dużo dłuższa i bardzo owocna.

Obecnie dzierżawca G4W skupia się na najbliższym sezonie. Ma w planach poszerzenie oferty ośrodka, ale to uzależnione jest od środków finansowych.

- W następnym latach myślimy o snowparku z prawdziwego zdarzenia. Dla najmłodszych chcielibyśmy stworzyć trasę spacerową z różnymi atrakcjami. Do tego planujemy opracować idealną ofertę dla szkół, tak aby dzieci i młodzież w ramach lekcji wychowania fizycznego mogła nauczyć się jazdy na nartach. Możliwości jest wiele. Jednak wszystko uzależnione jest od środków finansowych – dodaje Tomasz Gintowt. - Liczymy na dobrą współpracę z gminą Mrągowo, a także i miastem, zwłaszcza, że spora część odwiedzających G4W mieszka na terenie Mrągowa. Oczywiście brakuje na terenie ośrodka bazy noclegowej, ale przy odpowiednim nakładzie finansowym uda nam się także rozwiązać i ten problem. Na razie chcemy się skupić na uruchomieniu Góry Czterech Wiatrów.

Narciarzom i snowboardzistom pozostaje zatem czekać na śnieg i mróz.  Wkrótce ruszy także strona internetowa, nad która obecnie pracują nowi właściciele.

pj


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij