Światowy Dzień Żywności to dobry moment, by zastanowić się nad problemem marnowania żywności. Z tej okazji GOPS w Pieckach zorganizował wspólnie z Bankiem Żywności w Olsztynie kolorowy i radosny happening.

W minioną środę 17 października Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach przy współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie zorganizowali kolorowy i radosny happening. Wydarzenie odbyło się z okazji Światowego Dnia Żywności i miało na celu przeciwstawienie się marnowaniu żywności. Było także kontynuacją cyklu zajęć z dziećmi w Placówce Wsparcia Dziennego w Nawiadach.

Tego dnia pogoda wyjątkowo dopisała, było bardzo ciepło i słonecznie. Spotkanie rozpoczęła kierownik GOPS Teresa Nowacka, która nawiązując do tematu opowiedziała o sposobach dobrego wykorzystania żywności i zwróciła uwagę, że nawet przeterminowane produkty mogą być jeszcze wykorzystane.

Do akcji włączyła się również Szkoła Podstawowa w Nawiadach, z której uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali plakaty promujące zdrowe odżywianie i zwracające uwagę na problem związany z marnowaniem żywności. Dyrektor szkoły Anna Maciejewska-Grzywna zadeklarowała, że od tego dnia w szkole będzie organizowała zajęcia prowadzące do zniwelowania problemu związanego z marnowaniem żywności.

Dużym zaangażowaniem wykazały się dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „MROWISKO” w Nawiadach, które przygotowane przez wychowawców, w sposób humorystyczny, przy dźwiękach muzyki przedstawiły inscenizację pt. „Rzepka” oraz poprowadziły zuchowe pląsy. Wolontariusze z pomocą rodziców z pozyskanej żywności przygotowały kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne, którymi częstowali wszystkich uczestników happeningu. Koloru i barw nadały czapki i opaski na głowy dla dzieci ufundowane przez Bank Żywności w Olsztynie.

W akcji uczestniczyły także przedstawicielki Inkubatora Ekonomii Społecznej WAMA- COOP z Kętrzyna. Włączyły się do akcji, rozumiejąc potrzebę wychowywania świadomego konsumenta, który nie marnuje żywności. Podczas spotkania dzieci wykonywały prace plastyczne z produktów, które straciły termin przydatności do spożycia. Na koniec dzieci skorzystały z zabaw na dmuchanych zjeżdżalniach, rozwijając przy tym swoją sprawność ruchową.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij