100. rocznica odzyskania niepodległości obchodzona była w Mrągowie bardzo uroczyście. Uroczystości rozpoczęły się Capstrzykiem Niepodległościowym pod pomnikiem Obrońców Suwerenności i Niepodległości Rzeczypospolitej.

W dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości przy pomniku „Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej” w Parku Lotników Polskich w Mrągowie odbył się Capstrzyk Niepodległości. Patriotyczną uroczystość zorganizował tradycyjnie Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo – Kondycyjny Mrągowo. W capstrzyku udział wzięli pododdział żołnierzy Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo Kondycyjnego Mrągowo, pododdział honorowy wystawiony przez 15. Giżycką Brygadę Zmechanizowaną, poseł na sejm RP Jerzy Antoni Gosiewski, powiatowe i miejskie władze samorządowe, miejskie służby mundurowe, harcerze, kombatanci, mieszkańcy Mrągowa. Po odśpiewaniu hymnu, odczytaniu Niepodległościowego Apelu Pamięci i salwie honorowej, oficjalne delegacje, a następnie spontanicznie mieszkańcy Mrągowa złożyli pod pomnikiem kwiaty.

11 listopada obchody rozpoczęły się mszą za Ojczyznę, w wypełnionym po brzegi kościele pod wezwaniem Św. Wojciecha. W trakcie mszy młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przedstawiła program artystyczny o wydźwięku patriotycznym. Po mszy głównymi ulicami miasta przeszedł pochód z flagami, chorągiewkami i barwami narodowymi. Uczestnicy pochodu przeszli na Plac Wyzwolenia, gdzie odsłonięta została tablica upamiętniająca 100. lecie odzyskania niepodległości.

Przemarsz Niepodległościowy i odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100-lecia Odzyskania Niepodległości - galeria zdjęć

Źródło: WOSzK Mrągowo


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij