Budextan Oficerska

Znamy już nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych w gminach Piecki, Sorkwity oraz Mikołajki. W tych lokalnych samorządach powiatu mrągowskiego nie będzie zmiany władzy.

Wybory samorządowe w gminie Sorkwity wygrywa dotychczasowy wójt Józef Maciejewski, zdobywając 63% głosów mieszkańców. Nieoficjalne wyniki ze wszystkich komisji pokazują, że jego przewaga nad kontrkandydatem - Krzysztofem Kolczyńskim z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość wyniosła 515 głosów.

Na Józefa Maciejewskiego zagłosowało 1272 mieszkańców, a na Krzysztofa Kolczyńskiego - 757. Przypomnijmy, że dla Józefa Maciejewskiego będzie to trzecia kadencja z rzędu na stanowisku wójta gminy Sorkwity.

Z oficjalnych danych, opublikowanych przez PKW, wynika, że Agnieszka Kurczewska pozostanie na stanowisku wójta gminy Piecki. Po zliczeniu głosów przez komisje wynika, że otrzymała ona poparcie od ponad 2 tysięcy mieszkańców (70,73%). Jej kontrkandydaci, Piotr Domian z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości zdobył 459 głosów (15,5%), z kolei startująca z Komitetu Wybiorczego Wyborców „Tak dla Zmiany” Halina Domian - 408 głosów (13,77%).

Bez zmian także w Mikołajkach. O tytuł burmistrza walczyli Piotr Jakubowski oraz Jacek Kiśluk. Komisja już w nocy policzyła wszystkie zebrane głosy. Zwycięzcą został Piotr Jakubowski zdobywając 65,42% (2 151) głosów poparcia, jego kontrkandydat zdobył 34,58 % (1 137). Piotr Jakubowski pełni funkcję burmistrza od 2001 roku, wcześniej pracował w samorządzie jako radny miejski w Mikołajkach.

red.
 

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij