W tym roku na talerzach kulinarnego konkursu „MasterChef of SN” królowała kaczka. Poza wykorzystaniem głównego składnika, jakim był filet z kaczki, danie musiało także smakować jury i wyśmienicie się prezentować. O zwycięstwie zadecydowały nuance.

Pięć dwuosobowych drużyn z Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie wzięło udział w szkolnej rywalizacji na dania z kaczki. Najlepszy okazał się duet: Damian Banach i Dominik Chorążewicz, który przygotował pierś z kaczki w towarzystwie puree dyniowo-gruszkowym z konfiturą z cebuli i sosem winnym z dodatkiem dzikiej róży.

- Druga edycja „MasterChef od SN” organizowana przez Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie była świetnym wyzwaniem oraz sprawdzianem naszych umiejętności. W trakcie konkursu chcieliśmy pokazać piękno polskiej kuchni. Przygotowana przez nas potrawa zawierała polskie sezonowe owoce jak i również warzywa - mówią Damian Banach i Dominik Chorążewicz. - Chcieliśmy też podziekować naszym nauczycielom Panu Grzegorzowi Ciosek i Pani Marcie Perfikowskiej za przygotowanie do konkursu oraz ich cenne rady.

Danie, które otrzymało drugie miejsce przygotowali Piotr Dawid i Kamil Kiziewicz. Zaserwowana przez nich na czarnym talerzu pierś z kaczki z sosem wiśniowym w akompaniamencie puree z dyni, mini marchewkami i jabłkiem zachwyciła jury pod względem wizualnym. Trzecie miejsce w tym roku trafiło do debiutantów. Adam Kur i Hubert Jurczak przygotowali pierś z kaczki metodą sous-vide z gruszkowo-pietruszkowym puree w towarzystwie karmelizowanej gruszki i sosu malinowego.

- Szkolny konkurs „MasterChef of SN” był dobrą okazją do sprawdzenia swoich kulinarnych umiejętności. Godziny przygotowań i treningów pod okiem wychowawcy Grzegorza Cioska zaprowadziły nas prosto na trzecie miejsce - twierdzą Adam Kur i Hubert Jurczak. - Ten dzień był dla nas bardzo stresujący, ale dzięki miłej atmosferze i profesjonalnym podejściu jury, udało się nad wszystkim zapanować. Po ogłoszeniu wyników byliśmy bardzo zaskoczeni i dumni, w końcu to nasz debiut. Usłyszeliśmy mnóstwo miłych opinii i profesjonalnych wskazówek. Po takich komplementach na pewno nie obrośniemy w piórka i nie poczniemy na laurach. Za rok idziemy po pierwsze miejsce.

W kulinarnej rywalizacji zadebiutowały także Katarzyna Dajnowska i Liwia Kręć, które dzięki udziałowi w konkursie mają więcej motywacji do dalszego działania. - O szkolnych konkursach kulinarnych słyszałyśmy już rok temu. Pamiętamy jak w pierwszej klasie podglądałyśmy starszych kolegów Mateusza Galbarczyka i Rafała Zajkowskiego i ich przygotowania. Bardzo to nas zainspirowało i postanowiłyśmy zadebiutować na szkolnym „MasterChef of SN” i pokonać konkurencję. Co najlepsze, nasi koledzy oceniali nasze zmagania i wcielili się w rolę jury. Jak zobaczyłyśmy znajome twarze od razu odszedł od nas stres. Było to bardzo miłe doświadczenie i zaskoczenie, kiedy jeden z jurorów szef kuchni Dariusz Baryga docenił nasze starania i zaprosił nas na warsztaty kulinarne do swojej restauracji. Mimo to, że nie byłyśmy na podium, dało nam to dużo motywacji. Za rok wrócimy bogatsze o zdobyte doświadczenia. Obiecujemy, że będziemy na podium.

Konkurs odbył się w miniony poniedziałek. Na popisowe dania uczestnicy mieli tylko dwie godziny. Potrawy oceniali, Dariusz Baryga szef kuchni restauracji Tawerna Dezeta Wilkasy oraz Rafał Zajkowski i Mateusz Galbarczyk, absolwenci Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie.  

pj

 

"MasterChef of SN". W tym roku na talerzach królował filet z kaczki. Fot. mragowo24.info

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij