Państwowa Komisja Wyborcza podała już wyniki głosowania na radnych miasta Mrągowa. Do Rady Miejskiej dostało się dziewięciu radnych poprzedniej kadencji, ale jest też kilka nowych twarzy. Poniżej publikujemy pełen skład kadencji 2018-2023.

Niedzielne wybory samorządowe w Mrągowie przeprowadzano na nowych zasadach. Miasto podzielone było na 3 okręgi, z których mieszkańcy wybrali łącznie 21 radnych. Komu udało się utrzymać mandat, a kto musiał się pożegnać ze sprawowaną funkcją? Jakie nowe nazwiska znalazły się w składzie na kolejne pięć lat? Nie trzymamy Was już w niepewności. Poniżej znajdziecie nowy skład Rady Miejskiej w Mrągowie.

Jak będzie wyglądał układ sił w nowej radzie?

Z oficjalnych danych, opublikowanych przez PKW, wynika, że najwięcej radnych nowej kadencji będzie miał KWW Mrągowska Wspólnota Samorządowa (7 mandatów). Do Rady Miejskiej wejdzie jeszcze sześciu reprezentantów KW Mrągowska Inicjatywa Społeczna, czterech przedstawicieli wprowadzi KWW Stanisława Bułajewskiego, trzech Prawo i Sprawiedliwość oraz KWW Uczciwy Samorząd - Niezależni, z którego mandat otrzyma Dominik Tarnowski.

Kto utrzymał mandat radnego?

W składzie Rady Miejskiej w Mrągowie nie zmieni się dziewięć nazwisk. Zaufanie mieszkańców, a tym samym mandaty radnych ponownie zdobyli: Parda Grzegorz, Szałachowska Ewa, Moroz Bogdan, Czyżewski Rafał, Papiernik Dariusz, Miksza Marian, Wojno Kamil, Nikonor Henryk i Orzoł Tadeusz.

Funkcji radnego nie będą sprawować już: Wiesław Kamieniecki, Edward Płocharczyk, Mirosław Moczydłowski, Zbigniew Krajczyński, Teresa Madanecka, Jan Fedusio, Mariusz Garnowski, Stefan Zaniuk, Andrzej Badurek, Stanisław Zapadka, Leon Żbikowski oraz Mieczysław Drężek.

Nowe twarze w Radzie Miejskiej

Skład rady uzupełnią nowe nazwiska, a wśród nich reprezentanci KW Mrągowska Inicjatywa Społeczna m.in. Magdalena Lewkowicz, Robert Wróbel, Agnieszka Pytel, Jakub Doraczyński z KWW Mrągowska Wspólnota Samorządowa, a z Prawa i Sprawiedliwość wszedł Czesław Zyra.

Nie brakuje radnych poprzednich kadencji

We wczorajszych wyborach wystarczające poparcie mieszkańców uzyskał Daniel Jakubas, który w wyborach samorządowych w 2014 roku nie dostał się do rady, ale pełnił tę funkcję w kadencji 2010-2014 . Wśród znanych już nam nazwisk są także Tomasz Doraczyński, Bogdan Wilk i Dominik Tarnowski, ich już widywaliśmy na stołkach radnych Mrągowa. KWW Mrągowska Wspólnota Samorządowa wprowadzi do rady dotychczasową burmistrz Otolię Siemieniec, a Stanisław Bułajewski otrzymał poparcie mieszkańców startując ze swojego komitetu wyborczego.

Skład nowej Rady Miejskiej w Mrągowie: 

  1. Parda Grzegorz Dariusz – 7,80%, okręg nr 1
  2. Bułajewski Stanisław – 7,85 %, Okręg nr 1
  3. Jakubas Daniel Stanisław – 4,73%, Okręg nr 1
  4. Lewkowicz Magdalena – 7,71%, Okręg nr 1
  5. Wróbel Robert – 2,31%, Okręg nr 1
  6. Siemieniec Otolia Anna – 5,01% Okręg nr 1
  7. Szałachowska Ewa Joanna – 5,01%, Okręg nr 1
  8. Doraczński Jakub Michał – 4,73%, Okręg nr 1
  9. Moroz Bogdan – 10,14%, Okręg nr 2
  10. Czyżewski Rafał – 7,03%, Okręg nr 2
  11. Pytel Agnieszka Aleksandra – 4,62, Okręg nr 2
  12. Wilk Bogusław – 5,97%, Okręg nr 2
  13. Papiernik Dariusz Jacek – 4,99%, Okręg nr 2
  14. Doraczyński Tomasz Daniel – 8,63%, Okręg nr 2
  15. Zyra Czesław – 4,64%, Okręg nr 3 K
  16. Tarnowski Dominik Damian – 6,82, Okręg nr 3
  17. Miksza Marian – 13,69%, Okręg nr 3
  18. Cybul Waldemar Marek – 7,59%, Okręg nr 3
  19. Wojno Kamil – 5,38%, Okręg nr 3
  20. Nikonor Henryk – 11,17%, Okręg nr 3
  21. Orzoł Tadeusz – 4,33%, Okręg nr 3

red.

Słowa kluczowe:
rada miejska Mrągowo radni skład wybory2018 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Eliza (IP: 190.152.*.106) 2018-11-16 23:18
Ꮋi mmy family mеmber! I ѡant to say that
this article iѕ awesome, ցreat wrigten and іnclude аlmost alⅼ vital infos.
I'd ⅼike to peer morе posts ⅼike thiѕ .

Look into mmy website ... hottest anal webcams: http://re-pin.me/live_anal_sex_on_webcam_8321540
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zxc (IP: 37.248.*.245) 2018-10-24 15:58
Cytuję Michaś:
Burmistrzem zostanie P.Bułajewski. P.Cybulowi gratuluję dobrego wyniku. A jakim rezultatem kończy się kampania a'la krzykacz zobaczyliśmy wszyscy - ogólny śmiech i ten żałosny wpis o zakończeniu "kariery" społecznej. A nie lepiej darować sobie lokalną politykę na rzecz zwykłej pracy "Nr 5" ? Przed nami długie jesienne wieczory, więc temat wart rozwagi. I nie po to NMR opowiedziało się za ZMIANĄ, żeby Otolka została wice, sorry ale inny już klimat mamy po wyborach. Przewodniczącą Rady Miejskiej, owszem, bo wiedzę+doświadczenie samorządowe ma, i to jest całkiem dobry pomysł. Trzymam kciuki za P.Bułajewskiego, ale jednocześnie doradzam dużą dozę ostrożności w działaniu - bez gwałtownych zmian, a każdy temat przemyśleć dwa razy przed realizacją, i będzie dobrze.

Bułajewski-TAK, ale Otolia-NIE, taki był wybór Mrągowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec (IP: 83.3.*.131) 2018-10-24 14:45
A czy aby na pewno nasi dwaj kandydaci do drugiej tury, są nieskazitelnej moralności...?? Hmm..., a to powinno iść w parze razem z niekaralnością. W końcu to stanowisko burmistrza miasta czyli poza tym że gospodarz to także osoba wymagająca najwyższego zaufania społecznego. Istnieje jeszcze coś takiego jak obyczajowość...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Michaś (IP: 89.229.*.216) 2018-10-23 21:16
Burmistrzem zostanie P.Bułajewski. P.Cybulowi gratuluję dobrego wyniku. A jakim rezultatem kończy się kampania a'la krzykacz zobaczyliśmy wszyscy - ogólny śmiech i ten żałosny wpis o zakończeniu "kariery" społecznej. A nie lepiej darować sobie lokalną politykę na rzecz zwykłej pracy "Nr 5" ? Przed nami długie jesienne wieczory, więc temat wart rozwagi. I nie po to NMR opowiedziało się za ZMIANĄ, żeby Otolka została wice, sorry ale inny już klimat mamy po wyborach. Przewodniczącą Rady Miejskiej, owszem, bo wiedzę+doświadc zenie samorządowe ma, i to jest całkiem dobry pomysł. Trzymam kciuki za P.Bułajewskiego , ale jednocześnie doradzam dużą dozę ostrożności w działaniu - bez gwałtownych zmian, a każdy temat przemyśleć dwa razy przed realizacją, i będzie dobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# am (IP: 46.169.*.174) 2018-10-23 17:10
Jak obecna jeszcze burmistrz sceduje swoje głosy na Stanisława , to jeszcze wice zostanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gosc (IP: 31.0.*.255) 2018-10-23 20:01
Tak bedzie, bo podobno namawia ludzi by glosowali na pana Bulajewskuego. Za darmo tego nie robi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Andrzej (IP: 83.9.*.49) 2018-10-23 10:19
Ha ha ha . A czy nie czas zlikwidować płacenie radnym, przecież to funkcja społeczna i powinni za darmo radzić w tej radzie, a jeśłi dośc długo to radzenie trwa zamówić im po kebabie i coca coli by nie poumierali z głodu. Jeśli wprowadzi się tą funkcję jak w 100 procentach społeczną to sami zobaczycie że nie będzie żadnego hętnego na funkcję radnego a jeśłi już jakiś chętny będzie to prawdziwy społecznik.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pi (IP: 89.229.*.45) 2018-10-24 20:29
Społecznik albo biznesm, który ma coś do załatwienia. :) O ile dobrze pamiętam, to 'stary'
Doraczyński już proponował obniżenie diet i co ? Inni wolą napchać własne kieszenie. Może rzeczywiście za dobrą pracę należą się dobre pieniądze. Ale za dobrą pracę! A nie za siedzenie i pierdzenie w stołki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Małgorzata S. (IP: 95.160.*.106) 2018-10-22 20:52
Ludzie jacy wy jesteście obludni piszący te chore i pełne nienawiści komentarze. Ale życie prędzej czy później wam za to od odplaci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marta (IP: 95.40.*.43) 2018-10-22 20:15
Kto został burmistrzem? Nie mogę znaleźć nigdzie informacji a nie ma mnie na miejscu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# a (IP: 89.231.*.50) 2018-10-22 20:51
Waldemar Cybul powiedz to wszystkim
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# P (IP: 5.173.*.136) 2018-10-23 07:33
Pani pytała kto został, a nie kto NIE ZOSTAŁ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Guest (IP: 37.248.*.84) 2018-10-22 19:52
Cytuję Jan:
Oświadczył na fejsie ze kończy prace społeczna . Teraz będzie brał za to kasę w radzie miasta

To załapał się do Rady ??? A to ci niespodzianka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# zainteresowany (IP: 89.229.*.221) 2018-10-22 19:16
Nowymi radnymi w RM na pewno nie są Otolia Siemieniec, Stanisław Bułajewski (1998 - 2002) oraz Waldemar Cybul (2010 - 2014)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Roza (IP: 31.0.*.187) 2018-10-22 17:32
I zapomnialam o naszym misiu-dominisiu , ktory dzis rano plakal na cale osiedle Sienkiewicza. Tak wyl z powodu przegranej, ze malo sasiadow z dolu nie zalal. Widzisz Dominisiu co przynosi obluda, pycha i kretactwo??? Jestes najgorszy, wszyscy sie z ciebie smieja. Nikt z twojego komitetu (procz ciebie) nie wchodzi do rady. Wstyd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Robert (IP: 5.173.*.54) 2018-10-23 21:35
Cytuję Roza:
I zapomnialam o naszym misiu-dominisiu, ktory dzis rano plakal na cale osiedle Sienkiewicza. Tak wyl z powodu przegranej, ze malo sasiadow z dolu nie zalal. Widzisz Dominisiu co przynosi obluda, pycha i kretactwo??? Jestes najgorszy, wszyscy sie z ciebie smieja. Nikt z twojego komitetu (procz ciebie) nie wchodzi do rady. Wstyd.


Dominiś zemściło się na Tobie obrzucanie błotem St. Bułajewskiego. Po co Ci to było?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karolina (IP: 89.229.*.163) 2018-10-23 16:19
A Ty co sobą reprezentujesz? Pochwal się, ocenimy kto lepszy!!!
Sąsiadka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jan (IP: 89.231.*.36) 2018-10-22 19:46
Oświadczył na fejsie ze kończy prace społeczna . Teraz będzie brał za to kasę w radzie miasta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gosc (IP: 89.229.*.166) 2018-10-22 18:42
Po co ten czlowiek bierze udzial w wyborach? Tyle razy zobaczyl "srodkowy palec" wyborcow, a dalej udaje ze wszystko jest ok.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gość (IP: 188.146.*.232) 2018-10-28 06:54
Środkowy palec? Od ilu lat Tarnowski jest radnym? Piąty raz z rzędu wybrany. Chyba z zazdrości piszesz te bzdury?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jasiek (IP: 188.147.*.210) 2018-10-22 18:14
Che, che!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować