Sesyjny tydzień w lokalnych samorządach zakończył się pierwszymi w kadencji 2018-2023 obradami Rady Gminy Mrągowo. Podczas dzisiejszej sesji ślubowanie złożył nowo wybrany wójt Piotr Piercewicz oraz radni wyłonieni w jesiennych wyborach samorządowych. Zobaczcie relację z sesji.

- Będziemy urzędem otwartym, zarówno dla mieszkańców jak i inwestorów - zapowiedział nowo zaprzysiężony wójt gminy Mrągowo. Dziś Piotr Piercewicz złożył ślubowanie i oficjalnie przejął stanowisko po Jerzym Krasińskim, który rządził gminą nieprzerwanie przez ostatnie 28 lat.

Podczas sesji inauguracyjnej nowo wybrani radni odebrali z rąk przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej i złożyli ślubowania. Zgodnie z porządkiem obrad, odbyło się głosowanie na przewodniczącego rady. Na to stanowisko jednogłośnie został wybrany Szarek Wiesław Andrzej. Nie zabrakło także podziękowań dla żegnającego się z urzędem Jerzego Krasińskiego.

33-letni Piotr Piercewicz zdobywając blisko 65% poparcia mieszkańców, wygrał jesienne wybory samorządowe. Dziś oficjalnie objął urząd i przez następne pięć lat decydować będzie o losach gminy Mrągowo.

Zaprzysiężenie nowego wójta oraz radnych gminy Mrągowo. Fot. Marlena Bieleninik


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij