Tegoroczna jesień, wyjątkowo piękna i ciepła, stała się wspaniałą inspiracją dla dzieci z Przedszkola „Stokrotka”. Przedszkolaki z grupy V „Niezapominajki” wyraziły swój zachwyt dla tej pory roku w przygotowanym przez siebie występie pt. „Jesienny koncert”, który odbył się 25. października.
 
Zaprezentowane piosenki i tańce wzbogacone o kolorowe rekwizyty zachwyciły zebranych gości. Scenografia i przepiękne stroje przeniosły widzów do jesiennej, leśnej krainy, w której to zwierzęta szykują się do nadejścia zimy. Magii całemu występowi dodała improwizacja ruchowa utworu pt. „Raindrops keep falling of my head” z wykorzystaniem niezwykłego tęczowego parasola. Śpiew i taniec to nie wszystko co przygotowały „Niezapominajki”. Przedszkolaki pochwaliły się również talentem recytatorskim, prezentując jesienne utwory znanych twórców.  
 
Po koncercie, dzieci i ich rodzice, zaproszeni zostali na warsztaty sensoryczne, na których to czekało na nich wiele niespodzianek. Zabawy angażujące zmysły wywołały wiele radości i zaskoczenia. Na zajęciach dzieci i ich opiekunowie mogli wykazać się kreatywnością poprzez dotykanie, wąchanie, smakowanie. Zwieńczeniem warsztatów była plastyczna zabawa polisensoryczna polegająca na tworzeniu mandali z różnorodnego materiału takiego jak: nasiona, ziarna, przyprawy, masa solna itp. Zaproponowane formy zabawy dostarczyły dzieciom i rodzicom wiele radości, a także inspiracji do wspólnego spędzania czasu również w domu.
 

Jesienny koncert w "Stokrotce"


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Przedszkolak (IP: 5.173.*.191) 2018-11-08 19:35
Super wychowawczyni Pani Edytka, super grupa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij