Niedzielne wybory samorządowe 2018 przyniosły sporą zmianę w gminie Mrągowo. Walkę o fotel wójta, ze sporą przewagą głosów, wygrał nasz redakcyjny kolega Piotr Piercewicz, pokonując tym samym urzędującego wójta Jerzego Krasińskiego.

Zwycięzcą wyborów na wójta gminy Mrągowo został 33-letni Piotr Piercewicz, który zdobywając blisko 65% poparcia mieszkańców, pokonał długoletniego włodarza Jerzego Krasińskiego.

Nieoficjalne wyniki, jakie podała nam Gminna Komisja Wyborcza, pokazują, że różnica była spora - 966 głosów. Jerzy Krasiński zdobył 1152 głosów, a tym samym pożegna się z urzędem po 28 latach rządzenia gminą. 61-letni Jerzy Krasiński jest jednym z krajowych rekordzistów. Funkcję wójta sprawował od 1990 roku, czyli od pierwszych wyborów do samorządu terytorialnego, po jego przywróceniu przez reformę samorządową.

Jak udało nam się dowiedzieć, KWW Piotra Piercewicza wprowadzi do rady gminy Mrągowo najwięcej, bo 12 z 15 radnych. O tym, jakie zmiany i jaką wizję na gminę Mrągowo ma jej nowy włodarz zapewne będziemy Was jeszcze informować.

red.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Princess (IP: 31.184.*.168) 2019-03-11 21:25
Hello it's me, I am also visiting this site daily, this web
site is in fact nice and the people are in fact sharing nice thoughts.


Also visit my homepage pharmacy online: http://canadianpharmacyies.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# João Gustavo (IP: 209.251.*.203) 2019-03-11 12:02
Ofício da Tranquilidade Clube Brasileira de Cardiologia.


Aqui é meu blog : como plantar um bonsai (Beatriz: http://shfcfood.com/comment/html/?680606.html)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Margie (IP: 192.162.*.22) 2019-03-08 09:48
It's very trouble-free to find out any matter on net
as compared to textbooks, as I found this piece of writing at this web site.


my homepage :: kalkulator brutto-netto: http://grudziadz365.pl/pl/644_materialy_partnera/70392_.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Meagan (IP: 37.47.*.6) 2019-02-16 11:20
Thanks pertaining to supplying these sort of terrific details.


My weblog: Maca du Pérou Composition: http://agrandir-son-penis.eu/macaduperou.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kai (IP: 153.127.*.122) 2019-02-11 21:20
After checking out a few of the articles on your web page,
I truly appreciate your technique of writing a blog.
I saved as a favorite it to my bookmark site list and will be checking back
in the near future. Please check out my website as well and tell me what you
think.

Look into my site shop
design t-shirt: http://findaqs.com.au/how-increase-home-office-productivity/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jeannette (IP: 185.46.*.147) 2019-02-10 09:20
Subscribe to high trade blogs and be alert.

My homepage ... 바카라: https://www3.onlineca.xyz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# WOPR Mrągowo (IP: 188.164.*.151) 2018-11-21 14:42
zaproszony stary wojt tow.J.Krasiński olał zaproszenie na podsumowanie sezonu letniego zabezpieczenie akwenów wodnych
na terenie gminy Mrągowo.Nie był obecny w dniu 16,11.2018 obraził
się na woprowców.Może teraz przygotowuje się do nowej roli mlecarza od dojenia krów w OSM, był obecny wybrany po raz pierwszy w sposób demokratyczny nowy Wójt gm.Mrągowo i przek-
azał woprowcom podziękowanie za ich społeczna prace bez żadnych
wynagrodzeń kosztem rodziny.Dziękuj emy dla Wójta za udział w spotkaniu,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# chadziuk (IP: 188.164.*.151) 2018-11-21 14:21
stary wójt ma zapewnioną pracę w OSM Mrągowo i doczeka się sowitej emeryturki;prze z 28 lat wygrywal wybory w znany wszystkim sposób w tym pomagali mu jego poplecznicy z wielkim Przewodniczacym S.Olendrem z Marcinkowa,któr y przez wiele lat pełnił tą funkcję i ochraniał i ubezpieczał byłego wójta. Teraz kolej na
młodego wójta aby gwardię opozycje byłego wójta usunął z siedziby
gminy i dokonał przeglądu terenu gminy gdzie usadowili się warszawiacy budując dacze i nie płacący podatków;czas na porządki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ściach (IP: 89.229.*.55) 2018-11-05 18:47
stary WÓJT załamany zabrakło 4 lat do sowitej emeryturki.Obecnie
rozpacza i chłodzi umysł procentowymi napojami.Gość przez 28 lat
pobierał dobre pobory i sprzyjał swoim poplecznikom,gm ina była
zadłużona ,brak wykonania planu zagospodarowani a przestrzennego
gminy Mrągowo.Nic nie wykonał aby znieśc wprowadzony w 2008r
nielegalnie przez Wojewodę z PSL obszaru chronionego krajobrazu
jezior legińsko-mrągow skich.Warszawia cy budowali w tym obszarze
bez pozwolenia a miejscowi powimo wniosków o zabudowę byli odprawiani decyzją negatywną.To było przez 28 lat i czas nastał,żeludzie z gminy Mrągowo mieli dość już pana Wójta i wybrali nowego,który musi klikę byłego Wójta wykurzyć z urzędu
a powołać nowych z terenu gminy Mragowo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mania (IP: 83.9.*.100) 2018-10-24 20:09
Jestem ciekaw,czy wszędobylski lizus ,doradca z usranek będzie asystą nowego suita?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Komtur (IP: 89.229.*.216) 2018-10-23 21:24
Cytuję Ala:
no to teraz Szestno dostanie prawa miesjskie. Gratuluje Panie Piotrze tylko jestem bardzo Ciekawa czy zmany zaczna sie od Szestna czy w całej gminie

Prawa miejskie ? Szestno ? ha ha ha.....oj ludzie. Zapewne nastąpi również odbudowa zamku pod młynem, a jego slawa i potęga przyćmi twierdzę w Malborku....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Grazyna (IP: 89.231.*.228) 2018-10-23 12:50
Panie Piotrze, dostał Pan 65% kredyt zaufania od wyborców, proszę tego nie zmarnować. Życzę mądrych, przemyślanych decyzji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rys (IP: 5.173.*.129) 2018-10-23 11:08
moze wrescie nowy wojt rozliczy za upadek gory 4 wiatrow[/quot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ana (IP: 83.6.*.236) 2018-10-23 09:18
Właśnie ciekawe czy zacznie zmiany od szestna i tylko tam będzie robić a inne wioski zostaną pominiete miejmy nadzieję że nie powstrzyma realizacij zaczytych przez Krasinskiego... ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Lol (IP: 37.248.*.84) 2018-10-22 19:48
Ależ cenzura....wsty d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Burmiszcz (IP: 37.248.*.84) 2018-10-22 19:40
Cytuję wyborca:
moze wrescie nowy wojt rozliczy za upadek gory 4 wiatrow

To musiałby porachować się z .... ZIMĄ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# wyborca (IP: 89.229.*.147) 2018-10-22 19:19
wymienic 90 % pracownikow kazdy wiedzial o wszystkim tylko zamiatali pod biurko
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# wyborca (IP: 89.229.*.147) 2018-10-22 19:16
moze wrescie nowy wojt rozliczy za upadek gory 4 wiatrow
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# wyborca (IP: 89.229.*.147) 2018-10-22 19:21
prawda rozliczyc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# wyborca (IP: 89.229.*.147) 2018-10-22 19:13
wrescie zmiana wojta mysle ze nowy wojt wymieni podwladne krasickiego bo to byla wielka mafia w gminie uklady i ukladziki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gość (IP: 5.173.*.141) 2018-10-22 21:24
Pisze sie "wreszcie", a stary wójt nazywa sie Krasiński Ty nieuku. Wiem, że to trudne do zapamiętania, ale powinieneś to w końcu ogarnąć. Mafia? Układ? To właśnie tacy prości krzykacze jak Ty rozsiewają rozmaite plotki. Już widzę jak stoisz w kolejce do gabinetu wraz z pozostałymi brązowymi językami, od których wręcz zaroi sie na korytarzach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Roza (IP: 31.0.*.187) 2018-10-22 17:36
Wez sie Piotrze za obibokow i leserow z urzedu i z podleglych jednostek. Nierobow jest tam pelno. Wywal sekretarzowa i paru urzednikow. Drzyjcie leniuchy!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Teodor (IP: 5.173.*.93) 2018-10-22 13:58
Gratuluje Piotrze , mam nadzieję , że swój sukces będziesz odbierał jako odpowiedzialnoś ć i obowiązek wobec wszystkich wyborców.
Czas na zmiany , na nowe spojrzenie i nowe rozwiązania.
Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam.
Mieszkaniec Szestna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# aaą (IP: 37.249.*.6) 2018-10-22 20:33
matusiak to ty?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Teodor (IP: 94.254.*.49) 2018-10-22 22:32
Cytuję aaą:
matusiak to ty?

Nie to nie ja ale jak jesteś kumaty to po IP dojdziesz... ja wiem skąd ty nadajesz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ala (IP: 37.7.*.164) 2018-10-22 19:53
no to teraz Szestno dostanie prawa miesjskie. Gratuluje Panie Piotrze tylko jestem bardzo Ciekawa czy zmany zaczna sie od Szestna czy w całej gminie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Paweł (IP: 83.17.*.130) 2018-10-22 12:46
W końcu pogolili tego starego capa. Brawo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gość (IP: 5.173.*.141) 2018-10-22 21:07
Cap to Ciebie spłodził pedale zarażony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Nimb (IP: 188.147.*.233) 2018-10-22 12:13
Aby to była rzeczywiście dobra zmiana !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gość (IP: 89.231.*.234) 2018-10-22 12:02
Czas na zmiany.Gratulac je.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Łukasz (IP: 176.221.*.222) 2018-10-22 11:53
Gratulacje Piotrze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij