W dniach od 8 do 14 października na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 1 pożar, 5 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W interwencjach brało udział 10 zastępów straży pożarnej i 37 strażaków. 

8 października

  • Mrągowo - sprawdzenie pomieszczenia pod kątem ulatniania się gazu ziemnego, zagrożenia nie stwierdzono
  • Mrągowo - strażacy zostali poinformowani o zadymieniu w opuszczonym garażu przy stacji kolejowej. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że wewnątrz dwóch bezdomnych rozpaliło ognisko. Strażacy ewakuowali ich z pomieszczenie i przekazali policji. Pożar został ugaszony, a obiekt przewietrzony.

11 października

  • Mrągowo - pomoc policji i ratownikom medycznym w działaniach,
  • Polska Wieś - alarm fałszywy złośliwy,

12 października

  • Mrągowo - na drodze krajowej 16 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały 3 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i  pojazdy oraz udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej jednej osobie, która po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego została przewieziona na dalszą obserwację do szpitala.

13 października

  • Wyszembork - usunięcie 3 powalonych przez bobry drzew z drogi powiatowej,
  • Mrągowo - w jednym ze sklepów na terenie miasta stwierdzono wydobywanie się z kratki wentylacyjnej dymu. W wyniku rozpoznania ustalono, że przyczyną zadymienia może być wadliwe działanie urządzenia grzewczego w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Ze względu na fakt, że w mieszkaniu nikt nie odpowiadał, a zachodziło podejrzenie zagrożenia dla życia strażacy w obecności policji przy pomocy wyważarki do drzwi dostali się do środka. Na szczęście nikogo w środku nie było, panowało zadymienie, a przyrządy pomiarowe potwierdziły obecność w pomieszczeniu tlenku węgla. Strażacy wygasili drewno w kominku i przewietrzyli pomieszczenie. Na miejsce został wezwany administrator obiektu oraz kominiarz w celu weryfikacji stanu urządzeń grzewczych.
  • Mrągowo - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij