Niedzielne wybory samorządowe 2018 przyniosły sporą zmianę w gminie Mrągowo. Walkę o fotel wójta, ze sporą przewagą głosów, wygrał nasz redakcyjny kolega Piotr Piercewicz, pokonując tym samym urzędującego wójta Jerzego Krasińskiego.

Zwycięzcą wyborów na wójta gminy Mrągowo został 33-letni Piotr Piercewicz, który zdobywając blisko 65% poparcia mieszkańców, pokonał długoletniego włodarza Jerzego Krasińskiego.

Nieoficjalne wyniki, jakie podała nam Gminna Komisja Wyborcza, pokazują, że różnica była spora - 966 głosów. Jerzy Krasiński zdobył 1152 głosów, a tym samym pożegna się z urzędem po 28 latach rządzenia gminą. 61-letni Jerzy Krasiński jest jednym z krajowych rekordzistów. Funkcję wójta sprawował od 1990 roku, czyli od pierwszych wyborów do samorządu terytorialnego, po jego przywróceniu przez reformę samorządową.

Jak udało nam się dowiedzieć, KWW Piotra Piercewicza wprowadzi do rady gminy Mrągowo najwięcej, bo 12 z 15 radnych. O tym, jakie zmiany i jaką wizję na gminę Mrągowo ma jej nowy włodarz zapewne będziemy Was jeszcze informować.

red.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij