Dzieci z sołectwa Szymanowo w Gminie Sorkwity wreszcie doczekały się nowo wyposażonego placu zabaw. Bez wątpienia będzie to miejsce spotkań wszystkich pokoleń tej miejscowości.

Zakończono prace przy montażu urządzeń zabawowych na placu w Szymanowie (Gmina Sorkwity). Nowo powstały teren rekreacyjny składa się z: jednego zestawu zabawowego, dwóch sprężynowców pojedynczych oraz huśtawki podwójnej. Dodatkowo z pozyskanych na ten cel funduszy mieszkańcy miejscowości Szymanowo zgodnie zadecydowali o zakupie dodatkowego urządzenia na siłownię zewnętrzną w postaci orbitreka pojedynczego, który również został zamontowany na terenie placu. O inwestycję zabiegali głównie mieszkańcy tej miejscowości. Od samego początku aktywnie uczestniczyli w planowaniu obiektów, dzieląc się sugestiami dotyczącymi wyboru miejsca i zagospodarowania przestrzeni.

Inwestycja pt. „Zagospodarowanie terenu na plac zabaw w Szymanowie” została współfinansowana ze środków przyznanych w ramach Konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego” w 2018 r. Całkowita wartość inwestycji wynosiła 15 913,00 zł. Na realizację zadania otrzymano pomoc finansową w wysokości 8.000,00 zł. Pozostałe koszty pochodzą ze środków budżetu gminy Sorkwity.

Źródło: Gmina Sorkwity

Słowa kluczowe:
plac zabaw gmina Sorkwity Szymanowo 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij