Ubrane w piękne stroje, z kotylionami w narodowych barwach wyrecytowały wiersze opowiadające o historii Polski i odśpiewały pieśni patriotyczne. W przedszkolu „Stokrotka” w miniony piątek 9 listopada obchodzono Narodowe Święto Niepodległości.

Przedszkolaki długo przygotowaywały się do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Specjalnie na tę uroczystość przygotowały akademię, wykonały kotyliony w barwach ojczystych, a do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor placówki, która dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Następnie grupa 6- latków rozpoczęła swój występ polonezem w barwnych strojach krakowskich. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, śpiewały pieśni patriotyczne, a na koniec swoich występów zatańczyły „Krakowiaka”. Punktualnie o godz. 11:11 wszystkie dzieci i personel przedszkola dumnie odśpiewali też hymn Polski.

– Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju – mówi Sylwia Duda z przedszkola „Stokrotka”. – Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Występy przedszkolaków nagrodziły gromkie oklaski publiczności i łzy wzruszeń.

Źródło: Przedszkole "Stokrotka", oprac. red.

Przedszkole "Stokrotka" świętowało 100 lat niepodległej Polski - fot. Przedszkole "Stokrotka"

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Jacob (IP: 5.202.*.121) 2018-11-19 10:20
Tһіs site was... how ɗo I say іt? Relevant!! Fіnally I've found somethіng tһаt helped me.

Thanks!

My hоmepage; watch fifa 2018: https://watchfifa2018.net/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Aja (IP: 209.99.*.160) 2018-11-19 06:29
Ecrives films en streaming vf, il y en a plein.

my web blog :: Films en streaming dvdrip: https://Lotepo.com/films-dvdrip/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij