Barbara Kuźmicka-Rogala (KWW Międzygminny Komitet Wyborczy) została nowym starostą mrągowskim. Taką decyzję na wczorajszej sesji podjęli radni powiatu mrągowskiego. Na jej zastępcę wybrany został długoletni dyrektor dawnego ZSZ Paweł Długoborski, który do rady wszedł z KWW Mrągowskiej Wspólnoty Samorządowej.

Pierwsza w kadencji 2018-2023 sesja rady powiatu mrągowskiego, którą otworzył najstarszy wiekiem radnego i jednocześnie były starosta Antoni Karaś, rozpoczęła się od odebrania zaświadczeń z rąk przewodniczącej Powiatowej Komisji Wyborczej i złożenia ślubowań przez nowo wybranych radnych.

Kolejnym punktem obrad był wybór przewodniczącego. Kandydatów na to stanowisko było dwóch – Roman Rapkowski z KWW PSL, który otrzymał 8 głosów oraz Bogdan Kossakowski z KWW Międzygminny Komitet Wyborczy, który zdobył poparcie 9 radnych, co pozwoliło mu objąć nową funkcję w radzie.

Następnie złożony został wniosek o rozszerzenie porządku obrad m.in. o głosowanie na starostę mrągowskiego. Na to stanowisko zgłoszono dwóch kandydatów, którzy startowali w wyborach samorządowych z ramienia KWW Międzygminny Komitet Wyborczy. Grzegorz Maksymow nie zgodził się na objęcie funkcji, więc ostatecznie nowym starostą została Barbara Kuźmicka-Rogala, która otrzymała poparcie większości radnych (9 głosów). Warto podkreślić, że będzie pierwszą kobietą w historii powiatu, która zasiadać będzie na fotelu starosty mrągowskiego.

Wicestarostą, także w tajnym głosowaniu, został Paweł Długoborski, który w wyborach do rady powiatu mrągowskiego startował z KWW Mrągowska Wspólnota Samorządowa.

Barbara Kuźmicka-Rogala i Paweł Długoborski przez następne pięć lat decydować będą o losach powiatu mrągowskiego. Na stanowiskach, na które wczoraj zostali wybrani, zastąpią Antoniego Karasia i Magdalenę Lewkowicz, która z końcem lipca zrezygnowała z funkcji wicestarosty.

Podczas wczorajszej sesji wybrano także członków Zarządu Powiatu. Zostali nimi: Janusz Alicki, Grzegorz Maksymow i Beata Więcek.

mb

Sesja inauguracyjna rady powiatu mrągowskiego - fot. Marlena Bieleninik


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij