Światowy Dzień Żywności to dobry moment, by zastanowić się nad problemem marnowania żywności. Z tej okazji GOPS w Pieckach zorganizował wspólnie z Bankiem Żywności w Olsztynie kolorowy i radosny happening.

W minioną środę 17 października Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach przy współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie zorganizowali kolorowy i radosny happening. Wydarzenie odbyło się z okazji Światowego Dnia Żywności i miało na celu przeciwstawienie się marnowaniu żywności. Było także kontynuacją cyklu zajęć z dziećmi w Placówce Wsparcia Dziennego w Nawiadach.

Tego dnia pogoda wyjątkowo dopisała, było bardzo ciepło i słonecznie. Spotkanie rozpoczęła kierownik GOPS Teresa Nowacka, która nawiązując do tematu opowiedziała o sposobach dobrego wykorzystania żywności i zwróciła uwagę, że nawet przeterminowane produkty mogą być jeszcze wykorzystane.

Do akcji włączyła się również Szkoła Podstawowa w Nawiadach, z której uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali plakaty promujące zdrowe odżywianie i zwracające uwagę na problem związany z marnowaniem żywności. Dyrektor szkoły Anna Maciejewska-Grzywna zadeklarowała, że od tego dnia w szkole będzie organizowała zajęcia prowadzące do zniwelowania problemu związanego z marnowaniem żywności.

Dużym zaangażowaniem wykazały się dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „MROWISKO” w Nawiadach, które przygotowane przez wychowawców, w sposób humorystyczny, przy dźwiękach muzyki przedstawiły inscenizację pt. „Rzepka” oraz poprowadziły zuchowe pląsy. Wolontariusze z pomocą rodziców z pozyskanej żywności przygotowały kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne, którymi częstowali wszystkich uczestników happeningu. Koloru i barw nadały czapki i opaski na głowy dla dzieci ufundowane przez Bank Żywności w Olsztynie.

W akcji uczestniczyły także przedstawicielki Inkubatora Ekonomii Społecznej WAMA- COOP z Kętrzyna. Włączyły się do akcji, rozumiejąc potrzebę wychowywania świadomego konsumenta, który nie marnuje żywności. Podczas spotkania dzieci wykonywały prace plastyczne z produktów, które straciły termin przydatności do spożycia. Na koniec dzieci skorzystały z zabaw na dmuchanych zjeżdżalniach, rozwijając przy tym swoją sprawność ruchową.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Pete (IP: 185.206.*.218) 2018-11-25 12:12
These used a few ideas nevertheless the choice really is endless.

Your traffic will increase logarithmically when you go inside chain. We provide a simple guide steps to
help you labels on homeopathic products.

my web blog live poker manila: http://bitterend.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=Longpumedia.net%2Fcomment%2Fhtml%2F%3F43360.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij