W miniony piątek odbyły się uroczyste obchody Święta Wojskowego Ośrodka  Szkoleniowo-Kondycyjnego Mrągowo. Już 58 lat ośrodek służy żołnierzom Sił Powietrznych, żołnierzom i pracownikom wojska powracającym z misji poza granicami państwa oraz różnym grupom szkoleniowym.

W piątek 26 października w hali sportowej Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego Mrągowo odbyła się uroczystość z  udziałem: dowódców jednostek wojskowych Dowództwa Garnizonu Warszawa, dowódców zaprzyjaźnionych jednostek wojskowych z sił powietrznych i  okolicznych garnizonów, miejskich władz samorządowych oraz służb mundurowych, organizacji kombatanckich, duchowieństwa, dyrektorów mrągowskich placówek oświatowych, obecnych i byłych żołnierzy i pracowników Ośrodka.

Dowódcę Garnizonu Warszawa reprezentował Szef Szkolenia DGW płk Wojciech Daniłowski. Witając zgromadzonych gości Komendant Ośrodka ppłk Wojciech Choiński powiedział - Mamy za sobą znakomity rok, czas sukcesów ale i ciężkiej, mrówczej pracy. W powitalnej mowie podkreślił także znaczenia Ośrodka dla mieszkańców Mrągowa. Ważnym elementem uroczystości były odznaczenia resortowe, listy gratulacyjne i pochwały dla żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej, wręczane przez reprezentującego Dowódcę Garnizonu Warszawa płk Wojciecha Daniłowskiego i komendanta Ośrodka.

Za długoletnią, wzorową służbę lub pracę w Wojsku Polskim Minister Obrony Narodowej nadał:

 • złoty medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny - st. chor. szt. Krzysztof CIESIŃSKI
 • srebrny medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny - p. Mirosława MARKIEWICZ

W uznaniu zasług przełożonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej Minister Obrony Narodowej nadał:

 • złoty medal Za zasługi dla obronności kraju - p. Elżbieta PACIORKIEWICZ
 • srebrny medal Za zasługi dla obronności kraju: st. chor. szt. Andrzej KOWALEWSKI i p. Teresa KOWALEWSKA
 • brązowy medal Za zasługi dla obronności kraju: st. chor. szt. Mariusz BAŃKOWSKI i mł. chor. Grzegorz SZYBKA

W uznaniu wybitnego dorobku, zasług i osiągnięć w wykonywaniu zadań służbowych w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo – Kondycyjnym Mrągowo dowódca Garnizonu Warszawa wyróżnił:

 • honorową bronią białą – kordzikiem honorowym Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej - st. chor. szt. Grzegorz LUTRZYKOWSKI   

Za znaczące osiągnięcia szkoleniowe lub dydaktyczne, w dowodzeniu, szkoleniu, eksploatacji środków technicznych lub uzbrojenia komendant Ośrodka wyróżnił:

Tytułem honorowym Zasłużony Żołnierz z odznaką w III stopniu:

 1. kpt. Jakub WÓCICKI
 2. st. chor. szt. Wojciech BOLC
 3. chor. Sławomir MICHALAK

Za długoletnią wzorową pracę na rzecz Ośrodka oraz duże zaangażowanie i okazany profesjonalizm w codziennej pracy komendant Ośrodka wyróżnił listem gratulacyjnym:

 1. p. Roman PERSJANOW
 2. p. Bogusława JARKA
 3. p. Mirosława MARKIEWICZ
 4. p. Elżbieta PACIORKIEWICZ
 5. p. Teresa KOWALEWSKA    

Uroczyste obchody święta zakończył krótki koncert Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy i występ mrągowskiej solistki Natalii Figury w przejmującej pieśni „Biały krzyż”. W ramach współpracy wojska z lokalną społecznością, tego dnia w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbył się w godzinach wieczornych uroczysty koncert muzyki wojskowej, patriotycznej i klasycznej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy z towarzyszeniem zespołu wokalnego Klubu Marynarki Wojennej Riwiera w Gdyni.

źródło: WOSzK Mrągowo

Święto WOSzK Mrągowo


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij