Do Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie w ostatnim czasie wpłynęły zawiadomienia o przestępstwie polegającym na tym, że osoba lub osoby korzystające z fikcyjnych kont na portalach społecznościowych pomawiają inne osoby. W sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi, a twórcy fałszywych kont nie są bezkarni.

- Wrażenie anonimowości i pewnej nierealności w internecie jest tylko iluzją. Osoby, które korzystają z fałszywych profili na facebooku lub w innych serwisach internetowych, bądź tworzą strony www pod fałszywym nazwiskiem, są w błędzie myśląc, że są bezkarni. Trzeba wiedzieć, że każdy krok w internecie pozostawia cyfrowy ślad. Ustalenie prawdziwej tożsamości takiego internauty nie stanowi dla specjalistów żadnego problemu - mówi pani Dorota Kulig z mrągowskiej policji.

Popularność portali społecznościowych stale rośnie. Niestety, tak jak w realu, także i w sieci możemy natknąć się na nękających nas oszustów. Problem dotyczy głównie fikcyjnych kont, na których oszuści na przykład wypisują niepochlebne komentarze lub publikują fałszywe informacje. Jakie grożą kary za nękanie w sieci?

„Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3” (art. 190 kk). Więcej przeczytacie TUTAJ!

Źródło: KPP w Mrągowie


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Mania nas (IP: 83.9.*.212) 2018-10-11 08:19
A ja i tak zagłosuje ,na sprawdzoną osobę.bo wszyscy inni mnie nie odpowiadają.kon ia z rzędem temu kto zgadnie , jaką drogą nas poprowadzą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij