Od Świąt Bożego Narodzenia dzieli nas pięć tygodni, sprawmy by ten czas był magiczny także dla tych, których los nie oszczędził, przekonują wolontariusze „Szlachetnej Paczki” w Mrągowie. W naszym sąsiedztwie są rodziny, które nie mogą sobie pozwolić na spełnienie listy świątecznych życzeń, ale zostając darczyńcą akcji możemy wcielić się w rolę św. Mikołaja i podarować im uśmiech i nadzieję na lepsze jutro.

Od sześciu lat sytuacje rodzin z Mrągowa i okolic, które żyją w biedzie zmieniają wolontariusze i darczyńcy ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Także w tym roku będziemy mogli pomóc najbardziej potrzebującym choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach.

W minioną sobotę na stronie www.szlachetnapaczka.pl otwarta została baza rodzin, teraz wolontariusze mają niespełna trzy tygodnie, by przekonać jak największą liczbę mieszkańców, firm i instytucji do pomocy najbiedniejszym rodzinom. Jak zostać darczyńcą? Wystarczy wejść na stronę akcji, wybrać Mrągowo i zapoznać się z historiami potrzebujących i ich najpilniejszymi potrzebami, a następnie wybrać jedną z nich i wspólnie z najbliższymi, znajomymi lub kolegami z pracy zrobić paczkę.

Obecnie w bazie widnieje piętnaście potrzebujących rodzin z Mrągowa i okolic, a na pomoc czeka jeszcze siedem z nich. W porównaniu do 50. rodzin w 2013 roku czy 60. rok później, to niewielka skala. Jednak, jak przekazała nam liderka rejonu Mrągowo Dorota Żuwalska, do końca tego tygodnia w bazie będą pojawiały się kolejne rodziny.

– Byłam u większości rodzin, które widnieją w bazie i mogę z ręka na sercu powiedzieć, że warto im pomoc. To są wspaniali ludzie, którzy naprawdę wiele w życiu przeszli i nie otrzymują żadnej innej pomocy , bo nie potrafią o nią poprosić. Mimo, że do finału pozostały jeszcze trzy tygodnie, to każdy z nas wolontariuszy myśli o tych rodzinach i stara się z całych sił, aby znalazł się dla nich darczyńca. W tym momencie te rodziny są dla nas najważniejsze, na chwile zapominamy o sobie i to walczymy o ich lepsze życie. Wierzymy, że mądra pomoc da im wiarę i pomoże stanąć im na nogi.

Rodziny, będące w trudnej sytuacji życiowej, najczęściej proszą o zimową odzież, żywność i artykuły szkolne. Jeśli nie jesteście w stanie przygotować całej paczki i zostać darczyńcą konkretnej rodziny, to możecie zakupić żywność, środki czystości oraz pościel i ręczniki. Wolontariusze zwracają się ze szczególną prośbą do szkół, aby zorganizowały zbiórki, co zapewne ułatwi przygotowywanie paczek dla potrzebujących rodzin z sąsiedztwa. Magazyn akcji, czyli miejsce, do którego będziecie mogli zwozić przygotowane podarunki mieścić się będzie w nowo otwartym Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Kopernika w Mrągowie.

W tym roku w przedświąteczną akcję pomocy zaangażowało się dziesięciu wolontariuszy, którzy angażują się całym sobą, poświęcają swój wolny czas, by dotrzeć do potrzebujących rodzin i znaleźć dla nich darczyńców.

– Mamy cudownych wolontariuszy, którzy wracają od rodzin z jeszcze większą motywacja do działania. Nie raz były łzy wzruszenia, a w minioną sobotę, kiedy znalazł się pierwszy darczyńca pojawiły się także łzy szczęścia. Za każdym razem, kiedy kiedy któraś z rodzin znajduje darczyńcę towarzyszy nam ogromna radość – dodaje Dorota Żuwalska. Finał akcji odbędzie się 8-9 grudnia, wtedy paczki trafią do magazynu, a następnie zostaną rozwiezione przez wolontariuszy do potrzebujących rodzin. Aby był to weekend cudów potrzebna jest Wasza pomoc.

Szlachetną załogą z Mrągowa kieruje Dorota Żuwalska i to z nią możecie się kontaktować w razie jakichś pytań, niepewności – tel. 511 087 364.

Trzymamy kciuki za tegoroczną edycję akcji, o jej szczegółach będziemy Was informować.

mb


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij