Ubrane w piękne stroje, z kotylionami w narodowych barwach wyrecytowały wiersze opowiadające o historii Polski i odśpiewały pieśni patriotyczne. W przedszkolu „Stokrotka” w miniony piątek 9 listopada obchodzono Narodowe Święto Niepodległości.

Przedszkolaki długo przygotowaywały się do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Specjalnie na tę uroczystość przygotowały akademię, wykonały kotyliony w barwach ojczystych, a do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor placówki, która dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Następnie grupa 6- latków rozpoczęła swój występ polonezem w barwnych strojach krakowskich. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, śpiewały pieśni patriotyczne, a na koniec swoich występów zatańczyły „Krakowiaka”. Punktualnie o godz. 11:11 wszystkie dzieci i personel przedszkola dumnie odśpiewali też hymn Polski.

– Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju – mówi Sylwia Duda z przedszkola „Stokrotka”. – Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Występy przedszkolaków nagrodziły gromkie oklaski publiczności i łzy wzruszeń.

Źródło: Przedszkole "Stokrotka", oprac. red.

Przedszkole "Stokrotka" świętowało 100 lat niepodległej Polski - fot. Przedszkole "Stokrotka"

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij