Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu Mrągowskiego. Poniżej lista 17 osób, które w niedzielnym głosowaniu zdobyły mandaty radnych.

Najwięcej mandatów, bo aż 5, zdobył KW Polskie Stronnictwo Ludowe. 4 mandaty trafiły do KW Międzygminny Komitet Wyoborczy,  po 3 do KW Prawo i Sprawiedliwość i KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska, a 2 mandaty otrzymał KWW Mrągowska Wspólnota Samorządowa.

Poniżej oficjalna lista nazwisk, w kolejności zdobytych głosów.

  1. WIĘCEK Beata Krystyna (961 głosów) KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska
  2. PRUSACZYK Sławomir (814 glosów) KW Prawo i Sprawiedliwość        
  3. GAJDA Jacek Adam (710 głosów) KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska    
  4. KOSSAKOWSKI Bogdan (627 głosów) KWW Międzygminny Komitet Wyborczy
  5. KARAŚ Antoni Zygmunt (619 głosów) KW Polskie Stronnictwo Ludowe        
  6. MARTYNIUK Andrzej (457 głosów) KW Polskie Stronnictwo Ludowe      
  7. DŁUGOBORSKI Paweł Antoni (452 głosów) KWW Mrągowska Wspólnota Samorządowa    
  8. PODLASKA Wioletta Małgorzata (443 głosów) KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska 
  9. ALICKI Janusz (427 głosów) KWW Międzygminny Komitet Wyborczy    
  10. KUŹMICKA-ROGALA Barbara (412 głosów) KWW Międzygminny Komitet Wyborczy
  11. MIKOŁAJCZYK Mirosław (409 głosów) KW Prawo i Sprawiedliwość        
  12. RAPKOWSKI Roman (313 głosów) KW Polskie Stronnictwo Ludowe        
  13. KRUTUL Benedykt (313 głośów) KWW Mrągowska Wspólnota Samorządowa
  14. MARZEWSKI Andrzej Wacław (302 głosów) KW Prawo i Sprawiedliwość    
  15. BAŁAZY Zbigniew (300 głosów) KW Polskie Stronnictwo Ludowe     
  16. ŁUŃSKI Jan (300 głosów) KW Polskie Stronnictwo Ludowe         
  17. MAKSYMOW Grzegorz Piotr (234 głosów) KWW Międzygminny Komitet Wyborczy

W tegorocznych wyborach samorządowych o 17 mandatów do Rady Powiatu Mrągowskiego walczyło 139 kandydatów wystawionych przez sześć komitetów wyborczych.

red.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Ziomek (IP: 80.233.*.22) 2018-10-27 19:41
Nie czas na eksperymenty !
Powiatem powinni kierować ludzie, którzy już mają doświadczenie samorządowe.
Wśród wybranych radnych są tacy.
Dyletanci już się "narządzili".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Grisza (IP: 37.47.*.15) 2018-10-24 18:16
Starostą powinna zostać Pani Beata Więcek która uzyskała największe poparcie wśród wyborców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# trzymakciuki (IP: 176.221.*.13) 2018-10-28 00:24
a vice starostą Sławomir.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# 12345 (IP: 89.229.*.216) 2018-10-23 21:34
Cytuję -:
Ciekawe, kto zostanie teraz Starostą ?

No i tutaj rozdanie może być całkiem zaskakujące...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Paweł Długoborski (IP: 83.6.*.186) 2018-10-23 20:27
Dziękuję bardzo wszystkich,któr zy obdarzyli mnie swoim zaufaniem.Kampa nia wyborcza 2018 była wspaniałym okresem w moim życiu.W czasie spotkań odświeżyłem wiele znajomości-szcz ególnie ciekawe były spotkania z wyborcami-absol wentami ZSZ w Mrągowie,moimi wychowankami.Ci eszę się z Waszych sukcesów,dzięku ję za gest poparcia w postaci oddanych głosów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Konstanty (IP: 188.147.*.201) 2018-10-24 23:38
To pań panie Pawle uczył mnie w ZSZ w Mrągowie.Bardzo panu gratuluję i pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# urzędnik z Mragowa (IP: 176.221.*.72) 2018-10-23 20:07
Gratuluję wyboru wszystkim Panią i Panom radnym :)

I jakoś tak się zdarza, że co kadencję mamy nowego starostę
i niech ta tradycja zostanie podtrzymana.
Muszą Państwo wybrać osobę mądrą i kompetentną, bo obecny starosta jest najgorszym przykładem partyjniactwa - bez szkoły, bez talentu, bez wiedzy o samorządzie, bez pracowitości, ale
z nadaniem partyjnym. Typowy "burak" wychowany jeszcze
w komunie z poziomem inteligencji na zasadzie "ja ci to załatwię", bo po to zostałem starostą. Już ta kończąca się kadencja obecnego starosty była nieporozumienie m i wystawia jak najgorszą opinię dla PSL; nie wierzę, aby tak duża partia nie miała lepszych ludzi do sprawowania urzędów.
Wybierzcie dobrze Panie i Panowie radni ad. 2018 czego Wam serdecznie życzę na najbliższe 5 lat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zygmunt (IP: 83.6.*.115) 2018-10-24 19:50
Otóż to !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Piotr (IP: 31.0.*.225) 2018-10-23 15:33
To ile państwo będziecie brać za jedną sesję? Bo - panie i panowie radni - oto przecież chodzi :) Uważam, że samorządowcy, podobnie jak parlamentarzyśc i, nie powinni brać jakichkolwiek diet! Co najwyżej zwrot kosztów dojazdu. Bycie radnym powinno opierać się na takich samych zasadach jak służba na froncie w czasie okupacji, czyli na patriotyzmie (w tym wypadku lokalnym). Gdy patrzę na nazwiska, to widzę straconych 5 najbliższych lat. Jaką kreatywność mogą mieć ci wszyscy tutaj po 60-tce? A tego powiat potrzebuje. Chociaż... kasa zgadzać się będzie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ojejku (IP: 89.229.*.216) 2018-10-23 20:57
A co Piotruś, mogłeś startować sam :) Służba, owszem. Dla przykładu europarlamentar zyści to też służba.....za grube tysiące euro. Zejdź na ziemię ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# wyborca (IP: 89.229.*.124) 2018-10-23 16:30
PIOTR... jakbym siebie słyszal.... :) Dziekuje za te slowa bo to sama prawda...Skoro tak wszyscy chca pracowac w sluzbie dla miasta, gminy, powiatu niech bedzie to naprawde w sluzbie tj. spolecznie ewentualnie za jakas symboliczna stawke , a nie tylko czekaja i rece zacieraja i kieszenie nadstawiaja i o wlasne interesy swoje rodzin czy znajomkow dbaja!!!! Ciagle te same nazwiska i mysla, ze stolek na wiecznosc otrzymali!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# - (IP: 89.231.*.142) 2018-10-23 14:14
Ciekawe, kto zostanie teraz Starostą ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mateo (IP: 185.240.*.140) 2018-10-23 11:04
dobrze, ze karierowicz Osinski Norbert odpadł
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować