Dziś upływa kadencja samorządowa 2014-2018. W przyszłym tygodniu odbędą się więc sesje inauguracyjne rad miasta, gmin i powiatu mrągowskiego. Ślubowanie złożą nowi i ponownie wybrani przez mieszkańców burmistrzowie, wójtowie oraz radni. Prawdopodobnie poznamy także nazwiska przewodniczących rad i starosty mrągowskiego.

W przyszłym tygodniu odbędą się pierwsze sesje nowo wybranych rad gmin. Samorządowcy, których wybraliśmy w tegorocznych wyborach złożą ślubowania i rozpoczną wykonywanie powierzonych im funkcji.

Pierwsza w kadencji 2018-2023 sesja rady miasta Mrągowa odbędzie się w czwartek 22 listopada o godz. 15:00. Po otwarciu posiedzenia nowo wybrani radni odbiorą zaświadczenia o wyborze, złożą ślubowanie i wybiorą przewodniczącego rady oraz jego zastępców. Zwieńczeniem sesji inauguracyjnej będzie złożenie ślubowania przez nowego burmistrza Mrągowa Stanisława Bułajewskiego.

Na 21 listopada zaplanowano sesję rady powiatu mrągowskiego. Prawdopodobnie poznamy na niej nazwisko starosty, wicestarosty oraz nowego przewodniczącego.

W piątek 23 listopada sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie swoje obowiązki ślubować będą radni gminy Mrągowo. Sesja inauguracyjna rozpocznie się o 10:00. Zgodnie z porządkiem obrad, po wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady rotę ślubowania wypowie nowo wybrany wójt Piotr Piercewicz. Po zaprzysiężeniu oficjalnie rozpocznie urzędowanie.

Pierwsze posiedzenie nowej rady gminy Sorkwity zaplanowano na poniedziałek 19 listopada o godz. 8:00, w gminie Piecki na 21 listopada o godz. 10:00, a w Mikołajkach dzień później. W tych trzech przypadkach, podczas sesji inauguracyjnych, radni - wybrani przez mieszkańców na swoich przedstawicieli, złożą uroczyste ślubowanie, a burmistrz i wójtowie zostaną po raz kolejny zaprzysiężeni, by przez następne pięć lat sprawować powierzone im funkcje.

mb


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij