Niedzielne wybory nie przyniosły rozstrzygnięcia w Mrągowie, więc 4 listopada mieszkańcy ponownie pójdą do urn. W drugiej turze o fotel burmistrza powalczą Stanisław Bułajewski i Waldemar Cybul.

O fotel burmistrza w Mrągowie ubiegało się pięcioro kandydatów. Wczorajsze głosowanie mieszkańców nie wyłoniło zwycięzcy, potrzebna więc będzie powtórka. Za dwa tygodnie ponownie o głosy mieszkańców, a tym samym o najważniejsze stanowisko w mieście powalczą Stanisław Bułajewski i Waldemar Cybul. Z danych Miejskiej Komisji Wyborczej wynika, że pierwszy otrzymał w niedzielnym głosowaniu ponad 3 tys. głosów, czyli o ponad tysiąc więcej niż jego kontrkandydat. Czy zatem wygra w drugiej turze? Na kogo głos odda elektorat pozostałych trzech kandydatów, którzy walczyli o fotel burmistrza?

W walce o reelekcję klęskę poniosła dotychczasowa i co warto podkreślić długoletnia burmistrz Otolia Siemieniec (Mrągowska Wspólnota Samorządowa), której nieoficjalnie udało się zdobyć blisko 2 tys. głosów mieszkańców. To jednak okazało się niewystarczające i z niewielką przewagą głosów do II tury dostał się Waldemar Cybul (Mrągowska Inicjatywa Społeczna).

Na czwartym miejscu znalazł się Bogdan Moroz, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, który uzyskał wynik 1281 oddanych głosów, a jako ostatni z 1006 głosami uplasował się Dominik Tarnowski (Komitet Wyborczy Wyborców Uczciwy Samorząd – Niezależni).


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij