Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Sorkwity otrzymały pomocniczy sprzęt za kwotę ponad 34 tys. zł. To pierwszy projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości realizowany na terenie naszego województwa.

Strażacy ochotnicy z gminy Sorkwity mają powody do radości. Do czterech jednostek OSP w Sorkwitach, Gizewie, Warpunach i Rybnie trafił specjalistyczny sprzęt, który usprawni niesienie pomocy poszkodowanym.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że gminie udało się pozyskać tak specjalistyczny sprzęt, co znacznie ułatwi nam niesienie pomocy. Do tej pory nie byliśmy tak wyposażeni, oczywiście jakoś  sobie radziliśmy, ale niejednokrotnie brak sprzętu utrudniał nam podejmowanie działań ratowniczych – powiedziała nam Marta Kopaniec, prezes OSP Sorkwity.

Każda jednostka otrzymała AED, defibrylatory zdecydowanie pomogą podczas udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo w ręce strażaków trafiły m.in. torba ratownicza, nosze, parawan do osłonięcia miejsca wypadku, piła ratownicza czy latarka akumulatorowa.

Potrzebny sprzęt udało się pozyskać z Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości.


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij