Po raz pierwszy w naszym mieście odbył się Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury. Na scenie mrągowskiego CKiT minionej soboty zaprezentowało się 56 wykonawców. Magdalena Nysztal z Mrągowa oraz Julia Zalewska z Jedwabna zdobyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Minionej soboty 24 listopada odbył się I Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej "Z pieśnią przez wieki" organizowany pod patronatem Burmistrz miasta Mrągowo przez Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie. Gala odbyła się w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. W festiwalu udział wzięło 56 uczestników z takich miejscowości jak: Szczytno, Biskupiec, Kętrzyn, Warpuny, Mikołajki, Mrągowo, Kosewo, Węgorzewo, Marcinkowo, Sorkwity, Jedwabno, Olsztyn, Kałęczyn, Słupy, Bartoszyce, Boże. Szestno. Jury w składzie: Ewa Szałachowska, Jacek Gajda, Ewa Kowalewska, Renata Suświłło, Cezary Nowakowski mieli trudne zadanie, aby wyłonić laureatów konkursu.

Galę otworzyła dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury - Ewa Gnoza.  Na uroczystym rozpoczęciu był obecny także przewodniczący Rady Miasta Waldemar Cybul oraz dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie - Lech Gołębicki. W trakcie obrad jury można było zobaczyć patriotyczne prezentacje mrągowskich przedszkoli: Bajka, Stokrotka i Kubuś. Najmłodsi pokazali mały, wielki patriotyzm.

Prezentacje konkursowe otworzyła inscenizacja taneczna "Niepodległa" w wykonaniu tancerzy MDK i ich rodziców, która wprowadziła wszystkich w odpowiedni nastrój i dała niesamowity patriotyczny przekaz pokoleń. Na holu można było obejrzeć prace historyczne z pracowni plastycznej i rekodzielniczej. Festiwal wspierali wolontariusze z ZHP: Gabrysia Jędrzejczyk, Zuzanna Dąbkowska i Magdalena Skowron oraz Władysław Lewicki z pracowni gitarowej MDK. Po podsumowującym przemówieniu Jacka Gajdy, nagrody wręczyło jury razem z wiceburmistrzem miasta Mrągowo Tadeuszem Łapką. Nad przygotowaniami do festwalu czuwał odpowiedzialny za organizację Zbigniew Krajczyński oraz dyrektor MDK wraz z pozostałymi nauczycielami.

A oto lista laureatów:

  • W kategorii klasy IV- VII SP:

1 miejsce - Magdalena Nysztal z Mrągowa
2 miejsce- Maja Wierzchołowska ze Szczytna  i Weronika Szewczak z Mrągowa
3 miejsce- Bartosz Puławski z Warpun i Maciej Golian ze Szczytna
wyróżnienia: Maja Krysiak z Sorkwit, Maja Rębiszewska z Kałęczyna, Dominika Skowrońska z Olsztyna i Blanka Magun z Bartoszyc

  • W kategorii klasy 8 SP i III gimnazjum:

1 miesce- Julia Zalewska z Jedwabna
2 miejsce- Klaudia Wirtt z Mrągowa 
3 miejsce- Katarzyna Końpa z Mrągowa

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok

MDK w Mrągowie

I Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij