Na cmentarzu komunalnym w Polskiej Wsi pojawiły się specjalne pojemniki, do których mieszkańcy naszego powiatu mogą wrzucać plastikowe doniczki po kwiatach. Organizatorzy przedsięwzięcia liczą na chętne włączenie się mieszkańców do akcji.

Dużo mówi się w ostatnim czasie o problemach z plastikiem. Coraz popularniejsze stają się inicjatywy służące ograniczaniu konsumpcji i tym samym produkowanych śmieci. Ich zwolennicy zachęcają do zmiany myślenia, świadomej konsumpcji i wzięcia odpowiedzialności za stan naszego środowiska. Oceany pełne plastiku mogą się wydawać bardzo odległą rzeczywistością, ale wystarczy przejść się do lasu, by zobaczyć, że śmieci stają się powoli częścią naszego krajobrazu.

W związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych, inicjatorki akcji #szanujeMazury wpadły na pomysł odzysku plastikowych doniczek po kwiatach i podarowania im drugiego życia. Na cmentarzu komunalnym w Polskiej Wsi stanęły specjalne pojemniki z logo akcji, uszyte ze starych banerów przez podopiecznych OHP. Do pojemników należy wyrzucać opróżnione z kwiatów plastikowe doniczki, które będą dostępne dla każdego, kto będzie chciał ich ponownie użyć.

- Liczymy, że mieszkańcy chętnie włączą się w akcję i pomogą nam dać drugie życie doniczkom  - mówią dziewczyny z #szanujeMazury - Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom i instytucjom, które udzieliły nam wsparcia. Wierzymy, że zmiany zaczynają się od małych kroków.

W akcję włączyli się uczniowie OHP wraz z nauczycielem,  Urząd Miejski w Mrągowie oraz TBS Karo, które jest zarządcą cmentarza.

 

Źródło: UM Mrągowo
 

Słowa kluczowe:
cmentarz akcja ekologia doniczka szanujMazury 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# radek 2018-11-04 20:25
ZADUSZKI CZY ZADYMIENIE?


https://www.facebook.com/groups/1620907848151409/permalink/1785172778391581/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij