Tegoroczna jesień, wyjątkowo piękna i ciepła, stała się wspaniałą inspiracją dla dzieci z Przedszkola „Stokrotka”. Przedszkolaki z grupy V „Niezapominajki” wyraziły swój zachwyt dla tej pory roku w przygotowanym przez siebie występie pt. „Jesienny koncert”, który odbył się 25. października.
 
Zaprezentowane piosenki i tańce wzbogacone o kolorowe rekwizyty zachwyciły zebranych gości. Scenografia i przepiękne stroje przeniosły widzów do jesiennej, leśnej krainy, w której to zwierzęta szykują się do nadejścia zimy. Magii całemu występowi dodała improwizacja ruchowa utworu pt. „Raindrops keep falling of my head” z wykorzystaniem niezwykłego tęczowego parasola. Śpiew i taniec to nie wszystko co przygotowały „Niezapominajki”. Przedszkolaki pochwaliły się również talentem recytatorskim, prezentując jesienne utwory znanych twórców.  
 
Po koncercie, dzieci i ich rodzice, zaproszeni zostali na warsztaty sensoryczne, na których to czekało na nich wiele niespodzianek. Zabawy angażujące zmysły wywołały wiele radości i zaskoczenia. Na zajęciach dzieci i ich opiekunowie mogli wykazać się kreatywnością poprzez dotykanie, wąchanie, smakowanie. Zwieńczeniem warsztatów była plastyczna zabawa polisensoryczna polegająca na tworzeniu mandali z różnorodnego materiału takiego jak: nasiona, ziarna, przyprawy, masa solna itp. Zaproponowane formy zabawy dostarczyły dzieciom i rodzicom wiele radości, a także inspiracji do wspólnego spędzania czasu również w domu.
 

Jesienny koncert w "Stokrotce"


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

X Zamknij
X Zamknij