Już jutro w sali „Orbita” mrągowskiego Centrum Kultury i Turystyki przepytamy kandydatów walczących o fotel burmistrza miasta w II turze wyborów samorządowych. Zanim jednak spotkamy się z Państwem, przedstawimy główne zasady debaty burmistrzowskiej.

Do debaty burmistrzowskiej zaprosiliśmy kandydatów ubiegających się o najważniejsze stanowisko w mieście w drugiej turze wyborów samorządowych. Zaproszenie, z czego się bardzo cieszymy, przyjęli obaj kandydaci. Jutro będziecie mieli Państwo okazję wysłuchać, jaką wizję na Mrągowo ma Stanisław Bułajewski z KWW Stanisława Bułajewskiego i Waldemar Cybul, kandydat KWW Mrągowskiej Inicjatywy Społecznej.

Jak wyglądać będzie debata burmistrzowska?

Debatę rozpoczniemy prezentacją wizytówek dźwiękowych obu kandydatów. Następnie przejdziemy do pytań przygotowanych przez naszą redakcję. Każdy z kandydatów otrzyma siedem identycznych pytań z sześciu bloków tematycznych. Trzecia runda to pytania od internautów. Każdy z kandydatów wylosuje, a następnie odpowie na dwa Wasze pytania. Przypominamy, że do jutra do godziny 7:00 czekamy na Wasze maile, ślijcie je na adres debata@mragowo24.info. Kolejna cześć naszej debaty to pytania kierowane od mieszkańców, którzy jutro zasiądą na widowni. Pytania od publiczności wpisywane będą na specjalnie przygotowanych przez nas kartkach i umieszczane w kulach przypisanych konkretnemu kandydatowi. Podobnie jak w poprzedniej rundzie kandydaci wylosują dla siebie po dwa pytania. Następnie rozpoczniemy rundę „Kandydat kandydatowi”. W tej części debaty burmistrzowskiej każdy kandydat zadaje dwa pytania swojemu kontrkandydatowi. Czas odpowiedzi to, tak jak w poprzednich rundach 1,5 minuty. Następnie osoba zadająca pytanie będzie miała czas, by ustosunkować się do wypowiedzi kontrkandydata. Ad vocem to 30 sekund. Spotkanie zakończymy rundą podsumowującą, w której kandydaci wygłoszą ostatnie postulaty. Będzie to dla nich zapewne czas, by zachęcić wyborców do wybrania się na wybory i oddania na nich głosu.

Jakie są zasady debaty?

Aby debata przebiegała sprawnie, prosimy o uszanowanie naszej pracy i czasu poświęconego na przygotowanie spotkania i zastosowanie się do poniższych wytycznych:

  • Przede wszystkim prosimy o wzajemny szacunek i kulturalne zachowanie, dzięki temu i nam i Państwu ten czas minie przyjemniej.
  • Za każdym razem czas odpowiedzi będzie wynosił 90 sekund, w przypadku ad vocem będzie to 30 sekund. W sytuacji przedłużania czasu odpowiedzi, głos może zostać odebrany przez moderatorów.
  • Zakazuje się personalnego odnoszenia się do kontrkandydata, należy przedstawiać własne poglądy.
  • Kolejność odpowiadania będzie ulegała zmianie w trakcie trwania debaty.
  • Osobami decydującymi o odebraniu głosu są moderatorzy.
  • Pytania zarówno kierowane przez nas, jak i przez Państwa w ostatniej części debaty nie mogą odnosić się do spraw osobistych.
  • Debata będzie transmitowana na naszym kanale Youtube ( www.youtube.com/mragowo24info/live )
  • Porządku na debacie pilnować będą porządkowi wynajęci przez organizatorów.
  • Na salę nie można wnosić transparentów, banerów, ulotek, zakazana jest czynna agitacja wyborcza.

Do zobaczenia jutro o 17:00!

{jcomments off}


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij