Dobiega końca konkurs fotograficzny Mrągowo Złapane w Fotografii. Zapraszamy mieszkańców naszego miasta na podsumowanie konkursu w najbliższy piątek 9 listopada. W ramach przedsięwzięcia odbędzie się także koncert wirtuoza gitary fingerstyle – Piotra Resteckiego. Polecamy!

9 listopada o godz. 18.00 zapraszamy do Centrum Kultury i Turystyki (sala Orbita) na podsumowanie konkursu oraz otwarcie wystawy prac uczestników. Znajdą się na niej najlepsze zdjęcia w czterech kategoriach: "Miasto Ludzi Aktywnych", "Miasto wydarzeń", "Unikatowa przestrzeń Mrągowa" oraz "4 pory roku". Będzie to wyśmienita okazja do spotkania i rozmowy o pasji fotografowania. Spotkamy się z Renatą Dąbrowską - wyśmienitą fotografką i fotoreporterką, która poprowadziła warsztaty w ramach projektu oraz przewodniczy jury konkursu.

Wystawie towarzyszyć będzie wyjątkowy koncert wirtuoza gitary fingerstyle - Piotra "Restek" Resteckiego. Występował na scenie z wieloma artystami z kraju i zagranicy, m.in. z: Tommy’m Emmanuelem, Prestonem Reedem, Jon’em Gomm’em, Andrzejem Piasecznym, Krzysztofem K.A.S.Ą. Kasowskim, Braćmi Cugowskimi. Od lat koncertuje, prowadzi warsztaty (Summer Guitar Festival Krzyżowa czy Przystanek Woodstock). Nagrywa dla radia i telewizji. Szerszej publiczności dał się poznać jako finalista pierwszej edycji programu Must Be The Music, a także jako mentor uczestników kolejnych edycji programów MBTM, Super Dzieciak oraz gość Kuba Wojewódzki Show. Współpracuje z zespołami jazzowymi, country, bluesowymi i rockowymi. Jest to muzyk zakochany w fingerstyle'u. W kompozycjach i aranżacjach słychać wpływ Tommy'ego Emmanuela, Cheta Atkinsa, Merle Trawisa, choć nie stroni od muzyki Steve Vaia, Johna Scofielda, Milesa Davisa.

Organizatorami Konkursu są Centrum Kultury i Turystyki oraz Urząd Miejski w Mrągowie. Projekt realizowany jest ze środków finansowych Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego, a jego koordynatorem jest - Wojciech Koliński, autor projektu. Wydarzenie ma na celu promocję miasta, uświetnienie obchodów 670-lecia Mrągowa, konfrontację i rozwój twórczej aktywności a także popularyzację sztuki fotografii  wśród mieszkańców Mrągowa.

Źródło: CKiT Mrągowo


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Simone (IP: 191.101.*.15) 2019-02-18 03:17
After exploring a few of the blog articles on your web
site, I seriously like your technique of writing a blog.
I saved as a favorite it to my bookmark website list and will be checking back
in the near future. Please check out my website as well and tell me your opinion.

My weblog - health
insurance providers: http://www.chinapickout.com/forums/showthread.php?tid=198063
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Maude (IP: 104.168.*.187) 2019-02-10 18:10
my page https://www.getjar.com/categories/all-games/action-games/Clash-Royale-Cheat-960895: https://jim-s.com/621c
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Stevie (IP: 192.162.*.23) 2019-01-24 18:28
say thanks to so much for your internet site it helps a whole lot.Also visit my web-site - http://heikko-erektio-fi.eu/erozonmax.html: http://collegegeek.org/ib4us
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# nmr (IP: 31.135.*.3) 2018-11-09 11:24
czy koordynator konkursu wyjaśni czy biblioteka miejska złamała jakiś regulaminy czy zasady w sprawie głosowania na fb? Kto komu pomagał zbierać głosy to chyba wiemy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# konkurs (IP: 89.231.*.50) 2018-11-08 21:43
Biblioteka miejska to CKiT czyli organizator konkursu.
Biblioteka miejska udostępniała prośby o like do jednej z fotografi która wygrała głosowanie na FB.Ile w ten sposób
głosów uzyskali nie wiadomo ale fak jest taki że brali udział w głosowaniu lub sugerowali oddawanie głosów na daną fotografie
co jest nie dopuszczalne .Mragowo Miasto Ludzi Aktywnych też organizator pod tym samym zdjęciem pokazali i zasugerowali swoją sympatię w trakcie głosowania?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wstyd (IP: 37.248.*.224) 2018-11-08 21:34
Może jury ma odwagę omówić i pokazać wszystkie nadesłane prace do konkursu? bo są wieści że biblioteka miejska miała duży wpływ na wybór prac?
Czym sugerowało się jury w wyborze prac?
Część prac jak widzieliśmy w głosowaniu na FB
nigdy nie powinny zostać nagrodzone one nie powinny przejść przez sito jury,chyba że biblioteka to prawda.
Mrągowski znany fotograf już nie znany a raczej znokautowany na starcie.
Regulamin konkursu( W skład jury wejdą profesjonaliści z dziedziny fotografii) Jacy profesjonaliści oprócz Dąbrowskiej?
Czy żeby wybrać te prace trzeba było zapraszać Dąbrowską ,i jaką garze wzięła za podpisaniem się pod tym tematem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# XY (IP: 46.215.*.6) 2018-11-10 12:46
Lekka żenada w związku z nagrodą w wysokości 50zł (słownie: pięćdziesięciu) za wyróżnienie. Trochę to obrażające wyróżnionego. Już lepiej, żeby było to wyróżnienie honorowe. W końcu to 570 lat miasta, w którym żyje ponad 20 000 mieszkańców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij