Już blisko pół tysiąca biegaczy zgłosiło swój udział w VI Półmaratonie Mikołajkowym i Biegu na Dyszkę. Tradycyjnie na początku grudnia ulicami Mikołąjek pobiegną Mikołaje. Impreza, prócz sportowej rywalizacji, będzie miała szczytny cel. Po raz kolejny część zebranych środków pójdzie na leczenie i rehabilitacje Zosi Michaluk, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa oraz wodogłowiem.

Chęć udziału w VI Półmaratonie w kategorii open zgłosiło się ponad 200 zawodników, podobnie w biegu na 10 km. Biegacze wystartują w niedzielę 9 grudnia spod hali widowiskowej w Mikołajkach.

Trasa Półmaratonu oraz biegu na 10 km przebiegać będzie ulicami miasta, a następnie drogą szutrową z Mikołajek do miejscowości Łuknajno, gdzie zostanie wykonany nawrót biegu.

Impreza, oprócz sportowej rywalizacji będzie miała charakter charytatywny. Część zebranych środków zostanie przeznaczona na pomoc Zosi Michaluk, chorej na rozszczep kręgosłupa oraz wodogłowie. Będzie to kolejna odsłona pomocy chorej dziewczynce.

Sześcioletnia Zosia jest sparaliżowana od pasa w dół. W pierwszej dobie swojego życia była operowana. Cztery lata temu wstawiono jej zastawkę w główkę, aby wodogłowie nie powiększało się. Niestety w naszym kraju leczenie i rehabilitacja to bardzo droga sprawa.

Podczas „Mikołajek w Mikołajkach” promowany będzie zdrowy i aktywny tryb życia. Swoje stoisko wystawi Fundacja „Misja Medyczna”, która wspólnie z Ministerstwem Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia realizuje projekt „Aktywność Fizyczna” pod hasłem „Z miłości do aktywności”. Uczestnicy biegu będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnych konsultacji naszych ekspertów: dietetyka, fizjoterapeuty, trenera personalnego i lekarza.

Dodatkowo, przez cały czas trwania wydarzenia organizatorzy będą prowadzili zbiórkę pustych puszek aluminiowych, zachęcając jednocześnie naszych uczestników do właściwego postępowania ze zużytymi opakowaniami.

Program Mikołajkowych Biegów:

  • 8:00-11:00 dodatkowe zapisy zawodników, korekty
  • 10:30 rozpoczęcie zawodów
  • 12:00 ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, nagród oraz dyplomów – dzieci i młodzież
  • 14:00 ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, nagród oraz dyplomów - open

red.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij