W ostatnim tygodniu września na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 2 pożary i 6 miejscowych zagrożeń. W interwencjach brało udział 20 zastępów straży pożarnej i 81 strażaków.  

26 września

  • Choszczewo - usunięcie obłamanych konarów drzewa zwisających nad drogą gminną,

27 września

  • Rydwągi - na drodze wojewódzkiej 591 doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego Skoda Fabia z dostawczym Peugeot Partner. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że dwie osoby podróżujące samochodem Skoda zginęły na miejscu i są zablokowane w pojeździe. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do zablokowanego przez elementy konstrukcyjne pojazdu kierowcy samochodu dostawczego i po wydobyciu przekazali go ratownikom medycznym, którzy stwierdzili śmierć mężczyzny. W wyniku wypadku śmierć poniosły 3 osoby oraz pies przewożony w pojeździe osobowym. Zabezpieczono i oznakowano miejsce zdarzenia i pojazdy na czas prowadzenia czynności dochodzeniowo – śledczych. W działaniach trwających prawie 7 godzin brały udział 3 zastępy JRG Mrągowo, OSP Użranki , 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja.

28 września

  • Mikołajki - zabezpieczenie gniazda os na terenie szkoły podstawowej,

29 września

  • Nowy Zyzdrój - pożar domku letniskowego, po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się dach i poddasze domku letniskowego o konstrukcji drewniano - murowanej o powierzchni około 100 m 2. Pożar rozwinięty płomienie trawiły dach i poddasze budynku. Strażacy podali 5 prądów gaśniczych wody w natarciu na palący się obiekt oraz w obronie zagrożonych drzew. W czasie gaszenia pożaru doszło do 2 wybuchów butli z gazem znajdujących się w obiekcie. Po przytłumieniu ognia przystąpiono do dogaszania pożaru oraz rozbiórki spalonych elementów konstrukcyjnych budynku. W trwających prawie 5 godzin działaniach brały udział 2 zastępy JRG Mrągowo, OSP Nawiady, Krutyń i Stare Kiełbonki.
  • Krzywy Róg - samochód osobowy uderzył w drzewo w wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i przewieziona na dalszą obserwację do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pojazd.
  • Nowy Zyzdrój - dogaszenie pogorzeliska

30 września

  • Piecki - motocyklista na łuku drogi przewrócił się i uderzył w znak drogowy, z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala na dalszą obserwację.
  • Szestno – otwarcie drzwi do mieszkania na prośbę policji

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij