Pod koniec listopada przepowadzona zostanie zbiórka karmy dla kotów będących pod opieką Stowarzyszenia „Kociarze Mrągowo”. Artykuły zbierane będą w czterech mrągowskich supermarketach. O szczegółach akcji przeczytacie w artykule.

Po raz ósmy Stowarzyszenie „Kociarze Mrągowo” organizuje zbiórkę karmy dla wolno żyjących kotów z terenu Mrągowa i okolicznych miejscowości. Wolontariuszy, którzy do wózków oznaczonych plakatem akcji zbierać będą potrzebne artykuły spotkacie od 23 do 25 listopada. Zbiórka przeprowadzona zostanie w czterech mrągowskich supermarketach – przy ulicy Szkolnej, Wojska Polskiego, Brzozowej i Parkowej.

Nadciąga zima, najtrudniejsza dla bezdomnych kotów pora roku, które pilnie potrzebują mokrej karmy w saszetkach i puszkach, a także karmy suchej.

Zbiórki karmy dla bezdomnych kotów pod szyldem Stowarzyszenia „Kociarze Mrągowo” odbywają się już od 2013 r. W tegorocznej zbiórce pomagać będzie 35 wolontariuszy, wśród nich jest Marta Wójcik, uczennica ZS nr 2, która przekonuje, by nakarmić potrzebujące koty.

– Te zwierzęta potrzebują pomocy. Koty, tak potrzebne w środowisku naturalnym, żyją dzięki pomocy ludzi dobrej woli. Często starszych i schorowanych, którzy ostatni grosz wydają na bezdomniaki. Karmią je, sterylizują i leczą. Podajmy im pomocną dłoń – mówi Marta Wójcik.

Tym razem akcję wsparła młodzież, która napisała projekt pt. Kocia Brać w ramach Mrągowskiego Forum Młodzieży. Celem projektu jest wsparcie działań wolontariackich, zbieranie karmy w różnych instytucjach, doposażenie w sprzęt potrzebny dla kotów oraz edukacja nt. praw zwierząt. W poprzedniej akcji, dzięki Waszej pomocy udało się zebrać ok 350 kg suchej oraz 150 puszek mokrej karmy.

– Ponownie prosimy mieszkańców, którym nie jest obojętny los bezdomnych kotów, o pomoc – apelują wolontariusze Stowarzyszenia „Kociarze Mrągowo”. – Robimy to ponieważ schronisko nie przyjmuje kotów z miasta, stowarzyszenie nie ma też żadnego przytuliska ani środków na utrzymanie blisko 140 kotów wolno żyjących. Zbiórki karmy odbyły się już w Szkole Podstawowej w Marcinkowie, Przedszkolu Stokrotka, Młodzieżowym Domu Kultury, Zespole Szkół nr 4 oraz Zespole Szkół nr 2. Teraz czekamy na dobre serca mieszkańców.

mb

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij