W połowie października uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Podczas pobytu w stolicy podopieczni między innymi odwiedzili gmach Telewizji Polskiej.

Podczas wycieczki obejrzeli także studia telewizyjne (np. to, w którym nagrywany jest program „Jaka to melodia”), pomieszczenia reżyserskie, magazyny rekwizytów i kostiumów. Uczniowie byli także w studiu porannego magazynu „Pytanie na Śniadanie”. Największą atrakcją była jednak wizyta na planie flagowej produkcji historycznej Telewizji Polskiej - serialu „Korona Królów”. Uczniowie na żywo uczestniczyli w nagraniu sceny jednego z odcinków tego serialu. Mogli przyjrzeć się pracy reżysera, aktorów, operatorów kamery, zobaczyć scenografię.

Kolejnym punktem programu była wizyta w siedzibie Agory przy ulicy Czerskiej. Dzięki uprzejmości parterów biznesowych tej spółki p. Piotra Grajewskiego oraz p. Piotra Komóra uczniowie zostali zaproszeni na obiad oraz odwiedzili radio Złote Przeboje. W studiu emisyjnym radia prezenter Tomasz Florkiewicz opowiedział o swojej pracy oraz powstawaniu audycji radiowych. Uczniowie mogli obejrzeć konsolę realizatora i zasiąść na miejscu prezentera. Chętni uczniowie zostali nagrani przez dziennikarza.

Na zakończenie wizyty szkoła otrzymała w prezencie publikacje książkowe wydane przez Wydawnictwo Agora, a uczniowie zostali zaproszenie do kina oraz nowo powstającej restauracji w Olsztynie. Uczniowie ZSS w Mrągowie od lat, cyklicznie odwiedzają Warszawę.

Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij