Przedsięwzięcie, które odbyło się wczoraj w hali widowiskowo-sportowej w Mrągowie było wspólnym projektem Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie i mrągowskich służb mundurowych. Akcji przyświecała zbliżająca się wielkimi krokami 100-rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zobaczcie sami w jakich konkurencjach uczniowie mrągowskiego „ESENU” musieli wykazać się swoimi umiejętnościami.

Wykonanie pieśni patriotycznej, konkurencje sprawnościowe przygotowane przez mrągowskie służby, test wiedzy historycznej czy konkurs na „Smaki Niepodległej”. Między innymi, w tych konkurencjach musieli wziąć udział uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie w ramach przedsięwzięcia „Razem dla Niepodległej”. Inicjatorem akcji był zespół ds. innowacji pedagogicznej „Z myślą o służbie” w składzie: Anna Bańkowska, Iwona Dołżycka, Danuta Grabarek, Katarzyna Krawczyk i Jolanta Miklaszewicz- Nestoruk, realizowanej w ZS nr 2 w zawodzie technik ekonomista, we współpracy z lokalnymi instytucjami mundurowymi takimi jak: Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie i Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny Mrągowo.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista: klasy 1d, 2d, 3d i technik logistyk: klasy 1e, 2e. Celem wydarzenia było promowanie wśród młodzieży Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa. W akcji liczyła się przede wszystkim liczyła się dobra zabawa i integracja.

Akcja "Razem dla Niepodległej". Fot. Paulina Jabłonowska


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

X Zamknij
X Zamknij