W Centrum Kultury i Turystyki odbyła się przedwyborcza debata kandydatów na burmistrza Mrągowa. Pretendenci do burmistrzowskiego fotela: Stanisław Bułajewski i Waldemar Cybul odpowiadali na pytania dziennikarzy naszego portalu, zmierzyli się z pytaniami od internautów i publiczności. Zobaczcie zapis video!

Ponad godzinę trwała debata burmistrzowska, którą nasz potral zorganizował przed II turą wyborów samorządowych w Mrągowie. O swoich wizjach i planach na miasto opowiedzieli: Stanisław Bułajewski i Waldemar Cybul. Kandydaci zmierzyli się z pytaniami od naszej redakcji,od internautów, publiczności i kontrkandydata.

Dziękujemy publiczności za tak liczne przybycie, bo sala "Orbita" CKiT zapełniła się po brzegi.

Poniżej zapis tego, co działo się wczoraj w Centrum Kultury i Turystyki. Zachęcamy do obejrzenia retransmisji i zdjęć z debaty.

Debata burmistrzowska 2018 przed II turą wyborów - Fot. Magdalena Nosek

Słowa kluczowe:
debata wybory2018 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Brajan (IP: 185.128.*.235) 2018-11-03 09:38
Tak sie zastanawiam czy te komentarze to juz hejt na Cybula czy wciaz swoja opinia, że Bulajewski zwyczajnie sie bardziej nadaje. A do tej pory, to Cybul lepiej robił Internety. Chyba poparcie Tanajewskiego zaszkodziło, ludzie nie lubią gdy tak perfidnie biznes, układy i własne porachunki wchodzą w politykę. Błąd Panie Cybul
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Polonista (IP: 83.9.*.86) 2018-11-02 23:59
Panie Waldku. Waldemar Cybul a nie Cybul Waldemar. To są podstawy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Agnieszka (IP: 83.31.*.42) 2018-11-02 23:49
Murem za Bułajewskim.
U Cybula tylko sport sport sport...
Stworzą jakis MCS i wsadzi kolesia Koziatka na dyrektora. I jeden obiecany stołek już jest. A ten Szmigiel... To dopiero darmozjad i menda. Bedzie kolejny dyrektor oo szkolnictwa. I kolejny stołek jest. Ciekawe co Tarnowskiemu za głosy obiecał?
Jak widać, układzik goni układzik...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Układ zamknięty (IP: 5.173.*.107) 2018-11-02 23:47
1. Związany z nepotyzmem w ZSZ .
2. Obraził
- sprzątaczki tłunacząc swoją bezczynność dot. pozyskania środków zewnętrznych,
- ludzi starszych z Uniwersytetu lll Wieku wykazując im ułomności.
3. Umieścił plakaty wyborcze na wszystkich bilbordach dewelopera.
4. Na debacie nie znając sprawy atakował kontrkandydata w obronie dewelopera.
5. Na swoim profilu facebooka umieścił spreparowany z kłamstwami film dewelopera atakujący kontrkandydata.
6. Swoją kampanię wyborczą skoncentrował na ataku a jego wypowiedzi zaprzeczały sobie. Np mówił o rewelacyjnym pomyśle uzdrowiska a następnie jak malkontent, że to sie nie uda, itd.
7. Od pewnego momentu na użytek kampanii powtarzał, że jest praktykiem i tyle w związku z tym.
8. Podczas debat tworzył sytuacje w których odpowiadał na pytania, które nie padły. Dziwne - tłoczył na siłę kilka schematów.
9.. Pisał na facebooku o wygranych przez siebie debatach (wbrew oczywistości) w przeciwieństwie do kontrkandydata, który pozostawił tę kwestię do Państwa oceny.
10. Jego ludzie docierali do mieszkańców i zamiast mówić o jego pomysłach szkalowali kontrkandydata.

Miglans, który ubrał się w garnitur i co niedpouszczalne na którego sieci zarzucił deweloper.
Złota rybka.......... ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xyz (IP: 91.231.*.61) 2018-11-02 23:11
Cytuję xyz:
zapomniłeś dodać - pyszałkowaty, butny, arogancki, zapatrzony w siebie...

Chyba wiem o kim mowa, dlatego głosuje na prawnika
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# NIE DLA MISU! (IP: 89.229.*.55) 2018-11-02 22:00
Zdecydowanie mówię NIE dla przedstawicieli Mis-u czyli miedzy innymi ekipy powiatowej w osobach: Marek Sz, Jerzy B,Magdalena L, Agnieszka P, którzy od lat rządzą powiatem a teraz chcą zawładnąć również miastem. Nie dla Cybula oraz kumpla Mis-iów Jerzego A, który ma ogromne parcie na stołek w powiecie. Czas na zmiany w Mrągowie i Powiecie Mrągowskim. Mrągowo potrzebuje zmiany na lepsze!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# NMR (IP: 89.229.*.233) 2018-11-02 21:43
A ja będę głosował na Cybula, i co mi hejterzy zrobicie ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# NKE (IP: 83.6.*.34) 2018-11-04 09:32
Nic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Abc (IP: 91.231.*.61) 2018-11-02 23:14
Kwestia wyboru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# amy.pp (IP: 89.229.*.155) 2018-11-02 20:53
Dla mnie pan Cybul równa się ochroniarz. Kiedyś byłam świadkiem w jaki ordynarny i krótko mówiąc urągający sposób odnosił się do ludzi podczas jednej z imprez letnich. Wystarczy trochę szacunku. Nie wyobrażam sobie tego człowieka zajmującego taki urząd. Dobrze, że można wybrać, na moje poparcie nie ma co liczyć. To moje zdanie, innym może się to podobać i mogą to tolerować, a także nie widzieć w tym nic złego, ja mówię nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Cuba (IP: 188.146.*.226) 2018-11-02 18:09
Co to za kandydat, który jeszcze nie wie kto będzie wiceburmistrzem , jego prawą ręką. Co on właściwie wie? A ja uważam, że wie doskonale, wszystkie personalne sprawy są pewnie już dawno ustalone, to podstawa w tym towarzystwie. Zacytuję klasyka: „Panie Waldku Pan się nie boi”! Czy tym „świetnym fachowcem” jest Pański kolega Marek Sz.?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Trafiony zatopiony (IP: 5.173.*.107) 2018-11-02 20:28
Tak dokładnie jest. Razem wykręcili vice w zsz. W Mrągowie sprawa znana i Waldi mętnie to dementował. Krążył film, który pokazywał tą patologię z zsz ale go usuneli. Pan Sz. wyleci za to i teraz on ma być vice . Nepotyzm x2.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bogumił (IP: 5.173.*.201) 2018-11-02 15:43
Mrągowo to piękna miejscowość. Pan Bułajewski wygra.
Tak wskazują karty.

http://www.wrozbitabogumil.pl/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Głos na Doktora!!! (IP: 89.229.*.55) 2018-11-02 12:08
Pana Bułajewskiego znam jeszcze z czasów studiów,dobry wykładowca, lubiany przez studentów i wykładowców o czym świadczą jego liczne wyróżnienia z uczelni.Pan Dr Stanisław potrafi wysłuchać ludzi i im pomaga. Zawsze kiedy do niego sie zwrócilam o pomoc, nigdy nie odmówił.Pomógł wielu ludziom w Mrągowie, to doświadczony i inteligentny człowiek, w przeciwieństwie do pana Cybula , który traktuje ludzi z pogardą, ordynarny, wyniosły zapyszalec i przede wszystkim bez doświadczenia. Jedna kadencja radnego w Urzędzie Miasta to zdecydowanie za mało , aby chwalić się duzym doświadczeniem w samorządzie w przeciwieństwie do Dr Stanisława B, nie ma Pan doświadczenia prawie wcale, jedynie liznął Pan trochę lokalnej polityki. Był Pan Przewodniczącym Rady Miasta zaledwie pół roku, a chwali się Pan tym jak by był Pan co najmniej kilka lat. Pan Bułajewski ma duże doświadczenie w samorządzie, był Przewodniczącym Rady Powiatu, był również w Zarządzie Miasta, kilka kadencji radnym w powiecie i radnym w sejmiku wojewódzkim. To on ma doświadczenie i wie jak pozyskać środki z zewnątrz dla miasta. To On jest PRAKTYKIEM a Pan TEORETYKIEM!!! Panie Cybul jak to ktoś napisał ładny dobrze skrojony garnitur, to za mało aby dobrze reprezentowac NASZE MIASTO!!! Fotel Burmistrza to nie show biznes gdzie wszyscy są piękni
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# zgryz (IP: 89.231.*.142) 2018-11-02 10:56
Klakierzy piszą, że taki konkretny i kompetentny, a ja cały jego występ kwituję jego własnym, powtarzanym wielokrotnie, cudownym pomysłem - "coś w końcu trzeba z tym zrobić!"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wyborca (IP: 83.9.*.244) 2018-11-02 10:29
Panie Waldku, pan się nie boi....
Jak w starej piosence, połowę kadencji pan Waldek straciłby na spłatę długu wdzięczności wobec tych co „w niego uwierzyli”.... Zbyt wiele sznurków przypiętych do siebie ma ten kandydat.
Mój głos na Bulajewskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wieś (IP: 94.254.*.44) 2018-11-02 09:24
Pan Cybul był moim nauczycielem wuefu. Kiedy mnie uczył nie był taki kulturalny jak dzisiaj. Dzisiaj stara się pokazać klasę uwierzcie to garnitur powoduje , że chłop się spina niech tylko wskoczy w dresy zobaczycie jego oblicze. Sory p. Waldemarze swój głos oddam na p. doktora .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Prawda (IP: 5.173.*.79) 2018-11-02 12:58
Cytuję Wieś:
Pan Cybul był moim nauczycielem wuefu. Kiedy mnie uczył nie był taki kulturalny jak dzisiaj. Dzisiaj stara się pokazać klasę uwierzcie to garnitur powoduje , że chłop się spina niech tylko wskoczy w dresy zobaczycie jego oblicze. Sory p. Waldemarze swój głos oddam na p. doktora .


Prawdziwe słowa, kultura na poczet prowadzonej kampanii to trochę za mało panie Waldku !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marek (IP: 188.146.*.8) 2018-11-02 08:48
Pan Bulajewski nasz lub wasz burmistrz który obiecuję gruszki na wierzcie. 1.Polaczenie J. Czos z wielkimi jeziorami mazurskimi- abstrakcja projekt nie do zrealizowania. 2.Przywrocenie połączenia kolejowego z Olsztynem - abstrakcja, miasto nie stać na finansowanie tego pomysłu. PKP nie jest tym zainteresowane. To ma być dobry burmistrz dla Kogo?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karyna Sebixówna (IP: 89.229.*.5) 2018-11-02 12:50
Przywrócenie połączeń kolejowych z Olsztynem miałoby sens, ale tu leży i kwiczy całe nasze PKP, w ujęciu krajowym. Jeden szynobus nie skłoni nikogo do porzucenia samochodu, ani nie zapewni mozliwości przemieszczania sie do pracy. Pociągi musiałyby odchodzic co godzina w jedna i druga strone, od rana do wieczora, jak w Europie Zachodniej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 123 (IP: 94.254.*.44) 2018-11-02 09:20
Zdarzają się takie cuda, że gruszki urosną na wierzbie. Więcej wiary a wszyscy będziemy szczęśliwsi. Mamy dalej żyć w maraźmie i układach ja jestem od urodzenia mrągowianinem i czas na zmiany. Głos na Bułajewskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# aneta (IP: 185.128.*.235) 2018-11-02 01:47
Pamiętam Waldiego z czasów kiedy był naszym trenerem i krzyczał "Rusz swoją grubą dupę" i inne chamskie teksty. Chwali się na prawo i lewo pracą z młodzieżą, ale tylko my wiemy jakim jest chamem i oszołomem!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# MRĄGOWO (IP: 46.171.*.205) 2018-11-01 22:42
Murem ale za Bułajewskim!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Po debacie (IP: 37.47.*.62) 2018-11-01 22:21
Głos na Pana Bułajewskiego!!
Człowiek honoru, który potrafi oddzielić politykę od rodziny. Nie wykorzystuje wizerunku żony i dzieci do budowania swojej pozycji. Doświadczenie, wykształcenie i wieloletnia współpraca z różnymi instytucjami daje pewność że to najlepszy kandydat na Burmistrza Mrągowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# NN (IP: 37.47.*.234) 2018-11-01 22:12
Swój głos oddaję dla Pana Stanisława Bułajewskiego, cała moja rodzina go popiera. Dlaczego?
Dlatego, że zawsze jest dla wszystkich życzliwy, wysłucha, doradzi i wyraźnie chce pomóc, nigdy nie patrzy na ludzi z góry, chociaż z tyloma tytułami i doświadczeniem śmiało by mógł. Studiując kilka lat temu, miałem okazję mieć wykłady z prawa właśnie z P. Bulajewskim. Obecność nie obowiązkowa, można było wyjść, iść na kawę czy jechać do domu. Nikt nie wychodził, nikt! Każdy z nas słuchał z otwartymi oczyma, zdawaliśmy pytania, dużo, bardzo dużo się wtedy nauczyłem. Nieprawdopodobn ie miły, rzetelny, pracowity i bardzo mądry człowiek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 04.11.2018 (IP: 37.47.*.186) 2018-11-01 21:42
Pan dr Stanisław Bułajewski to kompetentny i kulturalny facet. Pokazał też że z merytoryką w parze idzie inteligentny dowcip czym także rozłożył
kontrkandydata.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# III Debata (IP: 31.135.*.18) 2018-11-01 21:19
Waldemar podobno chce strzelić bramkę kontaktową i będzie proponował z pn/ wt kolejną debatę na aikido ale się waha, bo po tych nokautach już sam nie wie do czego zdolny jest ten doktor Bulajewski
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 123 (IP: 94.254.*.77) 2018-11-01 20:31
Dorobek p. Bułajewskiego w porównianiu do p. Cybula to przepaść. Głosuję na Bułajewskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# M.N. (IP: 5.173.*.79) 2018-11-01 20:43
Cytuję 123:
Dorobek p. Bułajewskiego w porównianiu do p. Cybula to przepaść. Głosuję na Bułajewskiego.

Da się zauwazyc, szczególnie jak bylo to czytane i mozna bylo posluchac lektora ktory przedstawial wizytowki kandydatow. Mam takie samo zdanie☺☺☺
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa (IP: 94.254.*.77) 2018-11-01 20:25
Bułajewski człowiek z klasą. Mój głos oddam na p. Stanisława.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mrongowiusz (IP: 89.231.*.142) 2018-11-02 10:32
Wg. ciebie klasą jest: "kto, jak nie ja", "jestem człowiekiem z innej epoki"??? Wspólczuję
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wieś (IP: 94.254.*.67) 2018-11-02 16:53
Cytuję Mrongowiusz:
Wg. ciebie klasą jest: "kto, jak nie ja", "jestem człowiekiem z innej epoki"??? Wspólczuję


Wspólczujesz sobie czy temu deugiemu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# kasia (IP: 94.254.*.77) 2018-11-01 20:23
Panie Stanisławie ja i moja liczna rodzina odda na pana głos. Chcemy zmian. Krzywe chodniki w zasadzie nam nie przeszkadzają . Pan Waldemar niech zostanie w szkole i wprowadza inowacje na lekcjach wychowania fizycznego . Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xyz (IP: 91.231.*.61) 2018-11-01 20:15
Głos oddaje na Pana Bułajowskiego. Dlaczego? Bo osoba konkretna, kompetentna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# MRĄGOWO (IP: 46.171.*.205) 2018-11-01 20:07
Jesteśmy za P. Bułajewskim!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# X files (IP: 176.221.*.94) 2018-11-01 11:44
Gdzie w tym wszystkim młodzi?
Pobudujmy przedszkola,dzi eciaki dorosną a z braku wyższych szkół i pracy wszyscy wyjadą z tego miasta i będą się dorabiać w innych regionach(szkoł a,praca,podatki ) a na starość wrócą do Mrągowa z sentymentu i dla uzdrowiska.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wieś (IP: 94.254.*.44) 2018-11-02 09:29
Może tak się zdarzyć. Ale na dzień dzisiejszy wszystkie mieszkania są wyprzedane. Właśnie oni którzy dzisiaj zarabiają pieniądze za granica myślą przyszłościowo. Co w tym złego. Niech wracają na starość ale wrócą do nowego . Głos na Bułajewskiego. Cybulowi mówie 3x NIE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anioł Pański (IP: 83.24.*.144) 2018-11-01 11:09
Pan Waldemar Cybul znany jest mi już od lat szkolnych później kilku moich znajomych pracowało u niego na ochronie i tylko potwierdzili moje wcześniejsze odczucia to człowiek nie do końca czysty ,często nadużywał swojej pozycji niby wszystko ok ale zawsze próby pójścia na skruty i tak żeby on miał z tego profit .Brak u niego empatii chyba że chodzi o znajomych i to widać juz teraz jeszcze przed potencjalnym wyborem i boje się co będzie później jeżeli już teraz podobno jak tu czytam ma plakaty z dużą firmą budowlaną ,jego wypowiedzi o strszych ludziach ,sprzątaczkach Ja zagłosuje na tego drugiego bo znam ciutke pana Waldka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Szczery jerry (IP: 185.128.*.232) 2018-11-01 09:00
Panie Cybul, jak juz Pan zostaniesz burmistrzem, to popros swojego szefa, zeby oddal kase moim znajomym za mieszkanie na Oficerskiej. Twoj szef mowi, ze ludzie stracili tyle pieniedzy przez bulajewskiego. To niech je kurde odda, bo to on trzyma hajs. Jak sie odwola do miasta, to Waldek od razu odda, jeszcze premie za fatyge i popracie dorzuci. W posiaci nowej dzialki np.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# do szczery jerry (IP: 66.133.*.93) 2018-11-01 09:03
jurek oddawaj kase !!!1!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# A gdzie rozum ? (IP: 5.173.*.9) 2018-11-01 00:09
To żenujące jak Cybul podczas l debaty w sposób niekulturalny odnosi się do sprzątaczek tłumacząc się z nierobienia nic w zakresie pozysku środków. To było pytanie Otolii Siemieniec . Następnie podczas ll debaty poniża członków Uniwersytetu lll Wieku. Mówi że trzeba im pokazywać i pomagać jak odczytać i wydrukować maila . Ludzie kim ten człowiek jest że tak arogancko się zachowuje ?. Myśle że emeryci i renciści są w szoku i czują się poniżeni. Moi dziadkowie sie tym oburzyli. Oni lepiej obsługują te sprzęty zapewne niż on. Panie Cybul prosze przeprosić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Po debacie cz. 2 (IP: 46.76.*.201) 2018-10-31 23:31
Co do p. Cybula - jego wizja jest zdecydowanie lepiej osadzona w mrągowskiej rzeczywistości, ktoś może powiedzieć, że bardziej przyziemna - ale czy nie o to właśnie chodzi? Nie potrzebujemy górnolotnych stwierdzeń i obietnic o uzdrowisku i najlepiej rozwiniętym mieście w regionie - potrzebujemy dobrego życia przede wszystkim dla mieszkańców, którzy tu są cały rok, dla przedsiębiorców i rodzin. O takich osobach p. Cybul mówił sporo, pan Bułajewski właściwie w ogóle. Ożywione śródmieście, targowisko i żłobek z przedszkolem? Dla mnie bomba. Konkrety, które realnie mogą poprawić byt mieszkańców.

Sama debata świetnie przeprowadzona, brawa dla redakcji!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ewa (IP: 94.254.*.77) 2018-11-01 19:41
Zapomniałeś, że cybul będzie prostował chodniki byś na drodze sie nie potknął i taka jest jego wizja na 5 lat . Boże uchowaj. . Człowieku swiat idzie do przodu nie bój się zmian Głosuj na Bułajewskiego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Po debacie (IP: 46.76.*.201) 2018-10-31 23:27
Pan Bułajewski - kierownik masarni. Rzuca kiełbasą wyborczą na prawo i lewo. Frazesy typu "oczywista oczywistość"? Niepoważne. Oderwane od rzeczywistości i zupełnie abstrakcyjne pomysły. Do tego ciągłe narzekanie, wszystko źle - amfiteatr do kitu, promenada pusta, miasto umiera, mieszkalnictwo leży... Chyba żyjemy w różnych miejscowościach , panie Stanisławie. Ja żyję w mieście, które sukcesywnie się rozwija - w swoim tempie. Korzystam codziennie z piękna tej miejscowości, a w sezonie również z tych - beznadziejnych pana zdaniem - festiwali.

Przeraża mnie wizja objęcia władzy przez takiego malkontenta, jak pan Bułajewski. Do tego przyjmuje postawę nieomylnego i wywyższa się przez wzgląd na swoje wykształcenie. Jest niepokojący w swojej megalomanii, zapowiada te mityczne "zmiany", które obawiam się, że mogą w jego wydaniu być rewolucyjne, w imię prywatnej krucjaty.

Moim zdaniem ta debata odwróciła losy kampanii i p. Bułajewski pod koniec to zrozumiał, bo stracił pewność siebie. Do tej pory miałam sporo wątpliwości, teraz już nie mam. Mój głos dla p. Waldemara Cybula.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# adam (IP: 94.254.*.77) 2018-11-01 19:46
To ty masz chyba utratę pewnosci siebie bo nie wiesz co masz ze sobą zrobiś czy głosowac na Cybula czy na tego drugiego. sam powinieneś usiaść na stołku burmistrza może odnalazł byś sie w realu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# M.N. (IP: 5.173.*.79) 2018-11-01 19:03
Chyba pan pomylił kierowników masarni. Szczególnie po pikniku na CH Fabryka KKW Waldemara Cybula. Częstowali, częstowali, miałem wrażenie, że jakby mogli to by łyżka karmili za głos. Niech się już ta farsa skończy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ponitka (IP: 83.24.*.144) 2018-11-01 10:57
To my zyjemy w tym samym mieście ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 7445ryr034 (IP: 5.173.*.43) 2018-11-01 10:55
Święta prawda !!! Pan Waldemar Cybul to świetny kandydat na Burmistrza Mrągowa ,konkretny,inte ligentny i nieprzemądrzały .
Nie pozwoli sobie na podlizywanie się i prywatę stołkową.
I wygląda jak p.Burmistrz a nie p.Woźny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ak (IP: 94.254.*.77) 2018-11-01 19:53
święta prawda pan Cycul jest bardzo inteligentny do tego ma tytuł mgr jest nauczycielem wychowania fizycznego a niestety inteligencja w tym zawodzie jest wskazana. Druga profesja p. Cycula to ochrona równiez potrzebna jest inteligencja w działaniu bo bez niej gdzie do ludzi. Brawo 7445ryr034 jesteś nadzwyczaj inteligentny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Donald Trump (IP: 31.135.*.18) 2018-10-31 22:37
Waldek narobiłeś bałaganu na debatach i kto to teraz posprząta ? Kogo Ty się znów posłuchałeś, że aikido pomoże w permformen ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# KW (IP: 94.254.*.77) 2018-11-01 19:58
Tak to jest jak ktos nie ma swojego kręgosłupa . Co zrobi p. Cybul jak przegra wybory? Po debacie został sam jako kołek i popijał wodę. natomiast Bułajewskiemu ludzie składali gratulacje za dobre merytoryczne wystąpienie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 48erw0233 (IP: 5.173.*.215) 2018-10-31 22:20
Bardzo dobra debata Panie Waldku. Świetna prezencja , logiczne i sensowne wypowiedzi na zadane pytania.
Duża świeżość twarzy bez zmarszczek i grymasu zmęczenia życiem.
Bardzo dobra dykcja i posługiwanie się ojczystym językiem.
Wystarczająca inteligencja i wiedza na każdy temat.
Ładny garnitur i dobrze dobrany krawat.
Dlatego właśnie na niego będę głosował . Ha,ha,ha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Desperados (IP: 37.47.*.53) 2018-10-31 22:14
Pomiędzy kandydatami jest kompetencyjna przepaść. Waldek - stop. Skup się na zabawie z piłką, abyś więcej nie planował podglądać ludzi w Mrągowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Obserwator (IP: 5.173.*.43) 2018-10-31 22:01
Debata na 100 % Bułajewski. Waldek nic nie mozna i nic się nie da. Niestety odmienne horyzonty doktora i włefisty. Czyli firmy, doradcy i zero przywódcy.prakt yka w ochronie na ulicy Warszawskiej, opamiętajmy się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wygnaniec (IP: 5.173.*.43) 2018-10-31 21:37
Waldek odpuść, nie daj się ogłupić. Być słabym burmistrzem??? wstyd!!! . Nie patrz na to towarzystwo, awans na wicka dyrektora uszanuj i zajmij sie sportem i kształceniem naszych dzieci. Pamietaj to twoje nazwisko i osoba bedzie za to odpowiedzialna. Życzę wszystjiego dobrego ale to nie tedy droga. Za jakiś czas może. ?.. Kasa, stanowisko, prestiż, a może smiech w biedronce?...., chyba nie. Kiedyś Ci o tym przypomnę. Zostaw to merytorycznemu i kompetentnemu Stanisławowi!!! . Mimo, że Cię znam trzymam kciuki za BUŁAJEWSKIEGO!! !, sorki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# leszek (IP: 188.146.*.84) 2018-11-01 18:44
Cytuję Wygnaniec:
Waldek odpuść, nie daj się ogłupić. Być słabym burmistrzem??? wstyd!!! . Nie patrz na to towarzystwo, awans na wicka dyrektora uszanuj i zajmij sie sportem i kształceniem naszych dzieci. Pamietaj to twoje nazwisko i osoba bedzie za to odpowiedzialna. Życzę wszystjiego dobrego ale to nie tedy droga. Za jakiś czas może. ?.. Kasa, stanowisko, prestiż, a może smiech w biedronce?...., chyba nie. Kiedyś Ci o tym przypomnę. Zostaw to merytorycznemu i kompetentnemu Stanisławowi!!!. Mimo, że Cię znam trzymam kciuki za BUŁAJEWSKIEGO!!!, sorki.

Też tak uważam.Trafione w sama dychę.Mój glos dostaje p.doktor
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# KW (IP: 94.254.*.77) 2018-11-01 20:02
Bułajewski jedyny kandydat na Burmistrza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# LOL (IP: 37.248.*.170) 2018-10-31 21:17
Wprowadzono dwukadencyjnosc , potrzeba jeszcze wprowadzic to samo dla radnych plus ograniczenie wieku kandydatow na burmistrza i radnego do max. 60 lat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# KW (IP: 94.254.*.77) 2018-11-01 20:05
Radni powinni wykonywać swoje pracę społecznie. zwrócić im tylko zabenzynę a obciążyć za zjedzone na sesii paluszki i wypita kawę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Guest (IP: 37.248.*.224) 2018-10-31 19:57
Panie Bułajewski, po wygranej, mamy nadzieję że stać będzie Pana na gest i zaprosi Pan Pana Cybula do współpracy w temacie mrągowskiego sportu w szkołach. To już będzie zdrowy układ młodych, coś razem może zmienią Panowie, może należy przewietrzyć zasiedziałe gabinety dyrektorów i całkowicie zmienić sposób myślenia o sporcie. Powodzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# NMR28 (IP: 37.248.*.105) 2018-10-31 17:44
Bułajewski=Buła jewski, Cybul=Siemienie c/Witkowicz. Głos na Bulajewskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pytająca (IP: 94.254.*.16) 2018-10-31 18:02
W debacie Waldemar C. jednoznacznie stwierdził, że nie jest zainteresowany powołaniem Pani Otoli na stanowisko wiceburmistrza wiec z tym znakiem równosci dałabym na wstrzymanie. Inna sprawa, że Pani Otolia jako radna moze sluzyc mieszkancom swoim doswiadczeniem lecz to zalezy juz od niej samej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Też Pytająca (IP: 37.248.*.51) 2018-10-31 19:38
Ależ mowa jest o stanowisku vice dla Witkowicza, a nie dla Otolii. To zasadnicza różnica. Doświadczenie, owszem w radzie, ale mieszkańcy Mrągowa wyraźnie dali znać 2 tygodnie temu, że po 16 latach duet Siemieniec i Witkowicz ma odejść. Proste. Mrągowo chce zmiany prawdziwej, a nie dziwnych przekładańców poparciowych w wykonaniu odchodzącej ekipy. Miasto nie da się nabrać i 4 listopada wybierze Bułajewskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Szary zjadacz chleba (IP: 5.173.*.26) 2018-10-31 17:09
Plakaty na bilbordach dewelopera, publikacja atakujących kontrkandydata filmów dewelopera , atakowanie kontrkandydata pytaniami formułowanymi pod dewelopera jednocześnie nie kumając o co w nich chodzi jak pokazała ll debata, ma w dupci ludzi pokrzywdxonych tak jak chce deweloper. To bucowaty przedstawiciel dewelopera. Kuma tyle na ile deweloper mu pozwala. Dymać chcą kase z urzędu miasta a ludzie beda kupowac drogie mieszkania od monopolisty dewelopera. Jeszcze wpadli z deweloperem na pomysł wywieszania plakatów wyborczych przy cmentarzach. Syf. Jak można? Wyborco nie ślepnij właśnie deweloper kupił sobie kandydata na Burmistrza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karyna Sebixówna (IP: 89.229.*.34) 2018-10-31 20:35
Ta konkretna firma udostepnila na czas kampanii swoje powierzchnie reklamowe, podobnie zrobiły inne mrągowskie firmy, już w I turze wyborów, dla kandydatów z różnych opcji. Zapewne odpłatnie.
Na swoim płocie każdy moze powiesić co chce, jedni wieszają pana Stanisława, inni pana Waldemara. Witryny wielu sklepów oplakatowane są obydwoma kandydatami jednocześnie, jakoś nikt nie hejtuje właścicela spożywczaka X, za plakaty panów z obu drużyn.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# k. (IP: 89.229.*.155) 2018-11-01 06:36
Dobrze Pani to ujęła. Ten kto jest za konkretnym kandydatem, swoje poparcie może wyrazić właśnie w taki sposób, odstępując swoje miejsca reklamowe. Jasnym jest, że ten który nie jest za konkretnym kandydatem nie wywiesi jego przeciwnika, bo nie ma w tym interesu. Moim subiektywnym zdaniem odpowiedź nasuwa się sama. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# KW (IP: 94.254.*.77) 2018-11-01 20:10
na terenie szpitala jest wielki bilbord wcześniej wisiała Siemieńcowa dzisiaj Cycul z logo budextanu kto na to wyraził zgode pytam to nie jest teren prywatny?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pytająca (IP: 94.254.*.16) 2018-10-31 18:10
Przypominam przedmówcy, że wbrew pozorom internet nie jest anonimowy. Stwierdzenia mówiące, że deweloper kupił sobie potencjalnego burmistrza i razem będą dymać kasę miasta to przestępstwo. Ma Pan jakieś dowody czy to własna interpretacja ? Może ròwnież napisze Pan jak bedą dymać tą kasę? Przetargi przeciez oglaszane są publicznie, jest uczciwa konurencja i kazdy ma prawo licytować. Więc jak się dyma kasę w takich miastach jak Mrągowo ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# M.B (IP: 5.173.*.79) 2018-10-31 17:27
Swiete slowa, cala prawda. Wystaczy przejść się na ul.Wolności w Mrągowie i zobaczyć plakat wyborczy pana Cybula z szyldem BUDEXTAN. Aż bije po oczach. Tak samo te ktore pare dni temu, przy rondzie - obwodnicy na Olsztyn, przy stadionie miejskim zajete były reklamami ów firmy, a teraz.... Hmm pewnie to taki przypadek...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Młody (IP: 37.248.*.96) 2018-10-31 15:49
Nie dotrwawałam do końca! Moja percepcja nie była w stanie udźwignąć mrzonek dla naiwnych, małomiasteczkow ego populizmu, prymitywnych ogólników, a przede wszystkim aroganckiej, komiczno naburmuszonej retoryki jednego z kandydatów .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Piotr (IP: 37.47.*.97) 2018-10-31 18:49
"Małomiasteczko wy populizm" - widzę jakiś małomiasteczkow y kompleks. Wybaczy pan, ale "metropolitarny populizm" w debacie warszawskiej był jeszcze głupszy od naszego! Populizm jest populizmem, głupota jest głupotą. Po co mieszać do tego wioski, miasteczka, miasta i metropolie. Ludzie wszędzie są tak samo mądrzy, głupi, naiwni, roztropni, itp. Miejsce zamieszkania nie ma z tym nic wspólnego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karyna Sebixówna (IP: 89.229.*.34) 2018-10-31 16:28
Cóż począć, wybieramy z pośród tych, którzy zgłosili się z zamiarem reprezentowania nas. Zabawne,że znam osoby które rewelacyjnie nadawałyby sie na takie funkcje, ale brzydzą się polityką, nawet na szczeblu lokalnym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Obserwator (IP: 5.173.*.94) 2018-10-31 15:31
Panie Stanisławie Mrągowo uzdrowiskiem?Zg odnie z przepisami to niemożliwe. Mrągowo połączone z Wielkimi Jeziorami Mazurskimi? Kto wyłoży potrzebne miliardy złotych ? To wszystko pięknie brzmi lecz jest to niestety niemożliwe do realizacji.... Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# KW (IP: 94.254.*.77) 2018-11-01 20:17
Mragowo było kiedyś miastem uzdrowiskowym . Nie zadałeś sobie pytania dlaczego tak się stało. Co dzisiaj przeszkadza, żeby poczynić kroki w tym kierunku. przecież żyjemy w regionie zielononych płuć, mamy jeziora, nie mamy cieżkiego przemysłu. Więcej optymizmu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ciekawy (IP: 188.146.*.68) 2018-10-31 19:41
Z tego co czytałem w programie to jest napisane tak:
będziemy pracować nad projektem połączenia jezior mrągowskich ze szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich;
Co za tym się kryje? Najczystsze lobbowanie, konsultacje społeczne itd. Ja tam nie widzę planu łączenia, budowy tego łączenia czy innych tego typu stwierdzeń. Plany samego łączenia opracowali już Niemcy i nie jest prawdą jak powiedział pan Cybul na debacie, że trzeba 20km kopać. Po drodze jest kilka jezior przez które te połączenie by było możliwe, jest na ten temat kilka publikacji. A czy trzeba to robić od razu za jednym razem? No raczej nie, ale samo staranie się i myślenie o czymś takim to chyba żadna utopia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ktoś (IP: 80.52.*.237) 2018-11-02 07:49
Gdyby nie zmiany polityczne na tych ziemiach ten kanał już dawno by istniał. Projekt znajduje się w Niemczech.Przez jezioro Juksty do Wielkich Jezior. Przy temacie trzeba chodzić i drążyć bo samo to nic nie przyjdzie. A forma finansowania to temat drugi np. jako reparacje wojenne . Najlepiej nic nie robić tylko skamleć . Tak samo z uzdrowiskiem . Mragowo miało już tradycję , tylko troche chęci . Wystarczy wskazać starą działkę gdzie funkcjonował Kurort Waldheim. Z biadolenia to nic nie powstanie .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karyna Sebixówna (IP: 89.229.*.34) 2018-10-31 16:24
Obecnie opłata klimatyczna dla turystów w Mrągowie wynosi 2,22 zł dziennie.W przypadku bycia uzdrowiskiem można podniesć stawkę dobową maksymalnie do kwoty 4,33 zł (dotyczy roku 2018). Kasa stanowi bezposredni dochód gminy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Obserwator (IP: 5.173.*.94) 2018-10-31 17:08
Co nie zmienia faktu, że Mrągowo nigdy nie stanie się uzdrowiskiem z powodu niespełnienia wymogów ustawowych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ciekawy (IP: 188.146.*.68) 2018-10-31 19:31
Czy nigdy nie będzie mogło stać się uzdrowiskiem? Nie jestem taki pewien, co za tym świadczy. Najpierw wkleję wymagania

Status uzdrowiska może być nadany obszarowi, który spełnia łącznie następujące warunki:
1)
posiada złoża naturalnych surowców leczniczych o potwierdzonych właściwościach leczniczych na zasadach określonych w ustawie;
2)
posiada klimat o właściwościach leczniczych potwierdzonych na zasadach określonych w ustawie;
3)
na jego obszarze znajdują się zakłady lecznictwa uzdrowiskowego i urządzenia lecznictwa uzdrowiskowego, przygotowane do prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego;
4)
spełnia określone w przepisach o ochronie środowiska wymagania w stosunku do środowiska;
5)
posiada infrastrukturę techniczną w zakresie gospodarki wodno-ściekowej , energetycznej, w zakresie transportu zbiorowego, a także prowadzi gospodarkę odpadami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ciekawy (IP: 188.146.*.68) 2018-10-31 19:34
Zacznę od 2ki, klimat, Mrągowo jest w 10tce miast z najczystszym powietrzem, przy skupieniu sie na poprawie powietrza i termomodernizac ji niektórych budynków, jestesmy w stanie to poprawić jeszcze bardziej, a więc klimat można podciągnąć pod sprzyjający.
3: W myśl nowego planu zagosp. przestrzennego w parku Słowackiego dopuszcza się budowę 2 Hoteli, a koło jeziora Czos budowę Spa, w przeciagu kilku lat mogą powstać te obiekty, wszystko zależy od Miasta w jakim charakterze te obiekty będą, czy pod przyszłe Uzdrowisko czy zwykła hotelówka. A 4 i 5 to przy budowie nowych obiektów można uzyskać.
Co do 1ki to tu trzeba by było się nagimnastykować , ale myślę, że budowa jakichś urządzeń leczniczych czy idąc już konkretnie pod czyste powietrze i budowę tężni solankowych można spróbować zawalczyć o status Uzdrowiska, tylko trzeba zrobić jakiś plan i dążyć do tego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# gość (IP: 81.15.*.186) 2018-10-31 15:02
Transmisja na żywo co była w internecie to masakra jakaś, co chwilę offline.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij