Minionej środy na terenie ogrodu Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Kubuś” przy ulicy Spacerowej w Mrągowie w ramach ogólnopolskiego projektu „Piękna Nasza Polska Cała” przedszkolaki posadziły „Drzewo Pamięci”. Jest ono symbolem życia i wolności, a także jedną z wielu  przewidzianych na ten wyjątkowy rok form uczczenia 100-lecia Niepodległości Naszej Ojczyzny.

W środę 3 października przedszkolaki z grupy „Misie” z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Kubuś” przy ulicy Spacerowej w Mrągowie pod kierunkiem nauczycielek: Kariny Mielczarek i Joanny Bojarojć zasadzili „Drzewo Pamięci”. Była ku temu podwójna okazja. Po pierwsze, obchody Światowego Dnia Drzewa, a po drugie, udział  Przedszkola "Kubuś” w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym autorstwa Ludmiły Fabiszewskiej pt. „Piękna Nasza Polska Cała”. Ten wspaniały projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków - 100 rocznicę odzyskania niepodległości, która przypada w tym roku.

Zasadzenie „Drzewa Pamięci” jako symbolu życia i wolności poprzedzone było spotkaniem z Ewą Pietrzak z Nadleśnictwa Mrągowo. Dzieci podczas tego spotkania dowiedziały się o tym, w jaki sposób leśniczy opiekuje się lasem i chroni go, a także otrzymały drobne upominki w postaci fantazyjnych ołówków. Wszyscy gorąco podziękowaliśmy zaproszonemu gościowi jesienną laurką. Ten dzień był wyjątkowym wydarzeniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że na długo zapadnie w pamięci starszych przedszkolaków.

Niepubliczne Przedszkole „Kubuś” w Mrągowie

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij